اسباب کشی در کرونا

 

اسباب کشی در کرونا یکی از دغدغه‎های جدید مردم دنیا است. ویروس موزی کرونا مدت‌ها است که در سراسر دنیا و ایران وجود دارد و فعلاً راهی برای درمان قطعی این ویروس و از بین بردن آن پیدا نشده است. اکثر مردم در ایران اجاره نشین هستند و در این شرایط شیوع کرونا ویروس بسیاری از مستأجرین متضرر شدند و توانایی پرداخت اجاره‌های خود را نداشتند.

گاهی این ناتوانی مالی در پرداخت اجاره آنقدر به مستأجرین فشار آورد که مجبور به جا به جایی و نقل مکان به جایی شدند که مجبور به پرداخت هزینه کمتری باشند.

البته کسان دیگری نیز بودند که به دلایل دیگری مثل کسانی که مدت زیادی را در خانه‌ای به سر برده بودند و به اسباب کشی در کرونا پرداختند و به جایی دیگر نقل مکان کردند. دسته‌ای هم بودند که به دلیل فشارهای اعمالی از طرف صاحبخانه و اجبار به تخلیه از طرف مؤجر اقدام به اسباب کشی کردند.

در سایر کشور‌ها دولت‌ها شهروندان خود را قرنطینه کردند و اجازه جا به جایی و نقل مکان را به آن‌ها ندادند. به طور میانگین نقل مکان در آمریکا 50 درصد کمتر از میانگین سال پیش است؛ اما در ایران اینطور نبوده و نیست امسال بعد از اسنفد و تعطیلات نوروز شهروندان طبق روال همیشه شروع به جا به جایی کردند.

شاید کسان دیگری نیز تصمیم به جا به جایی داشته باشند از این رو بهتر است با خطرات احتمالی اسباب کشی در این دوران و نحوه اسباب کشی درست آشنا شوید. با رعایت این موارد ااز خود و خانواده خود مراقبت می‌کنید و بعد از اسباب کشی سروکارتان با بیمارستان نخواهد بود.

اگر به هر دلیلی جزو دسته‌ای هستید که به هرحال مجبور به اسباب کشی در این روزهای سخت شدید بهتر است به مواردی که عنوان خواهیم کرد دقت نمایید تا بتوانید یک باربری و اتوبار مناسب را نیز جهت جا به جایی انتخاب کنید.

بسته بندی لوازم در دوران کرونا ویروس

یکی از ارکان اسباب کشی در کرونا بسته بندی بهداشتی و اصولی لوازم خانه یا شرکت است. اول از همه توصیه می‌شود که در هنگام اسباب کشی از یک باربری کمک بگیرید. در این صورت شما از پرسنل بیشتری برای انجام کارهای بسته بندی برخوردارید و می‌توانید با یک تقسیم کار و نظارت خودتان کارهای بسته بندی را پیش ببرید.

اولویت بندی لوازم

همواره باید به خاطر داشته باشید که در حال اسباب کشی در چه موقعیت و زمانی هستید. اگر از مجموعه دادمان بار برای کمک در اسباب کشی استفاده کرده‌اید بهتر است خیالتان آسوده باشد؛ اما نکته‌ای است که از دست کارگران این مجموعه بر نمی آید و خودتان باید به آن سرو سامان دهید این است که در خانه همه ما لوازمی هستند که دیگر نیازی به آن ندارید یا دیگر از آن خسته شده اید در نتیجه نیازی به بسته بندی آن و انتقال به محل جدید نیست. بهتر از چند روز قبل از اسباب کشی لیستی از لوازم منزلتان تهیه کنید و لوازمی که دیگر به آن نیاز ندارید را نیز در آن لیست مشخص نمایید. لوازمی را که دیگر نیاز ندارید به دست افرادی برسانید که به آن نیاز دارند یا به مراکز بازیافت بسپارید. این کار باعث می‌شود تا دیگر لوازم اضافی را به خانه جدید منتقل نکنید همچنین تکنسین‌های باربری سعادت آباد می‌توانند با سرعت بیشتری سایر لوازم را ضد عفونی کنند و در نتیجه خیالتان کاملاً از جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف تکنسین‌های باربری راحت باشد.

