اشتباهات رایج در باربری

اشتباهات رایج در باربری کدام‌اند؟

زمانی که مرتکب اشتباه در زمینه انتخاب شرکت باربری و خدمات اسباب‌کشی می‌شوید ممکن است هم پول و هم زمان‌تان را از دست بدهید. نمی‌توان به طور قطع و با اطمینان گفت که حتی در صورت استفاده از خدمات بهترین باربری در سعادت آباد، در زمان استفاده از خدمات بسته‌بندی و حمل و نقل اثاثیه منزل و شرکت و اسباب‌کشی هیچ مشکلی پیش نمی‌اید ولی می‌توان مشکلات احتمالی را به حداقل رساند.

اتوبار

هر چه آگاهی شما در زمینه نحوه استفاده بهینه از خدمات باربری مورد نظرتان بیشتر باشد؛ مسلماً در زمینه اسباب‌کشی بیشترین بهره را می‌برید. بنابراین برای آگاهی بیشتر شما اشتباهات رایجی که ممکن است در هنگام اسباب‌کشی مرتکب شوید یادآوری می‌کنیم تا با اجتناب از آن‌ها بتوانید به بهترین نحو ممکن از عهده این کار بر بیایید.

انواع اشتباهات در باربری

باربری یک کار بسیار حساس است و نیاز به برنامه‌ریزی درست، استفاده از شرکت باربری معتبر و کمک گرفتن از کارگران جوان و با قدرت بندنی بالا دارد. در ادامه چند اشتباه رایج در باربری را نام برده و توضیح خواهیم داد.

تصور اینکه اسباب‌کشی به طور شخصی ارزان‌تر و در نتیجه بهتر است.

اینکه بخواهید در سعادت آباد بدون نیاز به شرکت اتوبار اسباب‌کشی کنید مسئله‌ای است که تا حد زیادی بستگی به تعداد وسایل و لوازم شخصی شما دارد. معمولاً به بیشتر افراد و خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که در جهت جا‌به‌جایی و حمل بارهایشان از خدمات مجموعه دادمان بار استفاده کنند. به این ترتیب به راحتی می‌توانید بارهای خود را جهت بسته‌بندی و سپس انتقال ایمن آن‌ها به منزل جدید به دست کارگران و افراد متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارید.

 

آن‌ها می‌توانند به سرعت لوازم شما را بسته‌بندی و در ماشین حمل بار سعادت آباد بگذارند و در محل جدید به سرعت پیاده کرده و در جای خود قرار ‌دهند. به این ترتیب نه تنها در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود، بلکه خسارتی هم به اسباب و اثاثیه شما وارد نمی‌شود و شما و سایر اعضای خانواده نیز مجبور نیستید که هیچ گونه فشاری جهت بلند کردن و حمل وسایل متحمل شوید. به خصوص اشیاء و لوازم سنگین وزنی مانند یخچال و لباسشویی که بلند کردن و گذاشتن آنها در ماشین باربری کار بسیار سختی است.

تصور اینکه هیچ یک از شرکت‌های اتوبار خدمات مناسبی ارئه نمی‌دهند.

این تصور اشتباه می‌تواند برای شما دردسرساز باشد و ذهن شما را بی جهت درگیر کند. شرکت‌های ارئه دهنده چنین خدماتی سعی می‌کنند تا با استفاده از پرسنل‌های کارکشته، در سریع‌ترین زمان ممکن اسباب و اثاثیه منزل، شرکت یا هر جای دیگری که مورد نظر شما است را با دقت بسته‌بندی و به محل جدید حمل کنند. توجه داشته باشید که مشتری مداری باعث می‌شود تا محبوبیت و معروفیت این شرکت‌ها نزد مشتریان بیشتر شود و این به نفع خود آن‌ها است. بنابراین در این زمینه جای هیچ نگرانی نیست. و تنها با اعتماد به باربری سعادت آباد می‌توانید از یکی از اشتباهات رایج در باربری دوری کنید.

در زمینه هزینه‌ها به تماس تلفنی اکتفا نکنید.

