نحوه بسته بندی لوازم آرایشی در اسباب کشی

خانم‌ها همواره برای بسته بندی لوازم آرایشی در اسباب کشی با مشکل مواجه هستند. بخش زیادی از لوازم آرایش را محصولات پودری و کرمی تشکیل می‌دهند.

بسته بندی نامناسب آن‌ها می‌تواند سبب شکستن و از بین رفتن لوازم پودری یا خارج شدن کرم‌ها از تیوب آن‌ها شود. این اتفاق نه تنها سبب هدر رفت لوازم آرایش می‌شود، بلکه سایر لوازم همراه آن را نیز خراب خواهد کرد.

بسته بندی لوازم آرایشی در اسباب کشی

لوازم آرایشی و بهداشتی تنها شامل سایه‌ها و کرم پودرها نیستند بلکه بسیاری از لوازم نظیر شامپو، لوسیون و .. نیز جزو این دسته قرار می‌گیرند.

اگر قصد سفر یا اسباب کشی را دارید، این آموزش‌ها می‌تواتند به شما کمک کند تا بدانید که چطور باید این لوازم را بسته بندی کنید تا سالم به مقصد برسند. همچنین با اقلامی که حمل آن‌ها ممکن است در روز اسباب کشی حادثه آفرین باشد یا نکات ضروری برای حمل و جابه جایی آن‌ها آشنا خواهید شد.

 

نحوه بسته بندی لوازم آرایشی برای اسباب کشی

نحوه بسته بندی لوازم آرایشی برای اسباب کشی و سفر متفاوت است. در هنگام سفر بردن تمام لوازم آرایش ضروری نیست اما در هنگام اسباب کشی می‌خواهید تمام لوازم آرایش خود را چه در خانه و چه در آرایشگاه با خود به مکان جدید ببرید.

برای این کار در ابتدا تمام لوازم آرایشی خود را جلوی چشم بچینید. این لوازم می‌توانند شامل لوازم آرایشی و لوازم بهداشتی مانند شامپو، صابون، ژل دست و … باشند.

در ابتدا تعدادی از لوازم آرایشی و بهداشتی را که ممکن است در راه رفتن به خانه جدید یا در بدو ورود به آن موردنیاز باشد را جداکنید.

این لوازم می‌توانند شامل ژل ضد عفونی کننده دست، چسب زخم، صابون یا مایع دستشویی، دستمال مرطوب، آینه و … باشند. این لوازم را جدا کنید و آن‌ها در کیف کوچک لوازم آرایش خود جای دهید.

اگر اهل آرایش کردن هستید می‌توانید ریمل و یک برق لب کوچک را نیز در کنار این وسایل به کیف آرایشی کوچک خود که همواره آن را به همراه دارید منتقل کنید.

سپس کیف یا کارتن کوچکی را برای بسته بندی سایر لوازم آرایشی در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که از کیف‌های نو و روزمره خود برای این کار استفاده نکنید.

برای بسته بندی لوازم آرایشی و مواد بهداشتی مایع یک کارتن کوچک بخصوص را در نظر بگیرید. این لوازم شامل مایع ظرفشویی، شامپو، مایع دستشویی و … هستند. درب آن‌ها را بازکنید و روی آن‌ها پلاستیک فریزر قرار دهید. سپس درب را ببندید.

این امر سبب می‌شود تا در هنگام باربری و اسباب کشی، این لوازم بهداشتی مایع سرریز نشوند. اگر این اتفاق بیفتد علاوه‌بر مایع، کارتن حامل آن نیز از بین می‌رود و ممکن است محتویات داخل آن به بیرون نشت پیدا کرده و به سایر وسایل نیز نفوذ کند.

بسته بندی لوازم آرایشی در اسباب کشی

عطر و ادکلن‌ها را نیز تنها در جعبه و کارتن رها نکنید. اگر جعبه آن‌ها در دسترس است؛ آن‌ها را داخل جعبه‌های مخصوص قرار داده سپس بسته بندی نمایید. در غیر این‌صورت برای بسته بندی لوازم آرایشی مانند عطر و ادکلن آن‌ها را داخل بابل رپ بپیچید.

بهتر است این لوازم آرایشی را داخل کارتن و به‌صورت ایستاده قرار دهید. دقت کنید که کارتن شما نباید فضای خالی داشته باشد، وگرنه شیشه‌های عطر می‌شکنند. سایر لوازم ارایشی را که بسته بندی آن‌ها شیشه‌ای است را به همین ترتیب بسته بندی نمایید.

بخش زیادی از لوازم آرایشی را لوازم پودری تشکیل می‌دهند. این لوازم آرایشی اغلب دارای یک جعبه کوچک مخصوص هستند که این لوازم درون آن قرار می‌گیرند.

توصیه می‌شود که در هنگام خرید لوازم آرایشی پودری جعبه‌های کارتنی آن را دور نیندارید. چراکه اگر این لوازم را در طول مسافرت یا اسباب کشی در جعبه‌های مخصوص قرار دهید، آن‌ها را از شکستن در امان نگه داشته اید.

اما اگر کارتن آن‌ها را دور انداخته‌اید، فوم اسباب کشی را دور آن‌ها بپیچید و با چسب نواری محکم کنید. برای قرار دادن این لوازم در جعبه هرگز آن‌ها را به‌صورت عمودی قرار ندهید.

