خرید بیمه باربری

خرید بیمه باربری یکی از موارد مهمی است که حتماً باید در هنگام اسباب کشی به آن توجه داشته باشید. به‌ویژه اگر قصد نقل مکان به شهرهای دیگر را دارید، بهتر است که وسایل و لوازم خود را بیمه کنید.

خرید بیمه باربری

علارغم اهمیت بیمه باربری، بسیاری از افراد از ماهیت و مزایای آن مطلع نیستند. از همین رو اقدام به خرید بیمه نمی‌کنند. در بسیاری از موارد پیش آمده است که کل بار مشتری در اثر حوادث غیرمترقبه از بین رفته است. این در حالی است که اگر از بیمه باربری استفاده شود، خسارت وارده تمام و کمال پرداخت خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با بیمه باربری در این مقاله به:

 1. معرفی بیمه باربری
 2. بیمه باربری خسارت مربوط به کدام حوادث را پرداخت می‌کند.
 3. ضرورت خرید بیمه باربری
 4. مزایای خرید بیمه از شرکت های باربری چیست
 5. نکات مهم در خرید بیمه باربری کدامند؟

و سایر مباحث مرتبط با بیمه باربری خواهیم پرداخت.

معرفی بیمه باربری

 

پیش از خرید بیمه باربری ، ابتدا باید بدانیم که این نوع بیمه چیست و چه کاربردی دارد. قطعاً توقع ما از یک شرکت باربری این است که بار ما را به سلامت تحویل دهد. اما حوادث را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

احتمال وقوع حادثه حتی در مسافت‌های کوتاه نیز وجود دارد. از همین رو باید تمهیداتی اندیشیده شود تا درصورت وقوع حادثه، خسارات وارد به مشتری به حداقل برسد.

بیمه بهترین روش برای کاهش خسارات ناشی از حوادث است. شرکت‌های باربری نیز از گذشته تاکنون از این روش برای تضمین سلامت بار مشتریان استفاده می‌کنند. بیمه باربری دارای انواع مختلفی نظیر:

 1. بیمه حمل و نقل داخلی
 2. بیمه صادراتی
 3. بیمه وارداتی یا ترانزیت

است. هزینه خرید بیمه با توجه به سقف و نوع پوشش آن تعیین می‌گردد. از همین رو قیمت بیمه باربری با توجه به پوشش آن متفاوت است.

 

بیمه باربری خسارت مربوط به کدام حوادث را پرداخت می‌کند؟

 

خرید بیمه باربری از شرکت‌های ارائه‌دهنده مستلزم این است که بدانیم این نوع بیمه کدام حوادث را پوشش می‌دهد. این حوادث در دو دسته خطرات اصلی و خطرات اضافی جای می‌گیرند.

خطرات اصلی:

 1. آتش سوزی
 2. حوادث مربوط به وسیله نقلیه شامل: تصادف، واژگونی، سقوط وسیله تقلیه و … است.

خطرات اضافی:

 1. خسارتهای ناشی از بارگیری
 2. سرقت محموله و سرقت وسیله حامل آن
 3. سقوط کالا از ماشین باربری
 4. آب دیدن وسایل در حین حمل بار

این حوادث تنها درصورتی تحت پوشش بیمه باربری قرار می‌گیرند که توافقات لازم بین بیمه کننده و مشتری صورت گیرد و برای این موارد حق بیمه اضافی پرداخت شود.

تمام موارد بیمه باید به‌طور کامل در قرارداد نوشته شوند. شرکت بیمه کننده می‌تواند خودش خدمات باربری را ارائه دهد. در اینصورت بار شما در طی تمام مراحل اسباب‌کشی نظیر، بسته‌بندی، حمل و بارگیری و تخلیه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

همچنین شرکت باربری مورد نظر شما می‌تواند با توجه به قراردادی که با یک شرکت بیمه گذار دارد، اثاثیه شما را بیمه نماید. در این‌صورت باید دقت کنید که سقف پرداخت بیمه شرکت بیمه‌گذار تا چه میزان است و چه مواردی را شامل می‌شود.

