اسباب کشی در قمر در عقرب

اسباب کشی در قمر در عقرب

اسباب کشی در قمر در عقرب

در این مقاله می خواهیم تا به موضوع اسباب کشی در قمر در غقرب بپردازیم. این که از نظر شرعی چه زمانی برای اسباب کشی مناسب تر است؟ آیا اسباب کشی در روز های قمر در عقرب بد یمن است؟ آیا نمی شود تا اسباب کشی را در ماه های محرم و صفر انجام داد؟ به شما پیشنهاد می کنیم برای درست یافتن به پاسخ به این سوالات حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید اسباب کشی اصولی.

یکی از معیارهای مهمی که تأثیر زیادی در تصمیم‌گیری‌های ما ایرانیان دارد، مناسبت‌های دینی و اسلامی است. ماه‌های محرم و صفر یکی از زمان‌های مهمی هستند که برای ما نقش بسیار مهمی در مشخص کردن زمان انجام دادن کارها دارند.

آیا اسباب کشی در ماه صفر بد یمن است؟

 

آیا اسباب کشی در ماه صفر بد یمن است؟

آیا اسباب کشی در ماه صفر بد یمن است؟

یکی از این کارها که ما به زمان آن توجه زیادی می کنیم، اسباب کشی است. خیلی از مردم این اعتقاد را دارند که اسباب کشی در ماه محروم یا صفر خوش یمن نیست.به خصوص اثاث کشی در ماه صفر را بد یمن می‌دانند. در این مقاله سعی داریم تا بهترین روز برای اثاث کشی را از نظر بزرگان دینی و شخصیت های مذهبی بررسی کنیم. سپس می توانیم  ببینیم که از نظر مراجع اسباب کشی در این روز ها چه حکمی دارد؟ به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. بنا بر روایت تاریخی ، روز نحس وجود ندارد. به عبارت دقیق تر این اعمال و رفتار ما است که سبب بد یمن بودن یا خوش یمن بودن آن مشخص می‌کند.

به طور مشخص و دقیق، عنوان بهترین روز برای اسباب کشی از نظر اسلام وجود نخواهد داشت. ایام خاصی وجود ندارد که خوش یمن‌تر از سایر روزها و ایام  باشد. همه روزهای سال برای اسباب کشی می توانند مناسب باشند. پس، اسباب کشی در ماه صفر از نظر شرعی هیچ اشکالی ندارد.

پشتوانه علمی؟

انجام هیچ کاری در این روز ها بد یمن نیست. البته باید همواره این مسئله را بررسی کنید که در هنگام اسباب کشی، نباید روز هایی که به اصطلاح قمر در عقرب است را انتخاب کنید دانشمدان علم نجوم و ستاره شناسی دلیل این مسئله را بررسی کرده اند. به طور کل پیشنهاد می شود تا اسباب کشی را به روز های دیگر موکول کنید باربری در چیتگر.

این باور وجود دارد که ماه صفر، ماه سنگینی است. به همین دلیل تعداد کثیری از مردم اسباب کشی در این ماه را خوش یمن نمی‌دانند. روایات داریم که انجام برخی از کارها در زمان‌های خاص بهتر است. بدون شک یکی از این کارها اسباب کشی می باشد. به عبارتی اسباب کشی در ماه صفر مشکلی ندارد. اما اگر در مواقع دیگر انجام شود، می توانید برای شما خیریت بیشتری داشته باشد. بر اساس روایات، روزهای یکم، ششم، نهم، چهاردهم، هجدهم، بیستم،‌ بیست و دوم، بیست و سوم، بیست و هشتم و بیست و نهم در هر یک از ماه‌های قمری برای سنگ بنا گداشتن برخی از امور مناسب می باشد.

تاکید ائمه به روز های شنبه و دوشنبه

 

تاکید ائمه به روز های شنبه و دوشنبه

تاکید ائمه به روز های شنبه و دوشنبه

ائمه در سخنان خود گفته‌اند که روزهای شنبه و دوشنبه برای جابجایی که شامل سفر واسباب کشی می باشد، مناسب هستند. همین‌طور گفته شده است که چهارشنبه‌های آخر هر ماه روزهای نامبارکی هستند اسباب کشی ارزان.