نکته

 • ساعات خلوت‌تر را برای حمل اثاثیه انتخاب کنید.
 • حتماً از قبل در مورد محدودیت‌های تردد و جا به جایی بار اطلاعات کسب کنید.
 • با شرکت‌های باربری که پروتکل‌های بهداشتی را جهت مقابله با ویروس کرونا رعایت می‎کنند هماهنگ نمایید.
 • برای حفظ بهداشت حتماً لوازم را با پوشش کامل در کارتن قرار دهید و درز کارتن‌ها را با چسب بپوشانید.
 • تمامی لوازم را قبل از بسته بندی، ضد عفونی کنید و در کیسه‌های یک بار مصرف بزرگ قرار دهید.
 • برای بسته بندی لوازم از کاتن‌های نو و تمیز استفاده کنید.
 • به دلیل وقت گیر بودن لازم است تا چند روز زودتر کارهای جمع آوری وسایل و بسته بندی را انجام دهید.

استفاده از لوازم بسته بندی نو

قبل از کرونا ویروس برای اسباب کشی از کارتن‌های قدیمی که در سوپرمارکت‌ها  و میوه فروشی‌ها بود استفاده می‌کردید؛ اما اکنون  در این زمان یا به عبارتی اسباب کشی در کرونا نیاز است یک سری از اصول را برای حفظ سلامت خود و خانودتان رعایت کنید.

توصیه می‌شود در شرایط کنونی و بیماری خطرناکی مثل کرونا ویروس که هر لحظه در کمین است حتما از کارتن‌هایی برای  بسته‌بندی استفاده کنید که کاملا نو و در بسته بندی‌های بهداشتی قرار گرفته‌ باشند استفاده نمایید. شاید پیدا کردن این نوع کارتن‌ها برای شما کار ساده‌ای نباشد اما اگر از یک اتوبار برای اسباب کشی کمک گرفته باشید می‌توانید این مسئله را نیز به آن‌ها بسپارید. علاوه بر کارتن، چسب‌های نوار پهن، انواع ضربه‌گیرهای حباب‌دار، نایلون‌های استرچ برای بسته بندی لوازم منزل یا محل کار نیاز است که مجموعه باربری سعادت آباد تمامی این موارد را برای بسته بندی صحیح همراه خود دارد.

اتوبار

نظارت بر بسته بندی

بهتر است تعداد کارگران را محدود نمایید؛ اما از کارگرانی حرفه‌ای با سرعت و دقت بالا بهره ببرید. فراموش نکنید که فاصله اجتماعی را در هنگام بسته بندی رعایت کرده و از ماسک و دستکش نیز استفاده نمایید. کارگرانی که در باربری‌ها مشغول به کار هستند به صورت ماهانه تست کرونا می‌دهند پس خیالتان از این بابت راحت باشد. بهتر است شما وظیفه نظارت بر افراد را برعهده بگیرید و اگر نیاز به تذکر نکته‌ای بود آن را به کارگران گوش زد کنید.

ضد عفونی کردن محل جدید

اسباب کشی در کرونا کمی سخت‌تر و پیچیده‌تر از سابق است زیرا ممکن است با کوچک‌ترین غفلتی آسیب بزرگی به شما و خانوادتان وارد شود. تا پیش از این دوران نظافت کلی ملک جدید کفایت می‌کرد اما اکنون شرایط فرق کرده است. حتماً پیش از بردن اثاثیه به محل جدید آن‌جا را با مواد ضد عفونی کننده سطوح به خوبی تمیز کنید . گوشه گوشه ساختمان به ضدعفونی شدن نیاز دارد تا وقتی وسایل را می‌چینید احساس خوبی داشته باشید. علاوه بر تمیز کردن محل جدید بهتر است در هنگام باز کردن وسایل و چیدمان آن‌ها را نیز ضدعفونی کنید. البته اگر از باربری‌ها استفاده کنید این خدمت را نیز به شما ارائه خواهند داد و با استفاده از لوازم حرفه‌ای با سرعت زیادی محل مورد نظر را ضد عفونی می‌کنند.

