باربری با خاور بنز در تهران

باربری با خاور بنز در ایران از گذشته تاکنون رواج بسیاری داشته است. هنوز هم خاور بنز یکی از محبوبترین خودروها برای اسباب کشی است. اما دلیل این محبوبیت و استفاده گسترده از این وسیله در اسباب کشی چیست؟

این خودرو در حقیقت کامیون‌ باربری شرکت مرسدس بنز است و از ابتدا متناسب با این منظور طراحی شده‌ است. این خودرو یکی از خودروهای بسیار قدیمی این شرکت است. سال ساخت آن نیز به سال‌های 1959 تا 1995 برمی‌گردد.

اما همچنان در کشور ما برای انتخاب ماشین باربری و حمل بار ، صحبت از خاور به میان می‌آید. این نوع خودرو دارای تاریخچه گسترده‌ای به‌عنوان خودرو باربری است.

در ادامه این مطلب با تاریخچه باربری با خاور، مزایا و معایب باربری با این خودرو در تهران، هزینه باربری با این خودرو و بهترین خودروها برای حمل بار به تهران و شهرستان صحبت می‌کنیم.

تاریخچه باربری با خاور بنز

باربری با خاور بنز تنها مختص ایران نیست. بلکه کشورهای زیادی تاکنون از این خودرو برای باربری استفاده کرده‌اند. این خودرو در ابتدای تولید در کشور فدرال آلمان، برای باربری تجاری و صنعتی و … مورد استفاده قرار می‌گرفت.

با پی بردن به قابلیت‌های فراوان این خودرو نظیر، ایمنی و امکانات مناسب، کیفیت بالای موتور و … این خودرو حتی در کشورهای دیگر نیز طرفدار پیدا کرد و صادرات آن آغاز شد.

خاور بنز در ابتدا در کشورهای بیابانی نظیر ایران و کشورهای عربی در جاده‌های بیابانی و کوهپایه استفاده می‌شد. برای مدتی این وسیله در کشورهای عربی به وسیله مهمی برای حمل تجهیزات اکتشاف نفت تبدیل شد.

باربری با خاور بنز در سعادت آباد

این نوع کامیون از ابتدای ورود به ایران مورد توجه شرکت‌های باربری قرار گرفته بود. با توجه به توانایی‌های بالای این خودرو اغلب از آن برای حمل بار به شهرستان استفاده می‌شد.

این نوع ماشین‌ها در کشورهای خاورمیانه نظیر ایران اغلب با رنگ نارنجی مشهورند. از همین رو وقتی صحبت از خاور بنز به میان می‌آید؛ یک خاور نارنجی در ذهن‌ها تداعی می‌شود.

این خودرو کم کم در کشور ما توسط گروه خودروهای دیزل ساخته و عرضه شد. البته ایران تنها کشوری نیست که این خودرو را مونتاژ و برای مصارف خود مورد استفاده قرار می‌دهد. بلکه سایر کشورهای جهان نیز به مونتاژ و تولید این خودرو پرداخته‌اند.

مزایا و معایب باربری با خاور بنز

گفتیم که باربری با خاور بنز یکی از مرسوم‌ترین موارد استفاده از این خودرو است. بسیاری از شرکت‌های باربری از این خودرو برای اسباب کشی استفاده می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع که یکی از مزایای این خودرو نیز محسوب می‌شود، مناسب بودن اندازه آن است. خودرو خاور بنز نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچک. اندازه آن برای باربری در داخل شهر بسیار مناسب است. از همین رو بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

دومین مزیت این خودرو این است که به‌راحتی می‌توان آن را به یک خودرو سرپوشیده تبدیل کرد. از همین رو بسیاری از شرکت‌های باربری کابین این خودرو را به یک خودرو سرپوشیده تبدیل کرده‌اند. همچنین دیواره‌های آن را نیز با استفاده از موکت و … عایق بندی کرده‌اند تا آن را کاملاً برای اسباب کشی مناسب سازند.