بهتر است در این روز صدقه بدهید. در صورت اسباب کشی در ماه صفر، می‌توانید یکی از  روز هایی که مشکلی ندارد را برای این موضوع انتخاب کنید. بنا بر برخی از روایات، امام رضا (ع) خواسته است که خداوند در روزهای شنبه و پنجشنبه برکت قرار دهد. با توجه به این روایت می توان با اطمینان گفت که روزهای شنبه و پنج شنبه خوش یمن هستند.

روایتی هم از حضرت علی(ع) داریم که می‌فرمایند چهارشنبه‌های آخر ماه نا مبارک هستند، در همین روز قابیل برادرش هابیل را کشت. همچنین روایت است که خدواند در همین روز تند باد را به قوم عاد فرستاد. در بعضی از روایت‌ها هم داریم که روز اول ماه به علت آفریده شدن آدم بسیار مبارک می باشد. همچنین در روز بیست و شش ماه، خداوند دریا بر حضرت موسی شکافته است.

به همین دلیل روز خوش یمنی است. بنا بر گفته علامه‌ طباطبايي‌ موضوعاتی درباره بدیمنی روزها ، به علت حوادث دینی است. در برخی از این روز ها حوادث متعددی در طول تاریخ رخ داده اند. به  همین دلیل شما می توانید اسباب کشی در قمر در عقرب نکنید. شما می توانید این کار را به زمان دیگری موکول کنید. اسباب کشی در قمر در عقرب به لحاظ علمی می توانید برای شما امواج یا فرکانس منفی به همراه داشته باشد.

اسباب کشی در ماه محرم چه حکمی دارد؟

 

اسباب کشی در ماه محرم چه حکمی دارد؟

اسباب کشی در ماه محرم چه حکمی دارد؟

ماه محرم ماهی است که سد و سالار شهیدان امام حسین(ع) به شهادت رسیده است. به همین دلیل این ماه، از اهمیت و احترام زیادی برخوردار است. اکثر مردم در این روزها سعی می‌کنند تا به سوگواری مشغول شوند و کارهای روزمره خود را کنار بگذارند.

به عبارتی همه در تلاش هستند تا اسباب کشی در ماه محرم صورت نگیرد. در حالی که حکم اسباب کشی در ماه محرم به این صورت است که به لحاظ شرعی هیچ اشکالی ندارد. به هر حال به دلیل شهادت، مردم رغبت کمتری نسبت به این کار دارند. آن ها  ترجیح می‌دهند اسباب کشی را به زمان دیگری موکول کنند. آن ها این کار را انجام نمی‌دهند. با این حال اسباب‌کشی در ماه محرم و صفر مثل سایر زمان زمان ها هیچ مانعی ندارد اسباب کشی در ماه ربیع الاول.

توصیه

 

توصیه

توصیه

بهتر است که اسباب کشی در قمر در عقرب، انجام نشود. عده ای می گویند صدقه دادن موجب می شود تا نحسی این روز از بین برود. بهتر است در صورت قرار گرفتن اسباب کشی در قمر در عقرب، آن را به زمان دیگری موکول کنید.

به طور کلی در روزها و ساعت قمر در عقرب، بهتر است که کار مهمی انجام ندهید. بر این اساس اسباب کشی در قمر در عقرب  توصیه نمی شود. بهتر است اسباب کشی را به تعویق بیندازید. در این خصوص توجه به نظر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای نیز دارای اهمیت است:  ایشان در جواب فردی که از او پرسید بهترین زمان برای جا بجا کردن وسایل چه روزی است فرمودند: به خودتان سخت نگیرید و دچار وسواس نشوید. می توانید در این روز برای دفع بلا صدقه دهید.

b2n

yun

این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09191142248
تماس با ما