باربری بین شهری و شرایط آن

 

باربری بین شهری یکی از انواع باربری است. بطورکلی می‌توان باربری را از نظر مسافت به سه دسته باربری در محدوده، مانند باربری در محدوده سعادت آباد یا باربری در محدوده شهرک غرب تقسیم کرد.

دسته دوم آن باربری بین شهرها و دسته سوم حمل بار به شهرستان است. هر یک از این سه نوع از باربری از نظر شرایط دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر هستند.

اغلب اتوبار و باربری‌ها خدمات باربری در محدوده را ارائه می‌دهند. اگرچه اغلب افراد برای اسباب کشی به خانه‌های جدیدتر خانه‌هایی در محدوده محل زندگی خود را در نظر می‌گیرند، اما نمی‌توان استثنائات را نادیده گرفت.

برخی از افراد به دلیل تغییر موقعیت شغلی، تحصیلی و … مجبور به اسباب کشی و رفتن به یک محله و شهر جدید می‌شوند. قطعاً اسباب کشی بین شهری از دردسرهای بیشتری نسبت به اسباب کشی داخل یک منطقه خاص برخوردار است.

به‌ویژه اگر لازم باشد از یکی از محاله‌های استان تهران به یکی از شهرستان‌ها یا بخش‌های دیگر آن بروید. برای مثال تصمیم شما اسباب کشی از سعادت آباد به یکی از محله‎های جنوب تهران یا شهرستان‌های اطراف آن باشد.

در ادامه این مطلب تفاوت باربری، باربری بین شهرها و حمل بار به شهرستان را بررسی خواهیم کرد. سپس به بیان شرایط موردنیاز برای انجام این امور خواهیم پرداخت.

 

تفاوت باربری، باربری بین شهری و حمل بار به شهرستان

 

باربری به‌طورکلی فرآیند حمل بار تعریف می‌شود. این بار می‌تواند اثاثیه و لوازم منزل، لوازم و اثاثیه ادارات و شرکت‌ها، مواد غذایی یا ماشین آلات و دستگاه‌های کارخانه‌ها و … باشد.

به‌عبارتی باربری فرآیند حمل بار و اثاثیه نام دارد. در میان عوام، منظور از اتوبار و باربری حمل اثاثیه و لوازم منزل در یک  محدوده خاص است.

برای مثال نام اتوبار و باربری سعادت آباد به شرکت باربری اتلاق می‌شود که کار حمل بار و اثاثیه را در محدوده سعادت آباد انجام می‌دهد. برای مثال حمل بار از یک خیابان در سعادت آباد به خیابان دیگر انجام می‌شود.

اما منظور از باربری بین شهری خارج شدن از محدوده استقرار شرکت باربری و رفتن به یک منطقه دیگر است. برای مثال فردی که می‌خواهد از سعادت آباد به گوهردشت کرج اسباب کشی کند، باربری بین شهری انجام می‌دهد.

حمل بار به شهرستان نیز تقریباً مانند اسباب کشی بین شهری است، با این تفاوت که مسافت حمل بار بیشتر است.

باربری بین شهری

شرایط مورد نیاز برای باربری در محدوده

 

برای باربری در محدوده یا مناطق اطراف نیازی به در نظر گرفتن شرایط خاص و پیچیده‌ای نیست. البته موضوعات کلی مانند تضمین امنیت بار انتخاب خودرو و … برای باربری اهمیت دارد اما نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.

بهترین کار برای اسباب کشی مناطق این است که یک اتوبار معتبر با خدمات کامل را برای ارائه سرویس انتخاب نمایید. برای مثال یکی از مهم‌‌ترین مسائل برای باربری در محدوده شهرک غرب انتخاب یک اتوبار و باربری نزدیک به این محدوده است. زیرا زمان اسباب کشی در اسباب کشی‌های کوتاه و یک روزه بسیار مهم است.

