از لحاظ شرعی چه روزی برای اسباب کشی مناسب است؟

در دین کامل اسلام اسباب کشی باید براساس اصول شرعی (اصول شرعی اسباب کشی) صورت گیرد. یکی از سؤالات شرعی که اکثر افراد در رابطه با اسباب کشی دارد این است که از لحاظ شرعی چه روزی برای اسباب کشی مناسب است؟

انتخاب تاریخ اسباب کشی به بسیاری از عوامل بستگی دارد اما مهم‌ترین آن برای مسلمانان قوانین شرعی و اسلامی است. شاید خیلی از افراد در جریان این عامل اسباب کشی نباشند و به اشتباه کاری را انجام دهند که مخالف شرع است.

از این رو توصیه می‌شود تا این مطلب را تا پایان بخوانید زیرا اکثر سؤال‎‎هایی که سال‌هاست ذهن بیشتر افراد را به خود مشغول ساخته است پاسخ داده خواهد شد. همچنین در رابطه با اسباب کشی در محرم، اسباب کشی در ماه صفر و … نیز توضیحاتی داده خواهد شد.

اسباب کشی در ماه محرم

ماه محرم، ماه شهادت امام حسین امام تمامی مسلمانان است. ماه محرم به ویژه دهه اول آن برای مردم ایران به ویژه شیعیان اهمیت زیادی دارد و این ماه دارای احترام خاصی است.

در فرهنگ اسلامی اکثر افراد برای حفظ حرمت این روزها خیلی از فعالیت‌های روزانه خود را کنسل می‌کنند. اسباب کشی جز فعالیت‌هایی است که این ماه کمتر انجام می‌شود و در دهه اول آن به هیچ وجه انجام نمی‌شود در واقع باربری‌ها این کار را انجام نمی‌دهند. در حالی که هیچ حکم شرعی در رابطه با انجام دادن یا ندادن اسباب‌ کشی وجود ندارد.

باربری سعادت آباد با توجه به تمامی اصو‌ل شرعی اسباب کشی اقدام به حمل بار و اثاثیه افراد می‌کند با توجه به اینکه در ماه محرم هیچ گونه حکم شرعی در رابطه با اسباب کشی وجود ندارد این باربری تمامی خدمات خود را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

اسباب کشی در شب  قدر

اسباب کشی در شب‌های قدر ماه رمضان، که شب‌های احیا و شهادت حضرت علی است تا حد امکان بهتر است انجام نشود. در شب‌های قدر اغلب افراد به فکر راز و نیاز با خدا و عزاداری هستند و کمتر کسی به فکر اسباب کشی است.

در واقع فضیلت این شب‌ها آنقدر زیاد است که از دست دادن یک دقیقه هم روا نیست بنابر همین دلایل کم پیش می‌آید، شخصی در این شب‌ها قصد اسباب کشی داشته باشد. بهتر است روز‌های شهادت را برای اسباب کشی انتخاب نکنید.

در اصول شرعی اسباب کشی آمده است که انجام هر کاری از جمله اسباب کشی منزل حتی در ماه‌های حرام مثل محرم و صفر با سایر ایام فرقی ندارد.

بهتر است کارها و اسباب کشی در این زمان‌ها به گونه‌ای انجام شود که موجب آزار و اذیت دیگران نشود. اگر قصد اسباب کشی در این ماه را دارید بهتر است از خدمات بسته‌بندی یک باربری کمک بگیرید تا بدون سروصدا و ایجاد مزاحمت و با رعایت اصول شرعی اسباب کشی اقدام به جمع آوری لوازم کنند.

اسباب کشی در ماه رمضان

در ماه رمضان هیچ اصول شرعی اسباب کشی وجود ندارد. اما لازم است برخی نکات رعایت شود. به دلیل روزه گرفتن افراد و کارگرهای بسته بندی، اسباب کشی معمولا در طول روز  انجام نمی‌شود.

