اسباب کشی اصولی

اسباب کشی اصولی

اسباب کشی اصولی

اسباب کشی اصولی یکی از اصلی ترین مواردی است که شما باید بیاموزید. در حقیقت همه ما در زندگی خود گاها یک بار اسباب کشی کرده ایم. به همین دلیل می دانیم اسباب کشی یکی از مواردی است که سبب می شود تا شما کمی به درد سر بیفتید یا روال زندگی شما تغییر کند. به عبارتی این که چگونه وسایل خود را منتقل کنید، بسیار اهمیت دارد. چرا که باعث می شود کمتر خسته شوید و به مشقت بیفتید.

انتقال به خانه ی جدید هیجان انگیز و درعین حال سخت است. برای رفتن به خانه جدید قبل از جابه جایی بایستی تمام وسایل موجود در خانه را آماده کنید. معمولا بار اصلی اسباب کشی بر دوش خانم های خانه دار است. برای کاهش سختی های اسباب کشی ارزان، حتما باید از اطرافیان تان کمک بگیرید. سپس لازم است تا چند نکته را رعایت کنید تا وسایل شما به راحتی منتقل شوند.

نکاتی که در اسباب کشی باید به آن توجه کنیم:

حذف وسایل غیر ضروری

 

حذف وسایل غیر ضروری

حذف وسایل غیر ضروری

اسباب کشی اصولی یکی از مهمترین مواردی است که باید رعایت شود. معمولا در همه خانه ها وسایل اضافی و به درد نخور هستند، به شما پیشنهاد می کنیم تا  این وسایل را جدا کنید یا دور بریزید. همچنین می توانید آن ها را به کسی که احتیاج دارد بدهید.

اگر چیزی دارید که زیاد از آن استفاده نمی کنید، آن را بفروشید. همچنین می توانید لوازم و کتاب های خود را اهدا کنید. همچنین اگر منزل جدید شما متراژ کوچکی دارد می توانید برخی از لوازم خود را بفروشید. به تمام وسایلتان نگاه کنید. با جدا کردن دور ریختنی ها می توانند در آخر وسایل خود را بسته بندی کنید.

خریداری تجهیزات مورد نیاز اسباب کشی

قبل آغاز بسته بندی اثاثیه، ابتدا وسایلی که برای اسباب کشی لازم و ضروری است را خریداری کنید. مانند کارتن متناسب با اندازه وسایل خود، موارد دیگری که لازم است تا به آن توجه داشته باشید، چسب پهن، نایلون حباب دار، کیسه ، روزنامه می باشد. همچنین می توانید ماژیک نیز خردیداری کنید.

جمع آوری اسناد و مدارک

 

جمع آوری اسناد و مدارک

جمع آوری اسناد و مدارک

اسباب کشی اصولی در اسباب کشی باید رعایت شود. شما باید وسایل خود مانند اسناد و مدارک خود را در یک کیف مخصوص قرار دهید. سپس لازم است تا کارت های بانکی، پول و لوازم الکترونیکی مانند حوله و مسواک  را در کیف مخصوص به خود قرار دهید. می توانید کیف را با خودتان حمل کنید باربری در زعفرانیه.

عدم قرار دادن وسایل شکستنی در انتهای کارتن

وسایل شکستنی باید در لابه لای لباس و نایلون حباب دار قرار گرفته باشند. همچنین شما می توانید به آنها روزنامه بپیچید. اگر بشقاب ها را ته جعبه بگذارید، ممکن است که در حین جابجایی بشکنند. بهتر است که آن ها را داخل روزنامه قرار دهید. با این روش بشقاب ها محکم و ثابت می مانند. درست به همین دلیل احتمال شکسته شدن آن ها کاهش می یابد.

قرار دادن ظروف سنگین در انتهای جعبه

هنگام بسته بندی ظرف سنگین مانند بلور، ظروف سنگین تر را در انتهای ظرف قرار دهید. چرا که هنگام جابه جایی، دچار شکستنی نخواهند شد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که احتمال شکستن وسایل سنگین در این صورت بیش تر خواهد شد.

