بازساری خانه جدید پیش از اسباب کشی

بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی

بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وقتی قرار است به یک خانه جدید نقل مکان کنید، بسیاری از ایرادت و نحوه کنار آمدن با آن‌ها را نمی‌دانید یا به اصطلاح قلق منزل جدید را نمی‌دانید.

بازساری خانه جدید پیش از اسباب کشی

در چنین مواقعی یک بازسازی کلی می‌تواند شما را برای مدت زیادی از مواجهه با مشکلات متعدد آن بی‌نیاز کند. بنابراین اگر می‌خواهید برای مدتی بدون نیاز به تعمیر و … در منزل جدید خود زندگی کنید، بهتر است هزینه‌ای را برای بازسازی و برطرف کردن ایرادات آن کنار بگذارید.

وقتی ترجیح داده‌اید خانه قبلی خود را عوض کنید و به یک جای جدید نقل مکان کنید حتماً منتظر یک تحول اساسی هستید؛ از همین رو بیرون زدن ایرادات منزل جدیدتان در روزهای اول می‌تواند شما را دلزده و مأیوس کند.

برای بازسازی خانه پیش از ورود به آن ابتدا باید ایرادات آن را بیابید. سپس ایرادات را با تجربه شخصی یا به کمک یک متخصص برطرف نمایید و با خیالی آسوده به منزل جدیدتان اسباب کشی کنید.

 

راهنمای بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی

 

برای بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. در ابتدای کار تاریخ اسباب کشی خود را مشخص نمایید و آن را با یک دفتر باربری هماهنگ کنید. پس از انجام این هماهنگی‌ها تاریخ و ساعت اسباب کشی به‌طور کامل و دقیق مشخص شده است از همین رو به‌راحتی می‌توانید برنامه‌ریزی خود را در بازه زمانی که در اختیار دارید عملی کنید.

بازساری خانه جدید پیش از اسباب کشی

اگر حتی چندسال از ساخت ساختمان جدیدی که قرار است به آن نقل مکان کنید می‌گذرد آن را بازسازی کنید به‌ویژه اگر قبل از شما نیز شخصی دیگری در آن واحد مسکونی سکونت داشته است.

نکته: چک لیستی از ایرادات آن تهیه کنید.

بهترین راه برای بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی تهیه چک لیستی از ایرادات آن است. بهترین راه برای تهیه این چک لیست بازرسی کامل خانه است.

 1. از سرویس بهداشتی و حمام شروع کنید آن را از لحاظ نشت و نم بررسی نمایید.
 2. تمام شیر آلات منزل را بررسی کنید. ممکن است مغزی شیرآلات و … خراب باشند.
 3. کاشی‌های سرویس بهداشتی را بررسی نمایید؛ اگر لقی در آن‌ها مشاهده می‌کنید بهتر است کاشی مذکور را تعویض نمایید. همچنین درزهای کاشی‌ها را نیز بررسی کنید. اگر درز آن‌ها باز است باید آن را با استفاده از دوغ آب تعمیر نمایید.
 4. جای میخ روی دیوار نمای بدی به دیوار ساختمان منزل شما می‌دهد. بهتر است قبل از نقل مکان این سوراخ‌ها را پر کنید.
 5. رنگ واحد را بررسی نمایید. رنگ‌ها در روحیه شما بسیار تأثیرگذارند، از همین رو اگر احساس می‌کنید رنگ خانه جدید نیاز به ترمیم دارد، حتماً آن را در چک لیست خود قرار دهید.
 6. کمد دیواری را به دقت بررسی کنید. آیا فضای کافی برای آویز لباس و … وجود دارد؟ بهتر است تغییرات کمد دیواری نیز قبل از اسباب کشی انجام شود. زیرا نجاری می‌تواند کثیف کاری زیادی را به دنبال داشته باشد. بنابراین موکول کردن آن به آینده برای شما دردسر آفرین خواهد بود.
 7. دیوار پشت کمد دیواری را نیز بررسی نمایید. اگر پشت دیوار کمد دیواری شما منتهی به شیر آب آشپزخانه است، ممکن است نم به داخل آن راه پیدا کرده باشد.
 8. پریزهای برق، کلیدها، کولر و سایر قسمت‌های برقی ساختمان را بررسی نمایید. اگر هرگونه ایرادی در آن‌ها می‌بینید ایرادات را برطرف کنید.
 9. راه‌های خروج آب و فاضلاب را بررسی کنید، این مسیرها ممکن است مسدود باشند.
 10. برای بررسی راه خروج آب و فاضلاب تنها به بررسی راه‌های اصلی بسنده نکنید، راه خروج آب ماشین ظرفشویی و لباسشویی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
 11. لوله‌های درب اتاق‌ها، کابینت‌ها و … را بررسی نمایید.
 12. اگر برنامه‌ای برای بازسازی و استفاده از بالکن دارید آن را پیش از ورود به خانه جدید انجام دهید.
 13. اگر واحد مسکونی شما آپارتمانی است از همسایه‌های پایینی و کناری در رابطه با واحد خود پرسش کنید. اگر نم و نشتی یا سایر مشکلات همسایه‌های شما را آزار می‌دهد، این ایرادات را نیز برطرف نمایید.