بهتر است افراد زمانی که روزه نیستند و هوا خنک‌تر است جا به جا شوند، بنابراین بهترین زمان برای اسباب کشی در ماه رمضان بعد از افطار و سحر است. شرکت‌های باربری نیز معمولاً خدمات خود را در این تایم ارائه می‌دهند. البته باربری سعادت آباد در هر زمانی که شما مدنظرتان باشد خدمات رسانی می‌کند.

اسباب کشی در زمان قمر در عقرب

مردم مسلمان به ویژه مردم  مسلمان و شیعه ایران به مسائل دینی و مذهبی اهمیت زیادی می‌دهند. شیعیان همیشه تمایل دارند در هر تغییری که در زندگی خود مثل اسباب کشی می‌دهند اصول شرعی اسباب کشی را بدانند و رعایت کنند. زیرا می‌خواهند خانه جدیدشان پر یمن و برکت و به دور از هر گونه نحسی و آلودگی باشد.

بهتر است در زمان قمر در عقرب که جدولش در اینترنت موجود است از انجام کارهای اساسی نظیر عقد، ازدواج، عقد قرارداد، شروع کسب و کار، اسباب کشی و … از انجام هر گونه کار اساسی پرهیز کرد.

  • نکته: انجام اسباب کشی و سایر اعمال اساسی و مهم در ایام نحس قمر در عقرب علاوه بر علمای دینی از نظر منجمین نیز نکوهیده شده است.
  • معنی قمر در عقرب: قمر در عقرب به این معنا است که برای ساکنین زمین، کره ماه برابر صورت فلکی عقرب واقع شده است، قمر در طول یک سال قمری، که حدود 5/29 روز است، یک بار به طور کامل دور زمین می‌چرخد.

راه حلی که اهل بیت برای رهایی از نحوست  قمر در عقرب ارائه کرده‌اند صدقه دادن است. روایات زیادی از معصومین وجود دارد که امر صدقه دادن برای از بین رفتن نحوست را تأیید می‌کنند.

  • هرکس صبح صدقه دهد خداوند نحوست آن روز را دفع می‌کند.

اسباب کشی در روزهای بارانی

با بارش باران زمین‌ و خیابان‌ها لیز می‌شوند. اسباب کشی در روزهای بارانی توصیه نمی‌شود زیرا علاوه بر لیز بودن جاده‌ها خیلی از مردم از گذشته تا کنون اعتقاد داشتند که اسباب کشی در روز بارانی باعث می‌شود در منزل جدید روزهای زیادی را غمگین و ناراحت باشید. البته لازم به ذکر است که این مورد تنها خرافات است و  ربطی به اصول شرعی اسباب کشی ندارد.

با توجه به خرافات بودن این حرف باربری سعادت آباد حتی در روزهای بارانی نیز خدمات ارائه می‌دهد بدون اینکه حتی کوچک‌ترین مشکلی برای لوازم شما پیش بیاید.  این مجموعه با بسته بندی درست و حمل مناسب لوازم شما را سالم به محل جدید انتقال می‌دهند.

نتیجه گیری

بر اساس اصول شرعی اسباب کشی تنها باید در قمر در عقرب کمی رعایت کرد و چند روزی اسباب کشی را به تعویق انداخت. اما در سایر زمان‌ها مثل ماه رمضان، ماه صفر و … هیچ مشکل شرعی در زمینه اسباب کشی وجود ندارد.

اتوبار و باربری دادمان بار سال‌های معتددی است که مشغول کار و ارائه خدمات است و هر زمان که مشتری بخواهد تمامی خدمات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. اگر قرار است در روز بارانی اسباب کشی کنید جای هیچ نگرانی نیست زیرا می‌توانید درخواست تکنسین‌های حرفه‌ای در بسته بندی را ثبت کنید و با بسته بندی شدن لوازم توسط این تکنسین‌ها جای هیچ نگرانی برای خیس شدن لوازم نخواهد بود.

اگر می‌خواهید در  با اصول شرعی اسباب کشی بیشتر آشنا شوید کافیست با شماره تلفن‌های مجموعه دادمان بار تماس حاصل کنید و سؤالات خود را در رابطه با انواع خدمات این مجموعه و … بپرسید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.2]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×