قرار دادن وسایل ریز در داخل کارتن

به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا برای کاهش احتمال شکستگی وسایل خود هنگام بسته بندی، حتما وسایل کوچک را در داخل کارتن های بزرگ قرار دهید. سپس می توانید وسایل بزرگ را داخل کارتن هایی با ابعاد کوچک قرار دهید. در این صورت اسباب کشی اصولی صورت می گیرد. لازمه اسباب کشی اصولی توجه به این مورد است.

همچنین به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا این کار را در مورد کتاب نیز انجام دهید.

بسته بندی وسایل مشابه

 

بسته بندی وسایل مشابه

بسته بندی وسایل مشابه

یکی دیگر از روش های اسباب کشی اصولی، بسته بندی وسایل مشابه خواهد بود. این کار برای این است که در زمان باز کردن کارتن، گمراه نشوید. برای مثال، هیچگاه وسایل آشپزخانه نباید با دارو ها در یک قسمت قرار داده شوند.

استفاده از روزنامه برای بسته بندی ظروف

شما باید وسایل را داخل روزنامه بپیچید. سپس می توانید کف کارتن را نایلون حباب دار بگذارید. همچنین می توانید برای محکم کردن وسایل داخل کارتن، در لابلای هر کدام از وسایل، حوله قرار دهید تا آسیب نبینند.

خالی کردن درآور ها

برای این که یک اسباب کشی اصولی داشته باشید، نیاز نیست حتما تمام کشوها را خالی کنید. اگر داخل کشوها وسایل شکستنی نباشد، می توانید بگذارید تا وسایل در داخل کشو باقی بمانند. شما می توانید به راحتی دور کشور را چسب کاری کنید. نگذارید تا چسب ها برای مدت زیادی روی کشوها باقی بمانند. در آن صورت بازکردن آن ها بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

آماده کردن لباس ها

برای اسباب کشی اصولی می توانید لباس ها را آماده کنید. لباس ها را می توانید در کیسه های بزرگ قرار دهید. در این صورت مجبور نیستید لباس خود را از چوب لباسی خارج کنید. شما می توانید لباس های خود را داخل کارتن قرار دهید.

همچنین شما می توانید آن را به صورت دلخواه بر اساس فصل هر کدام از لباس ها بسته بندی کنید. اسباب کشی اصولی با این روش ها صورت می گیرد. در این صورت می توانید به راحتی در صورت ورود به منزل جدید خود، لباس ها را داخل کمد قرار دهید باربری در مطهری.

تقسیم بندی مواد خوراکی

 

تقسیم بندی مواد خوراکی

تقسیم بندی مواد خوراکی

شما می توانید خوراکی ها را به دو دسته فاسد شدنی و فساناپذیر تقسیم کنید. خراب نشدنی ها مانند ماکارونی را بسته بندی کرده و فریزری ها را می توانید مدتی قبل از رفتن دربیاورید. بهتر است که مواد غذایی که روز اول به آن نیاز دارید را دم دست خود بگذارید. برای مثال اگر عادت دارید تا در صبحانه خود چای میل کنید، می توانید چای را دم دست بگذارید.

استفاده از خدمات باربری های معتبر

اگر خودتان علاقه و  فرصت مناسبی برای اسباب کشی ندارید، می توانید به راحتی  برای جابجایی وسایل  از باربری کمک بگیرید. لازمه اسباب کشی اصولی این است که از افرادی کمک بخواهید که در این زمینه صاحب تجربه و تخصص هستند. اسباب کشی اصولی تنها در این صورت انجام خواهد شد قیمت باربری بین شهری.

شما نمی توانید تمام پروسه اسباب کشی را بدون تجربه و تخصص یک فرد ماهر انجام دهید. در این صورت به زحمت خواهید افتاد. برای اسباب کشی اصولی می توانید با باربری دادمان تماس بگیرید.

 

b2n

yun

این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09191142248
تماس با ما