بسته بندی وسایل بدون کارتن

 

نحوه بسته بندی وسایل بدون کارتن چگونه است؟ اسباب کشی و باربری دردسرهای متعددی دارد و امری بسیار طاقت فرسا و پرهزینه است.

یکی از کارهایی که برای باربری و اسباب کشی انجام می‌شود، بسته بندی وسایل و لوازم منزل است. داشتن کارتن به تعداد کافی یکی ضروریات این موضوع است.

بسته بندی وسایل بدون کارتن

گاهی ممکن در هنگام اسباب کشی متوجه شوید که کارتن به تعداد کافی ندارید. همچنین زمان کافی نیز برای خرید کارتن وجود ندارد.

در این زمان، بهتر است کار بسته بندی را با سایر لوازمی که در منزل دارید انجام دهید. در این‌صورت دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای خرید کارتن نیست.

البته خرید تعداد مشخصی کارتن برای اسباب کشی ضروری است. چون مسلماً نمی‌توانید تمام وسایل خود را بدون استفاده از کارتن مناسب بسته بندی کنید.

البته امروزه قیمت کارتن‌ها نیز به قدری بالا است که تهیه آن در تعداد زیاد می‌تواند سبب تحمیل هزینه اضافی به خانواده شود. از همین رو اگر بتوان روش‌هایی برای بسته بندی وسایل بدون استفاده از کارتن پیدا کرد، بدون شک می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 

برای بسته بندی وسایل بدون کارتن از چه لوازم جایگزینی می‌توان استفاده کرد؟

 

اگر قصد دارید با بسته بندی وسایل بدون کارتن ، به اقتصاد خانواده کمک کنید؛ توصیه می‌شود که وقت خود را برای تهیه کارتن‌های رایگان بگذارید.

این کارتن‌ها را می‌توانید از سوپر مارکت‌ها و مغازه‌ها و … تهیه کنید. بهتر است تمام مغازه‌ها را برای تهیه کارتن رایگان بگردید. وقتی به تعداد کافی کارتن رایگان جمع کردید وقت آن است که به سراغ لوازمی که در منزل دارید بروید.

ابتدا وسایل خود را در کارتن‌ها رایگانی که تهیه کرده‌اید بسته بندی نمایید و سپس برای ادامه کار از لوازم و وسایلی که در خانه موجود دارید، استفاده کنید.

  1. استفاده از چمدان

در خانه اکثر ما چمدان یافت می‌شود. تعداد چمدان‌های هر خانواده با توجه به تعداد اعضای آن متغیر است. هرچقدر جمعیت ساکن در یک خانه بیشتر باشد، چمدان‌های موجود در آن نیز بیشتر است.

برای بسته بندی لوازم و وسایل در اسباب کشی می‌توانید از ظرفیت چمدان‌های موجود در خانه استفاده کنید. این وسیله برای حمل اشیای شکننده نیز بسیار مناسب است. کافیست ظروف خود را به‌خوبی داخل بابل رپ بپیچید و آن را داخل چمدان قرار دهید.

شما می‌توانید چمدان‌های سایر دوستان و نزدیکان خود را نیز برای روز اسباب کشی قرض کنید و وسایل بیشتری در آن‌ها جای دهید.

بسته بندی وسایل بدون کارتن

  1. استفاده از ساک‌های مسافرتی و باشگاهی

در منازل اغلب ما ساک‌های مسافرتی و باشگاهی وجود دارند. این ساک‌ها از دیگر وسایلی هستند که می‌توان از آن‌ها برای اسباب کشی استفاده کرد.

چیدن وسایل در این ساک‌ها، کاملاً به حجم آن و میزان مقاومتی که دارد، وابسته است. شما می‌توانید برای بسته بندی انواع وسایل از آن استفاده کنید.

 

  1. استفاده از کوله پشتی و کیف مدرسه

کوله پشتی و کیف مدرسه از دیگر لوازمی هستند که می‌توان از آن‌ها در بسته بندی وسایل بدون کارتن استفاده کرد. اگر اعضای خانواده شما اغلب دانشجو یا دانش آموز هستند، احتمالاً تعداد زیادی کیف و کوله پشتی در منزل شما موجود است.