 

ضرورت خرید بیمه باربری

 

هزینه باربری با عدم خرید بیمه باربری کاهش می‌یابد. از همین رو ممکن است وسوسه شوید و برای حمل بار در مسافت‌های کوتاه از خرید بیمه اجتناب کنید. اما این کار به شدت اشتباه است. زیرا حادثه خبر نمی‌کند و تضمینی وجود ندارد که بار شما در مسافت‌های کوتاه دچار حادثه نشود.

بیمه باربری به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که درصورت بروز هرگونه حادثه‌ای سرمایه شما از دست نمی‌رود و می‌توانید خسارت آن را از شرکت بیمه کننده دریافت کنید.

شاید با خود بیندیشید که اگر از یک شرکت باسابقه و مسئولیت‌پذیر برای حمل بار کمک بخواهید؛ دیگر نیازی به استفاده از بیمه باربری نیست.

اگرچه مجموعه‌های بزرگتر و نام‌آشنا‌تر تمهیدات بیشتری را برای مراقبت از بار مشتری می‌اندیشند؛ اما نمی‌توان آن‌ها را از حوادث مصون دانست.

خرید بیمه باربری

مزایای خرید بیمه باربری چیست؟

 

اگرچه خرید بیمه باربری از بروز حوادث جلوگیری نمی‌کند؛ اما با این کار می‌توانید از مال خود محافظت کنید. این کار سبب می‌شود تا درصورت واردشدن خسارت به هر یک از این وسایل بتوانید از راه قانونی و با خیالی آسوده خسارت خود را مطالبه نمایید.

ای موضوع همچنین سبب جلب اعتماد شما به باربری مذکور شده و کمک می‌کند تا برای اسباب‌کشی‌های بعدی راحت‌تر بتوانید به آن اعتماد کنید.

بیمه باربری تضمینی برای به سلامت رسیدن کالا است. زیرا که شرکت باربری نمی‌تواند از زیر بار پرداخت خسارت به شما شانه خالی کند؛ از همین رو در ارائه خدمات دقت بیشتری به خرج خواهد داد.

 

نکات مهم در خرید بیمه باربری کدامند؟

 

برای خرید بیمه باربری نیز مانند سایر قراردادها باید به بندها و تبصره‌های آن به‌خوبی دقت کنیم. این امر سبب می‌شود تا قرار داد بیمه باربری را با علم و اگاهی کامل امضا کنیم. بنابراین باید دقت کنیم که:

 1. محدودیت ارائه خسارت در شرایط بیمه وجود نداشته باشد.
 2. اگر اسباب کشی شما شامل دوره ذخیره سازی در انبار باشد؛ آیا همچنان پوشش بیمه برای آن وجود دارد؟
 3. شرکت حمل بار باید معتبر باشد و با مجوزها لازم فعالیت کند.
 4. ادعای خسارت تحت شرایط و ضوابط دشوار نباشد.
 5. مدت زمان مورد نیاز برای پرداخت خسارت زیاد نباشد.

 

نتیجه‌گیری:

 

خرید بیمه باربری از اهمیت زیادی برخوردار است؛ اما مهم‌تر از آن اتوبار ارائه‌دهنده خدمات است. یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات باربری باید در ابتدای کار شرایطی را فراهم کند تا بار مشتری بدون هرگونه آسیب به مقصد برسد. سپس با بیمه باربری سلامت تحویل بار و مسئولیت‌پذیری خود درمورد سلامت بار مشتریان را تضمین نماید.

شرکت دادمان بار یک اتوبار معتبر در تهران است. این مجموعه اتوبار و باربری شهرک غرب و اتوبار و باربری سعادت آباد و سایر نقاط تهران را پوشش می‌دهد.

این مرکز دارای مجوزهای رسمی برای ارائه خدمات باربری به مشتریان است. مجموعه اتوبار دادمان همواره در تلاش است تا با اولویت قرار دادن مشتری و حفظ صحیح اموال آن‌ها، رضایت آنان را جلب نماید.

 

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×