برخی از شرکت‌های باربری ممکن است در مکالمه تلفنی با شما، قیمت و هزینه‌هایی که اعلام می‌کنند، کمی با هزینه اصلی متفاوت باشد. به این ترتیب که وسایل و لوازم شما بیشتر یا کمتر از آن چیزی باشد که اعلام کرده‌اید و یا فراموش کرده‌اید که بگویید مقصد شما خارج از تهران است. در این صورت مسلماً قیمت‌ها و هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. اما اتوبار سعادت آباد با پرسش‌های دقیق خود درباره ریر و درشت مسائل می‌تواند قیمت دقیقی در رابطه با هزینه احتمالی اتوبار بدهد.

موفق نشده‌اید بودجه لازم را برای باربری اختصاص دهید.

همانطور که می‌دانید جهت اسباب‌کشی و حمل اثاثیه باید بودجه‌ای را از قبل کنار گذاشته و مشخص کنید. اینکه شما به هر دلیلی از خاطرتان برود که مبلغی را برای باربری باید کنار بگذازید یک مشکل به حساب می‌آید. برای اطمینان از هزینه‌های لازم جهت جابه‌جایی لوازمتان کافی است با مجموعه دادمان بار جهت استعلام قیمت‌ها تماس حاصل نمایید.

پنهان کردن برخی از وسایل از دید کارکنان اتوبار.

برخی به اشتباه گمان می‌کنند هر چه تعداد وسایل و لوازمشان کمتر نشان‌داده شود، در هزینه نهایی باربری و اسباب‌کشی تأثیر می‌گذارد. در صورتی که  باید توجه داشته باشید این کار تنها مشکلات شما را دو چندان می‌کند. برای مثال ممکن است در روز موعود، بجای کامیون، برای شما وانت بار توسط شرکت باربری سعادت آباد، فرستاده شود در صورتی که فضای کافی در عقب این خودرو جهت حمل و جابه‌جایی وسایل و لوازم شما  وجود نداشته باشد و این کار هم موجب اتلاف وقت و صرف هزینه‌های جانبی بیشتر شود.

انتخاب زمان نامناسب اسباب‌کشی.

تصمیم به اسباب‌کشی و استفاده از خدمات شرکت‌های باربری، تصمیم مهمی است. بنابراین زمانی باید اقدام به این کار کنید که ارزیابی درستی از وضعیت مکان فعلی داشته باشید و همچنین محل جدید را از قبل آماده کرده باشید. به یاد داشته باشید که هر یک از این دو که به درستی آماده نشده باشند، می‌تواند موجب دردسر و یا ایجاد زحمت مضاعف برای شما در زمان باربری و حمل بار به محل جدید شود. سعی کنید همه چیز را در ذهن‌تان به آرامی مرور کنید و ببینید آیا زمان مناسب برای حمل و جابه‌جایی اسباب اثاثیه رسیده است؟ و از طرف دیگر آیا از تعرفه باربری اطلاع دارید و می‌توانید هزینه‌های استفاده از اتوبار را تأمین کنید؟

تحقیق نکردن در رابطه با شرکت باربری.

یکی از اشتباهات رایج که می‌تواند هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد، عدم تحقیق و جست‌و‌جو در زمینه یافتن یک شرکت اتوبار است. با استفاده از روش‌های مختلف یک شرکت باربری معتبر و حرفه‌ای را که بهترین خدمات را با پایین‌ترین قیمت و تعرفه به شما ارائه می‌دهد را انتخاب و سپس با آن‌ها تماس حاصل نمایید. علاوه بر تحقیق درباره هزینه باربری و سابقه شرکت، به رتبه‌هایی که کاربران و مشتریان سابق آن در اینترنت داده‌اند هم توجه نمایید. مثلاً نظرات کاربران باربری سعادت آباد را مطالعه کرده تا اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کنید.

پذیرفتن اولین شرکت باربری که آگهی آن را دیدید.

بهتر است به چند شرکت زنگ بزنید و درباره جزئیات عملکرد مثل تعداد کارگر حمل بار، هزینه‌ها، امکانات مورد استفاده آن‌ها جهت بسته‌بندی و حمل خدمات جانبی آن‌ها را بررسی کنید و صرفا به تبلیغات و آگهی‌های دو یا سه شرکت بابری اکتفا نکنید.

اطمینان از سلامت کودکان و حیوانات خانگی در روز اسباب‌کشی.

