اسباب کشی در ماه ربیع الاول

اسباب کشی در ماه ربیع الاول

اسباب کشی در ماه ربیع الاول

در این مقاله می خواهیم تا شما را با مزایای اسباب کشی اصولی در ماه ربیع الاول آشنا کنیم. ماه ربیع الاول یکی از ماه هایی است که اسباب کشی در آن خیلی صورت می گیرد. هر کدام از این ماه ها احکام مخصوص به خود را دارند. طبق احکام دین اسلام، اسباب کشی در برخی از ماه ها و روز ها شایسته تر خواهد بود

بر این اساس به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا وسایل خود را در روزهایی که طبق دین شایسته است، جابجا کنید. به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا به این موارد به طور کامل توجه داشته باشید. این گونه می توانید مطمئن باشید که در یک روز خوش یمن وسایل خود را به منزل جدید خود منتقل کرده اید. به همین دلیل به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا با مطالعه این مقاله، با احکام اسباب کشی در ماه ربیع الاول به طور کامل آشنا شوید.

سوال های شما؟

 

سوال های شما؟

سوال های شما؟

سوال همه افراد این است که بهترین زمان برای اسباب کشی کی است؟  در پاسخ باید این را گفت اولین و مهم ترین مورد بی شک خود شما هستید. باید از خود بپرسید شما په زمانی وقتتان خالی است که اسباب کشی کنید؟ سپس بقیه مواردی که در ادامه ذکر خواهیم کرد اهمیت پیدا می کنند. هیچنین شما می توانید با شرایط اسباب کشی در ماه ربیع اول آشنا شوید.

اگر از لحاط معنوی این مورد برای شما اهمیت دارد و می خواهید بدانید که چه روزهایی زمان مناسبی برای اسباب کشی است، حتما به حدیت زیر توجه داشته باشید: بنا بر حدیثی از امام صادق (علیه السلام) روزهاي يكم، دوم، ششم، نهم، هجدهم، نوزدهم، بيستم،‌ بيست و دوم، بيست و سوم، ، بيست و هشتم و بيست و نهم در ماه قمري ، آغاز هر كار مبارك و انجام کارهای بزرگ است.

همچنین بر اساس دستورات ديني در روز های قمر در عقرب، بهتر است که از انجام كارهاي اساسي مانند اسباب كشي، عقد ازدواج ، افتتاح كار و كسب ، گذاشتن سنگ بنای هر کار و انجام هر يك از كارهاي مهم پرهيز كنيم اسباب کشی در قمر در عقرب.

بهترین زمان برای اسباب کشی در روزهای هفته

  • روز شنبه

امام رضا(علیه السلام) در حدیثی نقل می کنند از پدرانش درباره روز های  شنبه تا پنجشنبه که ایشان از خدا برای امتش این درخواست را  کرده است: «الهم بارک لأمتی فی بکورها یوم سبتها و خمیسها؛ خدایا! در صبحگاهان امت من را در روزهای شنبه و پنج‌شنبه مورد برکت قرار ده».( همان) امام صادق(علیه السلام) در این باره فرموده اند: مسافر، روز شنبه سفر کند، چرا که  اگر سنگی در مسیر از کوه جدا شود خداوند آن را به محلش بازگرداند.( همان، ص۳۹۴)

  • یکشنبه

یکشنبه یکی از بهترین روز ها برای انجام کارهای نیکو است. در کشور ما نیز بسیاری از مراجع و طلاب دینی به بناسازی در این روز تاکید بسیاری دارند.

  • دوشنبه

 

دوشنبه

دوشنبه

اسباب کشی در ماه ربیع الاول زمان مناسبی می باشد. به طور کل هر یک از امامان به روز های خاصی برای انجام کار ها تاکید دارند. برای انجام کارهای مهم در روز های دوشنبه تاکید بسیار زیادی شده است. از سوی امام صادق(ع) احادیث زیادی برای انجام کارهای مهم داریم.

