بسته بندی لوازم شکستنی

بسته بندی لوازم شکستنی منزل همواره یکی از دغدغه‌های افراد در هنگام اسباب کشی است. این وسایل بخش زیادی از لوازم منزل را شامل می‌شوند.

آشنایی با شیوه صحیح و ترفندهای بسته‌ بندی آن‌ها می‌تواند کمک خوبی برای افراد باشد. از همین رو، قصد داریم که در این مقاله، شما را با قوانین و مراحل بسته بندی لوازم شکستنی آشنا کنیم.

اغلب ما با تا حدودی با نحوه انجام این کار آشنا هستیم. اما همواره نکاتی در مورد این مسائل وجود دارند که ممکن است در شلوغی اسباب کشی فراموش شوند. از همین رو مرور این نکات می‌توانند کمک کننده باشند.

بسته بندی لوازم شکستنی

نکات مهم در بسته بندی وسایل شکستنی

برای بسته بندی لوازم شکستنی منزل ، یک‌سری نکات باید رعایت شوند. رعایت این نکات سبب می‌شوند تا احتمال شکستن آن‌ها بسیار کاهش یابد. همچنین از خراب شدن و کثیف شدن این لوازم نیز جلوگیری خواهد شد.

 1. برای بسته بندی وسایل شکستنی منزل، محلی دور رفت و آمد را انتخاب نمایید. مکان‌هایی مانند میز ناهار خوری یا اپن آشپزخانه برای این کار مناسب هستند. هر چند که احتمال سقوط وسایل و شکستن آن‌ها وجود دارد.
 2. بهتر است این کار را قبل از بسته‌بندی سایر لوازم منزل و وسایل بزرگتر انجام دهید. همواره بخشی از ظروف منزل و وسایل شکستنی وجود دارند که به‌ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. سعی کنید این وسایل را حداقل یک هفته پیش از اسباب کشی جمع کنید.
 3. سعی کنید این وسایل را پیش از قراردادن در کارتن، کاملاً تمیز نمایید . این کار باعث می‌شود که در خانه جدید، دیگر نیازی به تمیز کردن آن‌ها نباشد.
 4. سعی کنید برای بسته بندی این وسایل محلی دور از گردوخاک را انتخاب کنید تا گردوخاک روی سطح آن‌ها ننشیند.
 5. سعی کنید کارتن‌های تمیزی که فاقد گردوخاک هستند برای این کار در نظر بگیرید یا حتی‌المقدور از کارتن خود این لوازم استفاده نمایید.
 6. بهتر است برای بسته بندی وسایل شکستنی از کارتن‌های کوچکتر استفاده کنید. این امر سبب می‌شود تا وزن کارتن‌ها سنگین نشود و احتمال شکستن وسایل نیز کاهش می‌یابد.
 7. با استفاده از چسب پهن، کف کارتون، رو و گوشه‌های آن را به دقت بسته بندی نمایید.
 8. هر یک از این ظروف را به‌طور کامل، درون بابل رپ یا نایلون‌های حباب‌دار قرار دهید. این نایلون‌ها را به‌وسیله چسب به ظروف بچسبایند تا احتمال جابه‌جایی آن‌ها کاهش یابد.
 9. بهتر است برای کف و دیواره‌های کارتن نیز از بابل رپ استفاده شود.
 10. بسیاری از افراد برای بسته‌ بندی ظروف غذاخوری از روزنامه استفاده می‌کنند. اما این کار غلط است. چراکه برای چاپ روزنامه‌ها از لوازم شیمیایی استفاده می‌شود. بهتر است برای بسته‌بندی این ظروف از بابل رپ یا تکه‌های پارچه استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کاغذهای سفید نیز برای این کار استفاده نمایید.

بسته بندی ظروف شکستنی

بخش مهمی از بسته بندی لوازم شکستنی منزل در روز اسباب کشی به بسته بندی ظروف شکستنی اختصاص دارد. این ظروف شامل ظروف کریستالی، بلوری و چینی هستند.

برای بسته بندی این ظروف نیز یک‌سری نکات وجود دارند. برای مثال، اغلب افراد به ظروف ارزان‌تر اهمیت کمتری می‌دهند و آن‌ها را به دقت بسته‌ بندی نمی‌کنند. در حالی‌که این ظروف از مواد اولیه بی‌کیفیت‌تری ساخته شده‌اند و احتمال شکستن آن‌ها نیز بیشتر است.

بهتر است قسمت داخلی لیوان‌ها و پارچ‌ها، شکلات خوری و … را با استفاده از کاغذ یا فوم یا پارچه پر کنید. درب ظروف را به دقت داخل بابل رپ بپیچید و حتی‌المقدور آن‌ها را جداگانه بسته‌بندی نمایید.