البته مسائلی مانند برنامه‌ریزی باربری برای باربری در محدوده نیز حائز اهمیت است. اما هرگز به اندازه باربری بین شهری به این مسائل پرداخته نمی‌شود.

 

شرایط مورد نیاز برای باربری بین شهری

 

شرایط برای بین شهری اندکی با باربری داخل یک ناحیه و منطقه خاص متفاوت است. کامیون حمل بار برای باربری بین شهرها باید از اتوبان‌های مختلف و عوارضی‌ها عبور کند. از همین رو یقیناً برنامه‌ریزی برای انجام آن اندکی دشوارتر خواهد بود.

برای مثال در برخی موارد برای عبور از عوارضی‌ها و … به مجوز حمل بار نیاز است. همچنین بار شما باید مسافت بیشتری را طی کند.

از همین رو بیمه باربری، نوع ماشین، نحوه بارگیری لوازم و … در چنین شرایطی اهمیت ویژه‌ای می‎یابند. باید بدانید که تنها اتوبار و باربری‌های معتبر هستند که می‌توانند مجوز حمل بار را صادر کنند.

از همین رو اگر قصد دارید از شمال تهران به جنوب تهران اسباب کشی کنید، باید از یک باربری معتبر که با مجوزهای رسمی فعالیت می‌کند برای این کار کمک بخواهید.

باربری بین شهری

حمل بار به شهرستان و شرایط آن

 

گاهی اوقات به حمل بار به شهرستان نام باربری بین شهری نیز اتلاق می‌شود. این دو سبک از باربری در مورد حمل اثاثیه منزل و شرکت‌ها، تقریباً شرایط یکسانی دارند.

با این تفاوت که در حمل بار به شهرستان اغلب مسافت زیادی باید طی شود. از همین رو نوع ماشین انتخابی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. برای حمل بار در مسافت‌های طولانی اغلب از ماشین‌هایی با ظرفیت بیشتر استفاده می‌شود.

همچنین راننده وشرایط آن نیز در این نوع باربری بسیار مهم است. راننده باید ار مهارت و تجربه کافی برای حمل بار به شهرستان برخوردار باشد.

 

نکات مهم در باربری بین شهری

 

  1. به بسته بندی دقت کنید.
  2. برای باربری بین شهری با یک اتوبار معتبر قرارداد ببندید.
  3. به بارگیری اثاثیه دقت کنید.
  4. از خرید بیمه باربری غافل نشوید.
  5. راننده باتجربه، آشنا به مسیر و خوش اخلاق کمک خوبی در روز اسباب کشی است.
  6. به انتخاب ماشین باربری دقت کنید.
  7. انتخاب خودرو متناسب با حجم بار کمک خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های باربری است.
  8. از مشاوره‎های شرکت اتوبار و باربری برای داشتن یک اسباب کشی راحت و بی‌دردسر استفاده کنید.

 

نتیجه گیری:

 

باربری بین شهری با باربری در محدوده متفاوت است. قطعاً باربری در محدوده جایی که در آن ساکن هستید بسیار ساده‌تر است. برای مثال برای باربری در محدوده سعادت آباد، احتمالاً از قبل با یک شرکت باربری معتبر آشنا هستید و همچنین روش اسباب کشی را می‌دانید.

اسباب کشی بین شهری نیز تقریباً شرایطی مشابه باربری در منطقه را دارد. با این تفاوت که تمام خدمات باربری باید با دقت و مهارت بیشتری ارائه شود.

برای اینکه حمل بار به شهرستان راحت‌تر انجام شود، بهتر است از خدمات یک شرکت باربری باتجربه برای این کار استفاده نمایید.

اتوبار و باربری دادمان بار یک باربری معتبر و قدیمی در محدوده سعادت آباد و شهرک غرب است. این مجموعه خدمات کاملی را از باربری در محدوده تا مسیرهای طولانی و شهرستان ارائه می‌دهد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×