به طبع اسباب کشی می توانید یکی از این موارد باشد. اسباب کشی یکی از مواردی است که مردم به انجام امور متنوع در این روز تاکید بسیار زیادی دارند. چرا که به دلیل این که در وسط هفته است، شرایط خوبی را برای جابجایی فراهم می کند. حالا جابجایی می تواند اسباب کشی یا سفر باشد. به هر حال از سوی بزرگان دینی، تاکید زیادی به انجام امور دینی شده است.

  • سه شنبه

امام صادق(علیه السلام) در یک حدیثی می فرمایند که: هر کس نیازها بر او فشار آورد، پس آنها را در روز سه‌شنبه رفع کند، زیرا روز سه شنبه آن روزی است که خدا آهن را برای حضرت داود نرم کرده است. (کتاب الخصال)

  • چهارشنبه

 

چهارشنبه

چهارشنبه

امام رضا(علیه السلام) فرموده است که  رسول خدا(صلی الله علیه وآله) فرموده اند آخرین چهارشنبه هر ماه روز نامبارکی است. به همین دلیل پیشنهاد می شود تا شما انجام کار های مهم خود مانند اسباب کشی را در این روز نیندازید. این روز می تواند شامل آخرین چهارشنبه ماه ربیع اول نیز شود باربری از تهران به شمال.

پس اسباب کشی در ماه ربیع اول اگر مطابق با این موارد صورت بگیرد، می توانید برای برخی سودمند و اگر به این موارد توجه نشود، همواره انرژی منفی آن با فرد باقی خواهد ماند. به شما توصیه خواهیم کرد تا حتما به این موارد توجه زیادی داشته باشید. اسباب کشی در ماه ربیع الاول در برخی از موارد توصیه شده و در برخی از موارد نهی شده است. به شما توصیه می کنیم تا حتما به برخی از موارد به طور کامل توجه داشته باشید.

  • جمعه

هاشم بن حکم از حضرت امام صادق(ع) درباره مردی پرسید که قصد دارد کار مهم خود مانند صدقه یا صوم (روزه) انجام دهد. آن حضرت در پاسخ فرمودند که بهتر است آن عمل را در روز جمعه انجام دهد. از سوی پیامبران و بزرگان دینی، تاکید بسیار زیادی به انجام کارهای مهم در روز جمعه شده است. به این نکته توجه داشته باشید که اسباب کشی در ماه ربیع الاول بهتر است که در اولین جمعه این ماه صورت بگیرد تا برای شما خوش یمن تر باشد.

باربری دادمان

 

باربری دادمان

باربری دادمان

برای اسباب کشی در ماه ربیع الاول باید با بهترین زمان انجام این کار در طول روز آشنا باشید. اسباب کشی در ماه ربیع الاول به گفته برخی از افرادی که در این روز وسایل خود را جابجا کرده اند، گاهی بد یمن بوده است. شما باید تنها به احدایث و روایت های معتبر در این زمینه اعتماد کنید. همچنین در صورت این که چاره ای ندارید بهتر است که طبق مواردی که گفته شد وسایل خود را جابجا کنید باربری در دادمان.

بهتر است که برای جابجایی اثاثیه و اسباب کشی در ماه ربیع الاول به موارد زیر توجه داشته باشید. به این نکته توجه کنید که زمان مناسب اسباب کشی، روز های آخر ماه یا وسط ماه نخواهد بود. می شود برای این موضوع تدابیری اندیشید. بهترین زمان مناسب اسباب کشی فقط آخرین روز هفته یعنی جمعه نمی باشد. می توانید بعد از ظهر پنجشنبه اثاث کشی کنید.

اگر شما تصمیم خود را بابت انتخاب زمان مناسب اسباب کشی گرفته اید، حتما این سوال ذهن شما را درگیر کرده است که آیا شرکت های باربری در این زمان خدمات خود را به شما ارائه می دهند؟ باربری دادمان تمام خدمات خود را در تمام زمان ها به شما ارائه می دهد.

 

b2n

yun

این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09191142248
تماس با ما