مراحل بسته بندی ظروف شکستنی

برای بسته بندی وسایل شکستنی مانند انواع ظروف کریستال، بلور، ظروف چینی و … می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 1. تهیه کارتن مناسب اسباب کشی ترجیحاً در سایز متوسط یا کوچک
 2. خرید بابل رپ یا همان نایلون حبابدار یا تهیه پارچه و کاغذ به میزان مورد نیاز
 3. در نظر گرفتن فضای مناسب پیش از شروع بسته‌ بندی
 4. شستن و تمیز کردن ظروف
 5. پیچیدن آن‌ها میان بابل رپ و قرار دادن داخل کارتن
 6. پرکردن فضای خالی کارتن با استفاده از پارچه و …
 7. بستن زیر و روی کارتن با استفاده از چسب
 8. نوشتن نام وسایل موجود در کارتن بر روی آن
 9. نوشتن عبارت شکستنی بر روی کارتن
 10. قرار دادن آن‌ها در جایی دور از رفت و آمد تا روز اسباب کشی

آشنایی با نحوه بسته بندی آینه در روز اسباب کشی

منظور از بسته بندی لوازم شکستنی منزل تنها بسته بندی ظروف نیست. بلکه این امر می‌تواند شامل تمام لوازم شکستنی نظیر آینه و … باشد.

برای بسته بندی وسایل شکستنی همچون آینه می‌توانید کارتن‌های مخصوص این کار را تهیه نمایید. البته به دلیل اینکه ابعاد آینه‌ها اغلب متفاوت هستند، از کارتن‌های مخصوص برای بسته بندی آن‌ها استفاده نمی‌شود.

مراحل بسته بندی آینه

برای بسته بندی آینه تمام سطح و پشت آن را با استفاده از بابل رپ یا پوشش پشم شیشه بپوشانید. سپس روی این پوشش را با استفاده از چسب پهن بپوشانید تا پوشش پشم شیشه یا بابل رپ کاملاً بر روی آن کیپ شود.

گوشه‌های آینه را با استفاده از فوم بپوشانید.

بسته بندی لوازم شکستنی

در هنگام چسب کشی، جلوی آینه را به‌صورت ضربدر چسب کشی کنید تا در صورت شکستن، تکه‌های آن در قسمت‌های مختلف پخش نشوند.

اگر آینه شما از ارزش قیمتی بالایی برخوردار است؛ می‌توانید برای بسته‌بندی آن، از جعبه‌های چوبی مخصوص نیز استفاده نمایید. داخل این جعبه‌ها یک نوع پوشش قرار دارد که برای محافظت از آینه‌های گران قیمت بسیار کاربردی هستند.

 

آشنایی با نحوه بسته بندی لوستر در روز اسباب کشی

بسته بندی لوستر نیز مانند بسته بندی لوازم شکستنی منزل ، باید با دقت زیادی انجام شود. این وسیله یکی از لوازم قیمتی منزل محسوب می‌شود. شکل ظاهری لوستر سبب می‌شود که قطعات آن در حین اسباب کشی با یکدیگر برخور کرده و بشکنند.

برای بسته بندی لوستر، باید کارتنی متناسب با ابعاد آن تهیه نمایید.

سپس قسمت زیرین و دیواره‌های کارتن را با استفاده از بابل رپ، فوم یا پشم شیشه بپوشانید.

برای ایمنی بیشتر بهتر است که کل فضای داخلی کارتن را با استفاده از الیاف پشم شیشه پر کنید. این امر سبب می‌شود که اجزای لوستر نتوانند به یکدیگر برخورد کنند و بشکنند.

حتماٌ لامپ‌های لوستر را باز کرده و آن را جداگانه حمل کنید.

اجزای برخی از لوسترها، می‌توانند از هم جدا شوند. اگر لوستر شما دارای چنین قابلیتی است، اجزای آن را از یکدیگر جدا کرده و سپس بسته بندی نمایید.

بسته بندی لوازم شکستنی

نتیجه‌گیری:

 بهترین راه برای بسته بندی لوازم شکستنی منزل استفاده از نایلون‌های حبابدار است. جعبه‌های مورد استفاده باید با توجه به ابعاد وسایل تهیه شوند.

حتی المقدور باید از جعبه‌های کوچکتر برای بسته بندی این وسایل استفاده کنیم تا حمل آن‌ها آسان‌تر شود. نحوه بسته بندی وسایل شکستنی منزل، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اما انتخاب صحیح یک باربری  و اتوبار مناسب نیز تا حد زیادی در این امر تأثیرگذار است. شرکت باربری که برای این کار انتخاب می‌شود باید مسئولیت‌پذیر باشد و ماشینی که برای حمل وسایل حساس منزل اعزام می‌کند نیز از ایمنی لازم برخوردار باشد.

ما در اتوبار و باربری دادمان آمادگی حمل و بار و اثاثیه منزل و محل کار شما را به همراه بسته بندی حرفه لوازم شما را داریم جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید  

 

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×