قبل از بسته بندی لوازم آرایشی پودری با فوم و چسب بین پودر و درب پد پنبه‌ای یا فوم قرار دهید. این کار از شکستن و خارج شدن پودر از داخل جعبه جلوگیری می‌کند.

برای بسته بندی کرم‌های تیوبی نیز استفاده از بابل رپ گزینه خوبی است. سعی کنید درپوش این کرم‌ها را به‌خوبی بپوشانید. همچنین در هنگام بسته بندی آن‌ها را در بالای کارتن قرار دهید، به‌نحوی که فشار بر روی آن‌ها وارد نشود.

درنهایت نیز نوبت به بسته بندی ریمل، خط چشم و … می‌رسد. این لوازم اغلب حالت استوانه‌ای دارند و بسته بندی آن‌ها پلاستیکی و نشکن است؛ به همین علت در حین اسباب کشی کمتر آسیب می‌بینند.

نحوه بسته بندی لوازم آرایش برای مسافرت

 

اغلب در هنگام مسافرت شما نیازی به حمل تمام لوازم آرایش خود ندارید. البته این موضوع بستگی به علت مسافرت دارد. اما توصیه می‌شود برای مسافرت از لوازم آرایشی کوچک و مسافرتی استفاده نمایید.

برای بسته بندی لوازم آرایشی در هنگام مسافرت شما به دو عدد کیف آرایشی متناسب با نیاز خود نیاز دارید. اگر سفر طولانی را در پیش دارید داخل کیف آرایشی کوچک خود، کرم ضد آفتاب، ژل ضد عفونی کننده دست، دستمال کاغذی، ریمل یا رژ لب، چسب زخم و سایر لوازمی را که احتمال می‌دهید در راه نیازتان باشد قرار دهید.

سپس در کیف آرایشی بزرگتر سایر لوازم آرایشی پودری، تیوبی، شامپوها، لیف، شامپو بدن و … را قرار دهید. این کیف مسلماً در چمدان شما قرار می‌گیرد از همین روز سرازیر شدن مواد آرایشی در آن می‌تواند لباس‌های شما را کثیف کند.

بسته بندی لوازم آرایشی در اسباب کشی

برای قرار دادن مواد مایع یا روغنی در داخل کیف آن‌ها را داخل یک پلاستیک فریزر بیندازید، در آن‌ها را بخوبی چفت کنید و در گوشه‌ای از چمدان به‌صورت ایستاد قرار دهید.

برای جلوگیری از شکستن لوازم پودری نیز بهتر است بین درب و پودر یک فوم قرار دهید. اگر جعبه وسیله را دارید، آن را داخل جعبه مخصوص قرار دهید.

 

نکات مهم در بسته بندی لوازم آرایشی

 

برای بسته بندی لوازم آرایشی به منظور اسباب کشی یا سفر، لوازمی را که دور ریختنی یا فاسد هستند دور بیندازید. این لوازم فاسد اغلب در حین جا به جایی دردسر ایجاد می‌کنند.

از حمل تعداد زیادی مایعات بپرهیزید. اگر در شرف اسباب کشی هستید سعی کنید از خرید شامپو، صابون، ریکا و سایر لوازم اضافی بپرهیزید و آن‌ها را در محل جدید تهیه نمایید.

شیشه‌های نیمه پر مایعات و … را مصرف نمایید تا در روز اسباب کشی چیزی برای جا به جایی نداشته باشید.

اسپری‌های خوشبو کننده هوا، اسپری‌ها عطر و ادکلن و … قابلیت اشتعال دارند. از حمل آن‌ها با کامیون باربری بپرهیزید.

فضایی خنک را برای قرار دادن لوازم آرایشی خود در نظر بگیرید تا در حین اسباب کشی ذوب نشوند.

 

نتیجه‌گیری:

 

بسته بندی لوازم آرایشی امری مهم است که حتماً باید در هنگام جا به جایی یا مسافرت به آن دقت شود. عدم بسته بندی صحیح این لوازم می‌تواند خسارت‌های زیادی را به بار آورد.

اغلب افراد به بسته بندی این لوازم اهمیتی نمی‌دهند. از همین رو حین اسباب کشی و مسافرت با دردسرهای در دسترس نبودن یا خراب شدن لباس‌ها و … مواجه می‌شوند.

از همین رو توصیه می‌شود، حتماً کیف آرایشی جداگانه‌ای را برای لوازم آرایشی درنظر بگیرید. اگر از خدمات شرکت‌های باربری برای بسته بندی لوازم خود استفاده می‌کنید، حتماً به کارگزرن توصیه کنید که در بسته بندی این اقلام دقت کافی داشته باشند یا خودتان این کار را برعهده بگیرید.

اتوبار و باربری دادمان بار یک شرکت باربری معتبر در محدود غرب تهران است. شما می‌توانید از خدمات این مجموعه برای حمل بار به محله‌های اطراف یا حتی حمل بار به شهرستان استفاده نمایید.

خدمات این مجموعه با مجوز رسمی و زیر نظر اتحادیه‌های مربوط است و هزینه اسباب کشی نیز کاملاً طبق تعرفه مشخص دریافت می‌شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×