سعی کنید بزرگترین کوله پشتی را برای قرار دادن لوازم الکترونیکی مانند لپ تاپ، باند و … استفاده کنید. اگر احتیاجی به این لوازم ندارید آن‌ها را داخل بابل رپ بپیچید و سعی کنید همه آن‌ها در یک کوله پشتی جای دهید تا بتوانید از سایر آن‌ها برای حمل لوازم دیگر استفاده کنید.

  1. استفاده از کیف‌های دستی

اغلب در هنگام اسباب کشی کیف‌های دستی جزو لوازمی هستند که داخل یک کارتن جدا قرار می‌گیرند. درحالی که می‌توان از ظرفیت این کیف‌ها نیز برای اسباب کشی و حمل بار استفاده کرد.

بسته به حجم و اندازه کیف‌ها می‌توان لوازم مختلفی را در آن‌ها قرار داد. برای مثال از یک کیف کوچک می‌توان برای حمل لوازم آرایش و جواهرات استفاده کرد. کیف‌های بزرگتر نیز برای حمل اسناد و مدارک و کتاب‌ها بسیار کاربردی هستند.

 

  1. استفاده از کمدها و کشوها و ویترین

کمدها و کشوها نیز برای بسته بندی وسایل بدون کارتن بسیار کاربردی هستند. اغلب ما کمدها را برای حمل و جابه‌جایی کاملاً خالی می‌کنیم. اما این لوازم نیز می‌توانند کمک بزرگی برای حمل لوازمی مانند لباس در روز اسباب کشی باشند.

البته تنها درصورتی می‌توان از این لوازم برای حمل بار استفاده کرد که خانه شما در طبقه همکف یک آپارتمان واقع شده یا ویلایی باشد. چراکه حمل یک کمد پر از پله‌های ساختمان امری بسیار دشوار است.

بسته بندی وسایل بدون کارتن

  1. استفاده از نظم دهنده‌های لباس

امروزه در اغلب خانه‌ها از نظم دهنده‌های لباس استفاده می‌شود. این نظم دهنده‌ها برای بسته بندی وسایل بدون کارتن بسیار کاربردی هستند. این نظم دهنده‌ها به‌ویژه برای بسته بندی کتاب و لباس بسیار عالی عمل می‌کنند. اما توصیه می‌شود برای بسته بندی لوازم شکستنی از آن‌ها استفاده نکنید.

 

  1. استفاده از کیسه زباله، کیسه برنج و …

برای بسته بندی وسایل بدون کارتن می‌توان از کیسه زباله نیز استفاده کرد. البته کیسه‌ها زباله بسیار نازک هستند و ممکن است در حین استفاده پاره شوند. از همین رو بهتر است برای حمل لوازمی مانند کوسن، ملافه و … مورد استفاده قرار گیرند.

روش دیگر نیز استفاده از کیسه‌های برنج برای این کار است. اگر مستأجر هستید و مجبورید دائم اسباب کشی کنید، بهتر است کیسه‌های برنج را دور نیندازید. این کیسه‌ها می‌توانند در حمل خرده ریزهای بالکن و انباری کمک شایانی کنند.

 

  1. استفاده از چادر، ملافه

استفاده از چادر و ملافه از گذشته تاکنون برای باربری مرسوم بوده است. شما می‌توانید وسایل و لوازم خود را داخل ملافه، چادر، روسری و … قرار دهید و اصطلاحاً آن را بقچه کنید.

 

نتیجه‌گیری:

 

درنهایت برای بسته بندی وسایل بدون کارتن می‌توان از لوازم بسیاری استفاده کرد. استفاده از این لوازم و وسایل برای کاهش هزینه‌های اسباب کشی بسیار کاربردی است. اما اگر نظم و انضباط در حین اسباب کشی برای شما اهمیت دارد، بهتر است از کارتن برای بسته بندی آن‌ها استفاده کنید.

برای بسته بندی و حمل بار می‌توانید از خدمات باربری دادمان در محدوده شهرک غرب و سعادت آباد استفاده کنید. این مجموعه یکی معتبرترین اتویارهای استان تهران است. هزینه باربری و حمل بار در این مجموعه بسیار مقرون به‌صرفه و پایین است.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×