تجهیزات محافظت شخصی

یکی دیگر از نکاتی که در اسباب کشی در کرونا باید به آن توجه کنید استفاده از لوازمی است که از شما در برابر کرونا ویروس محافظت می‌کند. بهتر است برای حفظ سلامت خودتان فاصله فیزیکی را رعایت نمایید از تجهیزات محافظ شخصی مانند ماسک و شیلد صورت و همچنین شستن و تمیز کردن مدام دست‌ها بپردازید که روش‌های مناسبی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا هستند و رعایت این نکات باید در زمان اسباب کشی هم مورد توجه قرار بگیرد. اگر از کارگران متخصص بسته بندی باربری کمک می‌گیرید نیازی به نگرانی نیست زیرا تمامی کارگران به نکاتی که باید رعایت کنند توجه دارند و از قبل آموزش‌هایی دیده‌اند. این کارگران هر 4 ساعت ماسک خود را عوض کرده و مدام با الکل به ضد عفونی کردن دستان خود می‌پردازند لازم به ذکر است که اگر شما خطایی از این بابت مشاهده کردید به راحتی می‌توانید به باربری گزارش دهید.

نکاتی برای اسباب کشی در دوران کرونا

 1. مکان جدید را حداقل یک روز قبل از اسباب کشی تحویل گرفته و به طور کامل ضد عفونی نمایید . کرونا به روی سطوح زیاد زنده نمی‌ماند پس در این زمینه نگران نباشید. تا قبل رفتن به محل جدید سطوحی مثل سرامیک و شیشه را حتماً ضد عفونی نمایید.
 2. مسیر اسباب کشی منزل قدیم و جدید مثل راه پله، آسانسور حمل اثاثیه و … را تا حد امکان ضد عفونی نمایید تا اگر به ناچار کارتن یا وسیله‌ای را روی زمین گذاشتید بخاطر آلوده به کرونا شدن وسایل نگران نباشید.
 3. از یک شرکت باربری حرفه‌ای و مطمئن و پرسنل حرفه‌ایشان برای کار کمک بگیرید. در این صورت پرسنل بنابر قانون شرکتشان مجبور به استفاده از ماسک سه لایه و محلول ضد عفونی کننده در هر شرایطی هستند.
 4. بهتر است در زمان ورود به خانه جدید و بردن لوازم جلوی در کفش‌ها را درآورده و از دمپایی‌های تمیز یک با مصرف استفاده نمایید. اگر از یک باربری و اتوبار برای امر اسباب کشی کمک گیرید خودشان این مسئل را رعایت می‌کنند.
 5. بهتر است کودکان و حیوانات را در روز اسباب کشی به منزل یکی از آشنایان ببرید تا دیگر نگرانی آن‌ها را نداشته باشید.
 6. از کارتن‌های تمیز و نو استفاده نمایید و بعد از بستن در کارتن آن را در یک پلاستیک زباله قرار دهید و بعد از رسیدن به محل جدید و قبل از ورود به خانه جلوی در پلاستیک را جدا کرده و دور اندازید.
 7. در روز اسباب کشی سعی کنید زیاد به خوردن توجه نشان ندهید و اگر نیاز به خوردن چیزی بود از ظروف یکبار مصرف استفاده کنید.
 8. وسایل شخصی مثل بشقاب، لیوان، رختخواب و … را نزد یکی از پرسنل قرار دهید تا با دقت به بسته بندی درست آن بپردازد.
 9. اگر برایتان مقدور است پس از انتقال لوازم به محل جدید یک روز صبر نمایید و سپس لوازم را از جعبه‌ها خارج کنید. (ماندگاری ویروس روی بعضی سطوح مثل استیل یخچال زیاد است و حتماً نیاز به ضدعفونی دارد.)
 10. بهتر است کارها را بدون عجله و با کمک پرسنل باربری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دهید.