 

بررسی عوامل فوق می‌تواند به بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی کمک شایانی کند. با در دست داشتن این چک لیست تقریباً تمام قسمت‌های خانه را برای بازسازی بررسی نموده‌اید.

اما چک لیست فوق تنها در زمانی کاربرد دارد که منزل شما به بازسازی جزیی نیاز داشته باشد. برای بازسازی کلی ساختمان و اعمال تغییراتی همچون تعویض کابینت یا تعویض سرامیک و کف پوش، بازسازی سرویس بهداشتی و … نیاز است که منزل شما توسط یک متخصص بررسی شود تا بتوان مدت زمان و هزینه بازسازی را تخمین زد.

 

آیا بهتر است قبل از بازسازی منزل شرکت باربری را برای حمل بار رزرو کنیم؟

بازساری خانه جدید پیش از اسباب کشی

بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی ممکن است برای مدت زیادی به‌طول بیانجامد. پیش از رزرو شرکت باربری باید نوع بازسازی و مدت زمانی را که از شما می‌گیرد درست و دقیق تخمین بزنید.

در بهترین حالت، بهتر است که خدمات شرکت باربری را حداقل 10 روز قبل از تاریخ باربری رزرو نمایید. چراکه شرکت‌های باربری به‌ویژه در فصل‌هایی که اسباب کشی در آن زیاد است شلوغ هستند. از همین رو برای اینکه بتوانید در تاریخ و زمان موردنظر خود اسباب کشی کنید، لازم است که امور رزرو را حداقل 10 روز زودتر انجام دهید.

 

 

 

بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات باربری کدام است؟

 

اتوبار و باربری دادمان بار یکی از بهترین ارائه‌دهندگان خدمات باربری و اسباب کشی در سطح تهران است. اتوبار دادمان در حال همکاری با تعداد زیادی راننده برای حمل بار در تهران است.

از همین رو حتی اگر رزرو خود را در لحظه آخر نیز انجام دهید، باز هم می‌توانید ماشین و ساعت و روز مناسبی را برای اسباب کشی انتخاب نمایید.

این مجموعه خدمات باربری به تمام نقاط تهران را با دقیق‌ترین برنامه‌ریزی و پرسنل به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

 

نتیجه‌گیری:

 

بازسازی خانه جدید پیش از اسباب کشی می‌تواند، دردسرهای زیادی را از دوش شما بردارد. چراکه پس از ساکن شدن، قرار نیست با مسائل جدیدی که ممکن است خانه شما را به هم بریزد روبرو شوید.

بنابراین حتی اگر مدت کوتاهی از ساخت منزل شما می‌گذرد بهتر است باز هم بازسازی های لازم را انجام دهید. این امر نه تنها سبب راحتی شما پس از ساکن شدن در محل جدید می‌شود، بلکه سبب می‌شود، منزل شما بسیار دیرتر از موعد مقرر فرسوده شود.

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×