زمانی که اقدام به اسباب‌کشی و جابه‌جایی بارهای خود می‌کنید فراموش نکنید که به کودکان و حیوانات خانگی خود در آن روز توجه داشته باشید. چون آن‌ها را از محیطی به محیط جدید منتقل می‌کنید(مثلا از سعادت آباد به جنو تهران می‌برید) و این کار ممکن است برای آن‌ها به شدت خسته‌کننده باشد. بهتر است در صورت امکان کودکان کم سن و سال خود را در نزد یکی از اقوام بگذارید.

اشتباهات رایج در باربری

فراموش کردن نصب وسایل رفاهی و برقی.

بهتر است قبل از جابه‌جایی وسایل برقی و رفاهی مبدأ را بررسی کنید. مواردی که باید به آن توجه کنید درست بودن اتصالات سیم‌های برق و لامپ‌ها، شیرهای آب و لوله‌کشی گاز است.  حتماً توجه به خرج داده و خانه را  پیش از اسباب‌کشی  به درستی آماده سازی کنید.

انتخاب اشتباه لباس و کفش‌ها در روز اسباب‌کشی.

در روز باربری از آنجا که رفت و آمد و بطور خلاصه تحرک افراد زیاد است، بهتر است تا جای ممکن کفش و لباس راحتی بپوشید. کفش‌ها ورزشی، مخصوص کار و یا هر نوعی که مناسب کار بوده و مزاحم شما نباشد. همچنین در زمینه پوشیدن لباس نیز دقت کنید که راحت‌ترین و گشادترین لباس‌های خود را به تن کنید. شما در روز باربری یک روز سخت و پر استرس را در پیش خواهید داشت بنابراین دقت کنید که طوری لباس بپوشید که خستگی و فشار وارد شده به شما را به حداقل برساند.

مشورت با باربری‌های سعادت آباد در رابطه با روز اسباب‌کشی.

معمولاً گفته می‌شود که تابستان شلوغ‌ترین فصل سال برای شرکت‌های اتوبار و باربری است. بنابراین در روزهایی از تابستان که معمولاً عده زیادی از افراد به خانه جدید نقل مکان می‌کنند، اوج کار آن‌‍‌ها است. به ویژه روزهای تعطیل آخر هفته. بنابراین سعی کنید در چنین دورانی اگر قصد اسباب‌کشی دارید، حتماً از چند روز قبل با باربری مورد نظر هماهنگ کنید.

در اختیار گذاشتن اشیاء قیمتی برای پرسنل باربری.

هر چقدر هم که با شرکت‌های اتوبار آشنا هستید و یا از نحوه عملکرد و درستی کار آن‌ها مطمئن هستید، بهتر است اشیاء قیمتی و گرانبهای خود را نزد خود نگه دارید. به یاد داشته باشید که روز باربری و اسباب‌کشی، روزی است که هم شما و هم کارگران حمل بار همه به شدت مشغول کار هستند و در این میان اگر دقت نکنید ممکن است وسایلتان جا‌به‌جا و در جایی گذاشته شوند که انتظار ندارید. مثلاً طلا و جواهراتتان که قصد دارید در اتاق خواب خانه جدید بگذارید به اشتباه سر از انباری در می‌آورد به این ترتیب امکان گم شدن آن‌ها در منزل جدید پیش می‌آید. چیزی که اصلاً خوش آیند کسی مخصوصاً خانم‌ها نیست.

کمک نگرفتن.

یکی از اشتباهات رایج افرادی که تصمیم به نقل مکان گرفته‌اند این است که تصور می‌کنند به تنهایی از پس بسته‌بندی کردن وسایل خانه خود برمی‌آیند. البته این که شما خودتان اقدام به این کار کنید ممکن است در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود اما از طرف دیگر به یاد داشته باشید که بسته‌بندی وسایل منزل، معمولاً کار یک یا دو نفر نیست. بلکه بهتر است چند روز پیش از اسباب‌کشی از به یک  باربری در سعادت آباد درخواست کارگر و پرنسل برای کمک در بسته‌بندی وسایل منزل کنید یا حتی از اقوام و آشنایان خود کمک بگیرید.

پر نکردن فضای خالی درون جعبه‌های حاوی شکستنی.

