اسباب کشی ادارات و شرکت ها

 

اسباب کشی تنها مختص وقتی نیست که خانه خود را عوض می‌کنید. اسباب کشی ادارات و شرکت ها نیز بسیار مرسوم است. بسیاری از افراد دفترکار خود را اجاره می‌کنند، از همین رو پس از گذشت زمان مشخص مجبور به اسباب کشی هستند.

بسیاری از افراد نیز با توسعه کسب و کار خود مجبور به استفاده از یک دفتر بزرگتر می‌شوند. تعویض دفتر کار و اسباب کشی به یک مکان جدید بسیار سخت‌تر و طاقت فرساتر از تعویض خانه و اسباب کشی به یک خانه جدید است.

اسباب کشی ادارات و شرکت ها

چراکه در حین اسباب کشی به یک منزل جدید اغلب وقت کافی برای چیدمان وسایل و دکوراسیون دارید. اما اسباب کشی ادارات و شرکت ها باید هرچه سریع‌تر انجام شود تا کارمندان بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن شروع به کار کنند. برای اسباب کشی راحت‌تر در ادارات و شرکت ها می‌توانید از راه‌کارهای زیر استفاده کنید.

 

راه‌کارهایی برای اسباب کشی راحت در ادارات و شرکت‌ها

همانطورکه گفتیم اسباب کشی ادارات و شرکت ها باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تا کارمندان بتوانند هرچه سریع‌تر شروع به کار کنند. چراکه هرچه بازه زمانی اسباب کشی طولانی‌تر شود به اقتصاد آن شرکت یا اداره صدمه جدی وارد می‌کند.

  1. خالی کردن فایل‌ها و کشوها

فایل‌ها و پرونده‌های موجود در شرکت را خالی کنید و آن‌ها را به‌ترتیب دلخواه در کارتن‌های بسته بندی قرار دهید. روی کارتن‌ها نام و محل قراگیری محتویات آن را ذکر کنید. بهتر است این اسناد را از زوم‌کن‌ها خارج کرده تا جای کمتری بگیرند. سپس تمام زوم‌کن‌ها را در یک جعبه بسته بندی نمایید و درنهایت تمام اسناد را پس از نقل مکان به محل جدید در جای خود قرار دهید.

بهتر است نام هر فایل بر روی هر کشو نیز نوشته شود تا اگر خودتان قصد چیدمان دفتر را ندارید، کارگر مربوط در قراردان این اسناد و مدارک در جای خود دچار اشتباه نشود.

 

  1. بسته بندی صحیح کامپیوترها

کامپیوترها در ادارات از اصلی‌ترین لوازم کار هستند. بنابراین در هنگام اسباب کشی ادارات و شرکت ها ، باید به بسته بندی این دستگاه‌ها توجه ویژه‎‌ای شود. اگر کامپیوترهای دفتر کار شما جعبه مخصوص ندارد، آن را با استفاده از بابل رپ کاملاً بپوشانید. سپس کیس‌ها را در یک یا چند جعبه بزرگ و مانیتورها را نیز در جعبه‌های بزرگ دیگر قرار دهید.

اگرچه بابل رپ از شیشه مانیتورها در برابر ضربه محافظت می‌کند؛ اما بهتر برای فاصله گذاری میان یک مانیتور و مانیتور دیگر از جدا کننده استفاده کنید.

موس، کیبورد، باند و سایر تجهیزات را نیز داخل کارتن‌های مخصوص بگذارید و حتماً نام وسیله‌ای را که داخل آن قرار دارد روی کارتن بنویسید. برای روی کارتن کامپیوتر از عبارت شکستنی نیز استفاده کنید.

 

  1. بسته بندی گاو صندوق

گاوصندوق وسیله‎‌ای برای نگهداری اسناد مهم شرکت است. بهتر است پیش از اسباب کشی تمام این اسناد و مدارک را به منزل خود منتقل کنید و آن را در اولین روزکاری پس از جا به جای به شرکت بیاورید. در این‌صورت دیگر نیازی به بسته بندی گاو صندوق نیست.

