اسباب کشی را از کجا شروع کنم؟

 

پرسش اسباب کشی را از کجا شروع کنم یکی از متداول‌ترین پرسش‎‌ها در رابطه با اسباب کشی است. اسباب کشی و باربری امری استرس زا و طاقت فرسا است. به‌ویژه اگر تجربه‌ای در این کار نداشته باشید برای شما بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

اغلب وقتی صحبت از باربری و رفتن به یک محله یا مکان جدید به میان می‎‌آید، اغلب ما در مورد اسباب کشی سردرگم خواهیم شد.

برای مثال تصور کنید که قصد باربری از سعادت آباد به شهرک غرب را دارید، اگرچه این دو محله بسیار به هم نزدیک هستند، اما همچنان شرایط زندگی تغییر خواهد کرد. از همین رو نگرانی درمورد آن امری طبیعی است.

این استرس و نگرانی‌ها سبب می‌شود تا ندانیم اسباب کشی را از کجا شروع کنیم. از همین رو  این کار را به‌صورت پیوسته به تعویق می‌اندازیم.

برای جلوگیری از این موضوع قصد داریم در این مقاله راهنمای دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید امور اسباب کشی را به‌صورت کاملاً طبقه بندی شده شروع کنید و آن‌ها را بانظمی خاص به پایان ببرید.

 

برای شروع اسباب کشی چه باید کرد؟

 

اغلب وقتی از کسی می‌پرسید که اسباب کشی را از کجا شروع کنم با تعجب دیگران مواجه خواهید شد. بسیاری از افراد نیز توصیه می‌کنند که بسته بندی را شروع کنید و در نهایت متوجه می‌شوید که همه کارهای شما در یک چشم هم زدن تمام شده است.

اگر به دنبال یک اسباب کشی غیر اصولی هستید، به این توصیه عمل کنید. اما اگر می‌خواهید اسباب کشی شما با نظم مشخص انجام شود، باید راه دیگری را برای این کار بیابید. برنامه‌ریزی مشخص کمک خوبی برای انجام فرآیند اسباب کشی است.

اسباب کشی را از کجا شروع

 • برنامه‌ریزی برای اسباب کشی

اسباب کشی را از برنامه‌ریزی کردن برای آن آغاز کنید. بهترین برنامه اسباب کشی دست خودتان است. توصیه‌ها می‌تواند به شما کمک کند که اسباب کشی را از کجا شروع کنید. اما نمی‌تواند در به پایان بردن آن کمکی به شما کند.

اما یک برنامه‌ریزی دقیق، دقیقاً نقطه شروع و پایان را به شما نشان می‌دهد. از همین رو بهتر است زمانی را برای نوشتن یک برنامه مرتب برای اسباب کشی اختصاص دهید تا ببنید که چگونه تمام امور بر روی اصولی خاص انجام خواهد شد.

 

 • هماهنگی با اتوبار و باربری

امروزه اتوبار و باربری رسیدگی به امور مختلف اسباب کشی را برعهده دارد. باربری امور بسته بندی، کارگر اسباب کشی، بیمه باربری و … را عهده‌دار است. همچنین خدمات اتوبار و باربری در شهرهایی مثل سعادت آباد، شهرک غرب و … متقاضیان زیادی دارد.

از همین رزرو باربری باید از چند هفته قبل از باربری انجام شود. زیرا باربری های شلوغی نظیر باربری سعادت آباد و اتوبار شهرک غرب ممکن است در برخی روزها بسیار شلوغ باشند. از همین رو ممکن است شما نتوانید در ساعت مورد نظر خود اسباب کشی کنید. این موضوعات هماهنگی با یک اتوبار و باربری مطمئن را مهم می‌سازد.

 • موارد لازم را تهیه کنید.

حتی اگر بدانید اسباب کشی را از کجا شروع کنید، بدون داشتن وسایل لازم کاری از دست شما ساخته نیست. از همین رو پیش از انجام هر کاری ابتدا باید وسایلی نظیر، کارتن، چسب و بابل رپ را آماده کنید.