یکی از نکات مهم هنگام بسته‌بندی لوازم شکستنی و حمل جعبه‌های حاوی این لوازم حساس‌،  پر کردن فضای خالی بین آن‌ها با استفاده از وسایلی مانند فوم و پلاستیک‌های حباب دار یا حتی لباس‌های کهنه است. به هیچ وجه نگذارید وسایل حساس الکتریکی و یا ظروف شیشه‌ای که در جعبه قرار می‌دهید، هنگام بلند کردن، تکان بخورد. جهت این کار، فضای خالی درون جعبه‌ها را تا حد امکان پر کنید. به یاد داشته باشید که کارگران شرکت‌های اتوبار و باربری، فقط وسایل شما را به مقصد حمل می‌کنند و نمی‌توانند تک تک جعبه‌های شما را باز کرده و بررسی کنند تا از درست بسته‌بندی شدن آن‌ها مطمئن شوند.

جمع آوری و بسته‌بندی سریع وسایل در روز اسباب‌کشی.

بهتر است قبل از جمع‌آوری و بسته‌بندی اقدام به نوشتن یک برنامه‌ریزی درست و دقیق کنید و تمام اعضای خانواده را از آن مطلع سازید. این باور غلطی است که صبح روز اسباب‌کشی زود از خواب بیدار شوید و شروع به بسته‌بندی نمایید. بهتر است روز جابه‌جایی در واقع روزی که باربری می‌آید تنها کار این باشد که لوازم را در کامیون بار بچینید و حرکت کنید.

برچسب نزدن.

یکی دیگر از اشتباهات رایج افراد این است که از برچسب یا ماژیک برای نوشتن روی جمعه‌ها استفاده نمی‌کنند تا معلوم شود محتوای آن کارتن و جعبه چیست. حتی اگر شما دارای حافظه قوی هستید، باز هم بهتر است محتویات درون جعبه و حتی جایی که قرار است در محل جدید قرار بگیرند را روی آن بنویسید.

اشتباهات رایج در باربری

لوازمی که ممکن است شرکت‌های اتوبار و باربری حمل نکنند.

این اشتباهی است که ممکن است موجب اتلاف وقت شما شود بطوری که برخی از شرکت‌های باربری و اتوبار چه در کشور ما و چه در کشور‌های دیگر، محدودیت‌هایی برای اسباب‌کشی و حمل برخی از بارها قائل باشند. مثلاً ممکن است برخی از آن‌ها در زمینه حمل و جابه‌جایی مواد غذایی، گیاه و غیر استثناهایی قائل شوند و چنین چیزهایی را جابه‎جا نکند. اتوبار سعادت آباد در زمینه حمل هر چیزی تخصص دارد.

نادیده گرفتن ترتیب جعبه‌های کوچک و بزرگ

بهتر است لوازم سنگین در جعبه‌های کوچک و وسایل سبک در جعبه‌های بزرگ‌تر قرار داده شود به عبارتی این یک قانون نانوشته است. این‌ کار به حمل و جابه‌جایی بارها و همچنین وارد شدن حداقل ضربه به اشیاء و وسایل درون جعبه‌ها کمک می‌کنند.

بلند کردن اشتباه جعبه‌ها

یکی از مسائل مهم در هنگام حمل بار، رعایت اصول درست و صحیح آن است. از جمله اینکه به یاد داشته باشید که هرچند جابه‌جایی سریع بسته‌ها و جعبه‌ها مهم بوده و یک امتیاز محسوب می‌شود اما این مسئله به این معنی نیست که شما موارد ایمنی را رعایت نکنید. بلند کردن اشتباه جعبه‌های سنگین می‌تواند آسیب جدی به ستون فقرات شما وارد کند. سعی کنید در روز اسباب‌کشی، تا حد امکان از کارگران حمل بار بخواهید تا بارهای سنگین را برای شما حمل کنند. آن‌ها حرفه‌ای و با تجربه هستند.

نتیجه‌گیری

چند مورد از اشتباهات رایج در اسباب‌کشی و باربری را ذکر کردیم. می‌توان اینطور نتیجه گرفت که اگر از یک باربری و اتوبار حرفه‌ای و مطمئن در این امر کمک بگیرید از هر لحاظ به نفع شما خواهد بود.

ساده ترین و بهترین راه استفاده از خدمات اتوبار و باربری دادمان بار است. این مجموعه سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند و تا کنون به افراد زیادی خدمات ارائه داده است. شما می‌توانید پی سیش از اسباب‌کشی با این مجموعه تماس حاصل نمایید و مشورت‌هایی در رابطه با حمل کالا و غیره بگیرید.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×