  1. بسته بندی میز و صندلی شرکت

اغلب در هنگام اسباب کشی ادارات و شرکت ها به بسته بندی میز و صندلی توجهی نمی‌شود. اما این لوازم می‌توانند در حین اسباب کشی با اصابت به در و دیوار آسیب ببینند. در این صورت نه تنها، خسارت مالی به شرکت وارد می‌شود، بلکه ظاهر شرکت جدید نیز در اثر قرار دادن میز و صندلی آسیب دیده، زشت خواهد شد. از همین رو بهتر است آن‌ها را با استفاده از سلفون یا بابل رپ بسته بندی کنید تا آسیب نبینند.

  1. قرار دادن تمام گوشی‌های تلفن در یک کارتن مشخص

یک شرکت یا اداراه ممکن است چندین و چند خط تلفن داشته باشد. توصیه می‌شود که تمام این لوازم را داخل جعبه‌های مخصوص قرار داده و آن‌ها را داخل یک جعبه بزرگتر بچینید.

 

  1. لوازم تزیینی

لوازم تزیینی نیز شامل موارد بسیاری نظیر قلمدان، مجسمه و … است. برای اسباب کشی ادرات و شرکت ها ابتدا، لوازم و سایل تزیینی را که برایتان مهم است به خانه ببرید. سپس سایر لوازم و وسایل شکستنی را داخل بابل رپ بپیچید و همه آن‌ها را به کارتنی به نام لوازم نزیینی شرکت منتقل کنید.

 

  1. بسته بندی گل و گیاه

اغلب در ادارات و شرکت ها از گل و گیاه برای ایجاد فضایی سرزنده و تزیین شرکت استفاده می‌شود. برای اینکه گلدان آن‌ها در حین جا به جایی آسیب نبیند یا شاخه‌های گل‌ها نشکند بهتر است دور گلدان بابل رپ بپیچید و آن‌ها را در جعبه‌های میوه قرار دهید. بهتر است بین گلدان‌ها نیز یک جدا کننده قرار گیرد. در هنگام اسباب کشی سبد گلدان‌ها را در اخر کار به ماشین منتقل کنید.

  1. از کارمندان بخواهید لوازم شخصی خود را به خانه ببرند.

در اسباب کشی ادارات  هرچقدر بتوان محیط اداره را از لوازم و وسایل خلوت‌تر کرد؛ کار راحت‌تر پیش خواهد رفت. برای این کار باید از کارمندان خود بخواهید که تا روز اسباب کشی، لوازم و وسایل شخصی خود را به خانه منتقل کنند.

 

  1. چیدمان اداره جدید را از پیش تعیین کنید.

برای اسباب کشی ادارات و شرکت ها ، تعیین نحوه چیدمان اثاثیه در شرکت جدید و تمیزکردن آن از ضروریات است. سعی کنید یک چک لیست از محل قرار دادن وسایل و لوازم تهیه کنید تا در روز اسباب کشی هر یک از وسایل حتی المقدور در جای خود قرار گیرند.

اسباب کشی ادارات و شرکت ها

نتیجه گیری:

یک شرکت یا اداره با توجه به حیطه کاری خاصی که دارد، ممکن است وسایل و لوازم متفاوتی نیز داشته باشد. بهترین راه برای اسباب کشی ادارات و شرکت ها استفاده از خدمات شرکت‌های باربری در امر بسته بندی لوازم است.

چراکه در این‌صورت دیگر لازم نیس نگران نحوه بسته بندی کامپیوتر و سایر اشیا باشید. این افراد با تخصص و تجربه‌ای که در زمینه بسته بندی لوازم دارند، می‌توانند این امر را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

اتوبار و باربری دادمان بار یک شرکت معتبر است که در زمینه حمل بار و اثاثیه منزل و شرکت‌ها فعالیت می‌کند. این مجموعه یکی از باتجربه‌ترین مراکز حمل بار در غرب تهران است.

 

 

 

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×