بهتر است در ابتدا تعیین کنید که قصد دارید از چه لوازمی برای بسته بندی اثاثیه استفاده نمایید. قطعا بسته بندی لوازم و وسایل تنها با کارتن انجام نمی‌شود و روش‌هایی برای بسته بندی وسایل بدون کارتن  نیز وجود دارد.

اسباب کشی زا اط کجا شروع

اسباب کشی را از کدام نقطه منزل شروع کنم ؟

 

در بخش قبل تنها به بررسی پیش‌نیاز های مهم اسباب کشی پرداخیتم. اما اکنون نوبت به پاسخ پرسش اصلی می‌رسد. اسباب کشی را از کدام قسمت از خانه شروع کنیم ؟

 1. برای شروع اسباب کشی ابتدا از لوازمی شروع کنید که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال ظروف کریستال یا ظروف چینی که تنها در مهمانی ها مورد استفاده قرار می‌گیرند را برای شروع انتخاب کنید و آن‌ها را بسته بندی نمایید. سعی کنید به بسته بندی لوازم شکستنی بیشتر دقت کنید.
 2. محتویات داخل کارتن ها را روی آن‌ها بنویسید. این امر سبب می‌شود تا جای هر چیز مشخص باشد.
 3. سعی کنید جای لوازم و وسایل را از قبل در خانه جدید مشخص کنید تا اسباب کشی زودتر تمام شود.
 4. قبل از اسباب کشی خانه جدید را بطور کامل تمیز کنید و با یادداشت کردن جای هر چیز بر روی جعبه‌ها آن‌ها را مستقیماً در جای خود قرار دهید.
 5. بهتر است برای انتخاب ماشین باربری مناسب با اتوبار و باربری خود هماهنگ کنید و حتی‌المقدور وسایل و لوازم را به آن‌ها نشان دهید تا در روز اسباب کشی از نظر میزان فضا دچار مشکل نشوید.
 6. اغلب افراد اسباب کشی را در صبح روز جمعه انجام می‌دهند. اما بهتر است این کار را به بعد از ظهر پنج شنبه بعد از کار موکول کنید تا در روز بعد بتوانید با انرژی کامل جریان کار را پیش ببرید.
 7. برای اینکه بدانید اسباب کشی را از کجا شروع کنید، لیستی تهیه نمایید.
 8. حتی المقدور لوازم تو کابینتی را یک روز قبل به خانه جدید منتقل کرده و آن را جا به جا نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید پس از چیدن لوازم و وسایل آشپزخانه، اسباب کشی را در روز بعد با سرعت بیشتری پیش ببرید.
 9. سعی کنید فضای خالی کارتن‌ها را پرکنید تا لوازم و وسایل در جای خود لق نخورند. به این شکل مطمئن خواهید بود که لوازم شما در طول اسباب کشی آسیب نخواهند دید.
نتیجه گیری:

بطورکلی در پاسخ به پرسش اسباب کشی را از کجا شروع کنم، می‌توان گفت از لوازم بی‌مصرف یا کم‌مصرف خانه و آشپزخانه.

اما مهم‌ترین رکنی که باید در اسباب کشی در نظر گرفته شود انتخاب یک اتوبار و باربری مناسب است. اگر به تجربیات دیگران دقت کنیم، می‌توانیم به اهمیت اتوبار و باربری، خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهد و صداقت و مشتری مداری اتوبار و باربری پی ببریم.

اتوبار و باربری دادمان بار یک اتوبار مطمئن و مناسب در محدوده سعادت آباد و شهرک غرب است. این اتوبار به اتوبار سعادت آباد و شهرک غرب مشهور است.

ارائه مشاوره‌های تلفنی و حضوری رایگان در مورد انتخاب ماشین باربری، تعداد کارگر اسباب کشی و از همه مهم‌تر، قیمت مناسب از ویژگی‌های باربری دادمان است.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×