از دیگر مزایای این خودرو می‌توان به ایمنی بالای آن اشاره کرد. این امر سبب می‌شود تا وسایل و لوازم منزل در هنگام اسباب کشی در امان بمانند. قدرت موتوری بالای این خودرو نیز یکی از دلایل دیگر انتخاب آن برای اسباب کشی است.

اما با گذشتن از مزایای این خودرو، می‌توان گفت با روی کار آمدن ماشین‌های جدید خاور بنزها خودروهایی پیر محسوب می‌شوند؛ اما با این وجود همچنان یکی از پرطرفدارترین خودروها برای اسباب کشی در مسافت‌های کوتاه هستند.

قیمت باربری با خاور بنز

نمی‌توان قیمت باربری با خاور بنز را بطور دقیق تخمین زد. چراکه هزینه باربری به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل مسافت حمل بار و سایر خدمات باربری نظیر هزینه بسته بندی، دستمزد کارگر باربری و … هستند.

اما بطورکلی خاور بنز یکی از ارزان‌ترین و بهترین ماشین‌ها برای حمل بار است. این خودرو با فضای بزرگ و ایمنی که برای حمل بار دارد، توانسته است برای سالیان متمادی رضایت مشتریان را جلب کند.

از همین رو همچنان در شرکت‌های باربری مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته امروزه بیشتر مورد استفاده آن برای باربری در داخل شهر است و اغلب از این خودرور برای حمل بار به شهرستان استفاده نمی‌شود.  باربری با خاور

بهترین خودرو برای اسباب کشی

باربری با خاور بنز یکی از قدیمی‌ترین روش‌های اسباب کشی است که همچنان نیز منسوخ نشده. به همین علت است که وقتی صحبت از اسباب کشی به میان می‌آید، اغلب از خودرو خاور بنز به‌عنوان ماشین باربری در ذهن تداعی می‌شود.

اما تمام این موضوعات دلیل بر این نیست که خاور بنز بهترین خودرو برای اسباب کشی و حمل بار است. بهترین خودرو برای اسباب کشی حتی می‌تواند وانت بار نیسان یا سایر ماشین‌های کوچکتر یا بزرگتر از آن باشد.

این موضوع کاملاً به نوع و حجم بار شما بستگی دارد. به همان میزان که انتخاب ماشین‌های کوچک برای حجم بار زیاد توصیه نمی‌شود، انتخاب ماشین بزرگ نیز برای حجم بار کم مناسب نیست.

از همین رو توصیه می‌شود برای انتخاب بهترین ماشین باربری متناسب با نیازتان حتماً از کارشناسان اتوبار و باربری که با آن قرار داد می‌بندید؛ مشورت بگیرید.

نتیجه گیری:

باربری با خاور بنز یکی از قدیمی‌ترین روش‌های باربری در ایران است. ساختار ابتدایی و هدف اولیه از ساخت این ماشین استفاده از آن به‌عنوان ماشین باربری بوده است.

از این وسیله در کشورهای مختلف برای حمل بارهای مختلف استفاده می‌شد. اگرچه امروزه ماشین‌های باربری دیگری نظیر ایسوزو و کامیونت روی کار آمده‌اند، اما همچنان خاور بنز یکی از محبوب‌ترین خودروها برای اسباب کشی است.

علاوه‌بر کیفیت مناسب این خودروها برای حمل بار و اثاثیه، کرایه خودرو خاور بنز نیز از قیمت پایینی برخوردار است. از همین رو این خودرو منتخب بسیاری از افراد است.

البته با روی کار آمدن خودروهای دیگر استفاده از این خودرو تا حدی منسوخ شده است. بهترین خودرو برای حمل بار و اثاثیه خودرویی است که متناسب با نیاز شما باشد. بهترین راه برای شناخت نیاز نیز مشورت با متخصصان است.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره تلفنی در مورد انتخاب ماشین مناسب برای اسباب کشی و سایر خدمات باربری می‌توانید با شماره نلفن‌های اتوبار و باربری دادمان بار تماس بگیرید و از کارشناسان این مرکز مشاوره دریافت کنید.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×