برای حمل بار به شهرستان چه نکاتی باید رعایت شوند؟

حمل بار به شهرستان یا باربری در مسافت‌های طولانی با حمل بار در مسافت‌های کمتر متفاوت است. حمل بار از یک شهرستان به شهرستان دیگر دارای باید‌ها و نبایدهایی است که با رعایت آن‌ها می‌توان یک اسباب کشی راحت و مطمئن را پشت سر گذاشت.

در مسیرهای طولانی پلیس راه، نیروهای انتظامی و … وجود دارند که موظف‌اند به وظیفه خود عمل کنند. اما اگر کار شما به شیوه قانونی انجام شود، جای نگرانی درمورد ایست و بازرسی‌های بین راهی و … وجود ندارد.

حمل بار به شهرستان

علاوه بر این موضوع‌ها محافظت از بار نیز در این مسافت‌ها باید به شیوه‌ای دیگر انجام شود تا بار به سلامت و بدون بروز مشکل به مقصد برسد.

انتخاب یک شرکت باربری معتبر در انجام صحیح این وظایف تأثیرگذار است و می‌تواند خیال شما را تا حد زیادی راحت کند. اما این موضوع به این معنی نیست که خودتان از بررسی جزییات غافل شوید.

حمل بار به شهرستان

صدور مجوز حمل بار به شهرستان

پلیس راهنمایی و رانندگی موظف است که ماشین‌هایی را که در حال حمل بار هستند متوقف کند. چراکه بار این ماشین‌ها ممکن است دزدی باشد. از همین رو پلیس وظیفه دارد که آن را بررسی نماید.

در این شرایط شما باید مجوز حمل بار به شهرستان داشته باشید. شرکت‌های باربری معتبر مجوز حمل بار را برای شما صادر می‌کنند. با نشان دادن این مجوز به پلیس می‌توانید از همه ایست و بازرسی‌ها عبور کنید.

درصورت عدم وجود مجوز حمل بار، ماشین به همراه اثاثیه به پارکینگ می‌رود و آزاد کردن آن ممکن است چندین  روز طول بکشد.

 

داشتن بیمه باربری

برای حمل بار در مسافت‌های طولانی داشتن بیمه باربری لازم و ضروری است. چراکه احتمال بروز حوادث در مسافت‌های طولانی بیشتر است. برای استفاده از بیمه باربری باید ارزش وسایل خود را بیان کنید و بیمه مناسب را با توجه به ارزش وسایل خود دریافت کنید.

اگر ارزش وسایل به‌درستی تعیین نشود، بیمه تنها تا سقف 30 میلیون تومان خسارت برای شما در نظر می‌گیرد و جبران بقیه خسارات وارده بر عهده مشتری است. البته بهتر است پیش از گرقتن بیمه باربری شرایط و سقف پرداخت آن را به دقت مطالعه نمایید.

بارچینی صحیح

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در حمل بار به شهرستان در نظر گرفته شود؛ نحوه چیدمان اسباب و اثاثیه است. این چیدمان باید به‌گونه‌ای باشد که وسایل در این مسافت طولانی با یکدیگر برخورد نکنند و آسیب نبینند. از همین رو در این شرایط مهارت کارگر حمل بار بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب ماشین مناسب برای باربری

انتخاب ماشین باربری مناسب  در حمل بار به شهرستان، بسیار اهمیت دارد. حتماً می‌دانید که حجم و اندازه ماشین در هزینه باربری شما بسیار تأثیرگذار است.

از همین رو ممکن است بخواهید با انتخاب ماشین کوچکتر هزینه‌های خود را کاهش دهید. اما این کار کاملاً اشتباه است، چراکه در این‌صورت وسایل و لوازم شما بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.

بر عکس این موضوع نیز امکان‌پذیر است. احتمال دارد شرکت باربری برای دریافت هزینه بیشتر از شما، ماشینی بزرگتر از حجم وسایلتان به شما پیشنهاد دهد. در چنین مواقعی استفاده از خدمات یک شرکت باربری معتبر بسیار تأثیرگذار است چراکه یک شرکت باربری معتبر همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را متناسب با بودجه و نیاز مشتری به آن ارائه دهد.

 

داشتن راننده باتجربه

داشتن راننده با تجربه یکی از شروط اصلی در به سلامت رسیدن بار شما به مقصد است. این راننده‌ها اغلب با مسیر رفت و آمد به شهرستان به‌خوبی آشنا هستند و تجربه آن‌ها در رانندگی سبب می‌شود تا بتوانند کنترل ماشین را به‌خوبی حفظ کنند.

 

عدم تعجیل در تخلیه و بارگیری

تخلیه و بارگیری صحیح در سلامت لوازم شما بسیار تأثیر دارد. برخی راننده‌ها که کار حمل بار به شهرستان را انجام می‌دهد، برای بازگشت سریعتر خود، اقدام به تعجیل در تخلیه بار خواهند کرد. از همین رو بهتر است پیش از حمل بار در این رابطه با راننده گفتگو کنید.

حمل بار به شهرستان

بررسی سالم بودن وسیله نقلیه باربری

حمل بار به شهرستان نیازمند برنامه‌ریزی بلند مدت‌تری است. پیش از حرکت و حمل بار، بهتر است از سلامت ماشینی که در اختیار شما قرار می‌گیرد مطمئن شوید. چراکه ممکن است در مسیر رفت شما تعمیرگاهی وجود نداشته باشد یا نقص فنی ایجاد شده در آن، مانع از حرکت ماشین شود. از همین رو برنامه‌ریزی شما ممکن است در اثر این موضوع تغییر کند.

در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی

درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی در حمل بار به شهرستان بسیار حائز اهمیت است. حمل بار به برخی شهرستان‌ها نظیر گیلان و مازندران همواره با دردسرهایی مانند بارندگی و … همراه است. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر کاری شرایط آب و هوایی یک منطقه و احتمال بارندگی را در روز اسباب کشی خود بررسی نمایید.

نتیجه‌گیری:

بهترین راه برای حمل بار به شهرستان ، هماهنگی و کمک خواستن از یک مجموعه باربری معتبر و مطمئن است. چنین شرکتی همواره در تلاش است تا با انجام صحیح وظایف محوله بتواند رضایت مشتری را جلب نماید.

اما لازم است خودتان در روز اسباب کشی بر موضوعاتی همچون، داشتن مجوز حمل بار، چیدمان اثاثیه، سلامت ماشین، شرایط آب و هوایی، صلاحیت راننده و … نظارت داشته باشید تا بتوانید وسایل و لوازم خود را با خیالی آسوده به شهرستان دیگری ببرید.

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×