نیسان بار شهرک غرب

خدمات شرکت باربری در اسباب کشی در کرونا

اتوبار سعادت آباد در هر شرایطی به فکر حفظ مشتریان خود است. از این رو برای اسباب کشی در دوران کرونا تدابیری اندیشیده است که هم اکنون از آن تدابیر پیروی می‌کند تا سلامت مشتریان و پرسنل در خطر نباشد. این تدابیر به شرح زیر است.

 1. استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده مختلف و مخصوص محل‌های خاص مثلاً مخصوص سطح و …
 2. استفاده از لوازم نو و در بسته بندی‌های بهداشتی مثل کارتن‌های نو، چسب و ….
 3. تمامی پرسنل ملزم به استفاده از ماسک، دستکش، شیلد و … هستند.
 4. تمامی خودروهایی که جهت جا به جایی لوازم به محل فرستاده می‌شوند استریل و ضدعفونی شده هستن و محلی که بار در آن قرار می‌گیرد با پوشش‌های پلاستیکی پوشیده شده است تا لوازم با سطح خودرو برخورد نداشته باشند.
 5. پیش از اسباب کشی در کرونا اگر با این مجموعه تماس بگیرد تمامی راهنمایی‌های لازم را جهت اسباب کشی به مشتریان ارائه می‌دهند و اگر سؤالی در رابطه ا این مسئله داشتید می‌توانید به صورت کاملاً رایگان بپرسید.

هزینه باربری در شرایط کرونا

باربری‌ها براساس خدماتی که درخواست می‌دهید هزینه‌ها را برآورد می‌کنند. خدماتی که باربری‌ها ارائه می‌دهند متنوع است.

 1. کارگران بسته بندی
 2. کارگران باربری
 3. ماشین (نیسان بار، وانت بار، کامیون بار)
 4. راننده
 5. لوازم بسته بندی
 6. لوازم ضدعفونی کننده
 7. و ….

حال بستگی دارد شما کدام یک از این خدمات را انتخاب نمایید. برای تصمیم گیری راحت‌تر می‌توانید با مشاوران اینترنتی و تلفنی مجموعه باربری سعادت آباد تماس حاص نمایید و از آنان مشاوره دریافت کنید و سپس خدماتی که نیاز دارید را ثبت بفرمایید همچنین تاریخی را که تصمیم به اسباب کشی دارید را مشخص کرده و رزرو نمایید.

نتیجه گیری

دادمان بار یکی از باربری‌های مطمئن برای اسباب کشی در کرونا است که می‌توانید صفر تا صد جا به جایی را به این مجموعه بسپارید و نگران هیچ جیزی نباشید. دادمان بار از زمان شیوع بیماری کرونا برای اسباب کشی تدابیری اندیشیده است که نیازی به نگرانی نباشد و با خیالی آسوده تنها با رعایت یک سری از مسائل یک اسباب کشی بی دردسر را تجربه نمایید.

مجموعه دادمان بار تمامی خودروهای خود را قبل و بعد از باربری با مواد ضدعفونی کننده سطوح ضدعفونی می‌کند و در زمان باربری سطحی که قرار است لوازم روی آن قرار گیر را با یک پلاستیک بزرگ پوشش می‌دهد تا مبادا لوازم شما با سطح خودرو برخوردی داشته باشد.

تمامی پرسنل این مجموعه موظف هستند که تمامی پرتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در زمان کار هر 4 ساعت ماسک خود را تعویض نمایند و از دستکش و شیلد استفاده کنند. همچنین برای جلوگیری از شیوع این ویروس تمامی پرسنل ماهانه تست کرونا می‌دهند.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×