دستمزد کارگر اسباب‌ کشی چطور محاسبه می‌شود؟

دستمزد کارگر اسباب‌ کشی یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر هزینه اسباب کشی است. نمی‌توان گفت یک اسباب کشی می‌تواند بدون درنظر کمک کارگر حمل بار انجام شود.

با روی کار آمدن سبک زندگی آپارتمان نشینی، افزایش جمعیت شهرها، تغییر در سبک زندگی و زیاد شدن لوازم منزل، اسباب کشی مانند قدیم ساده نیست. برای انجام این کار حداقل به چند کارگر نیاز است.

اگر برای اسباب کشی نیاز به کمک کارگران دارید، می‌توانید از خدمات شرکت های حمل بار در این زمینه استفاده کنید. این کارگرها می‌توانند در جابه‌جایی و حمل وسایل، حتی بسته بندی آن‌ها نیز به شما کمک کنند.

اما مسلماً تمام خدمات آن‌ها با دریافت هزینه ارائه می‌شوند. به‌طور کلی هزینه حمل بار توسط کارگر باربری، بر اساس ساعت محاسبه می‌شود اما علاوه‌بر زمان، عوامل دیگری نیز این هزینه را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

 

عوامل مؤثر بر دستمزد کارگر اسباب کشی کدامند؟

 

همانطور که گفته شد، دستمزد کارگر اسباب کشی بر اساس زمان محاسبه می‌شود. به‌طورکلی هر کارگر به ازای هر 3 ساعت کار جابه‌جایی و حمل بار هزینه‌ای معادل 40 تا 50 هزار تومان را دریافت می‌کند. اما این هزینه ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اگر زمان اسباب کشی شما بیشتر از 3 ساعت طول بکشد، به ازای هر یک ساعت اضافه کار هزینه‌ای معادل 10 هزار تومان به دستمزد کارگر افزوده خواهد شد.

این ارقام برای زمانی در نظر گرفته شده است که ملک شما در طبقه اول واقع شود و فاصله میان ملک و خودرو نیز اندک باشد. برای مثال اگر منزل شما در انتهای یک کوچه تنگ قراردارد، ماشین حمل بار نمی‌تواند تا درب منزل شما بیاید.

از همین رو کارگر باید، وسیله شما را تا ماشین حمل بار حمل نماید. به همین علت  نیز دستمزد کاگر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اگر آپارتمان نشین هستید و منزل شما در طبقه اول قرار ندارد، باید هزینه‌ای را نیز به ازای تعداد طبقات به کارگر باربری پرداخت نمایید. دستمزد کارگر اسباب کشی به ازای هر طبقه معادل 10 هزار تومان محاسبه می‌شود.

وزن هر وسیله نیز دستمزد کارگر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. براساس تعرفه، دستمزد کارگر باربری برای حمل وسایلی مانند یخچال و میزهای ناهار خوری 6 نفره به بالا، به ازای هر طبقه هزینه‌ای معادل 20 تا 25 هزارتومان است.

هزینه حمل سایر لوازم سنگین مانند، پیانو، تردمیل، گاوصندوق‌های بیشتر از 50 کیلو و … نیز به ازای هر 50 کیلوگرم مبلغ 25 هزارتومان به ازای هر طبقه به دستمزد کارگر افزوده می‌شود.

علاوه‌بر این موارد، ماشینی که برای حمل بار مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز هزینه دستمزد کارگر اسباب کشی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای مثال، کارگر اسباب کشی، به‌منظور بارگیری و تخلیه بار از وانت‌بارها هزینه کمتری را نسبت به کامیون دریافت می‌کند.

اگر برای بسته بندی لوازم نیز به کمک یک کارگر اسباب کشی نیاز دارید؛ هزینه این امر نیز جداگانه محاسبه می‌شود. هزینه بسته بندی لوازم توسط کارگر باربری به‌صورت ساعتی محاسبه می‌شود و حدوداً ساعتی 30 تا 35 هزارتومان است.

 

برای حمل بار حداقل به چند کارگر باربری نیاز است؟

 

دستمزد کارگر اسباب کشی ، به ازای هرکارگر به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود. درنتیجه هرچقدر که تعداد کارگران بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد.

دستمزد کارگر اسباب‌ کشی

حتماً با خود می‌اندیشید که اگر یک کارگر برای حمل بار استخدام کنید، هزینه اسباب کشی نیز کمتر خواهد شد. اما این روش خوبی برای کاهش هزینه‌ها نیست.

چراکه یک کارگر نمی‌تواند به‌تنهایی، تمام لوازم سنگین را از طبقات مختلف جا به جا نماید. در نتیجه مدت زمانی بیشتر از 3 ساعت صرف حمل بار خواهد شد.

علاوه‌بر این موضوع یک کارگر به تنهایی نمی‌تواند لوازم سنگین را حمل نماید؛ درنتیجه ممکن است سبب آسیب رسیدن به وسایل منزل شما شود.

بنابراین برای جا به جایی و اسباب کشی حداقل یه دو کارگر نیاز خواهید داشت. البته این مسئله تنها درصورتی است که لوازم منزل شما کم و معقول باشد. اگر وسایل شما زیاد و سنگین است، به کارگران بیشتری نیاز خواهید داشت.

 

چطور می‌توان در هزینه باربری صرفه‌جویی کرد؟

 

در حقیقت باید دستمزد کارگر اسباب کشی را بین 50 تا 130 هزار تومان در نظر بگیریم. اگرچه مقدار کمینه این قیمت، 50 هزارتومان است؛ اما با توجه به موارد گفته شده حتماً هزینه‌ای که باید برای دستمزد کارگر بپزدازید بیشتر از این میزان خواهد شد.

مهم‌ترین عاملی که دستمزد کارگر باربری را تحت تأثیر قرار می‌دهد زمان است. شما می‌توانید با صرفه‌جویی در زمان هزینه اسباب کشی را کاهش دهید.

بهتر است بسته‌ها را از قبل در محلی در دسترس قرار دهید تا کارگران بتوانند آن‌ها را سریع‌تر حمل کنند. هزینه اسباب کشی علاوه‌بر دستمزد کارگر به ماشینی که برای این کار استفاده می‌شود نیز بستگی دارد.

اگر بتوانید مقداری از وسایل را خودتان حمل کنید، می‌توانید ماشین کوچکتری مانند نیسان یا وانت بار برای اسباب کشی اجاره کنید. درنتیجه هزینه اسباب کشی و حتی دستمزد کارگران نیز کاهش می‌یابد.

 

سعی کنید در انتخاب خانه جدید، تعداد طبقات، آسانسور و … را در نظر بگیرید. هرچقدر منزل شما در طبقات پایین‌تری از ساختمان قرار بگیرد، رویه اسباب کشی برای شما و کارگر مذکور راحت‌تر شده و به طبع، قیمت آن نیز کاهش می‌یابد.

 

نتیجه‌گیری:

 

اگرچه اغلب برای دستمزد کارگر اسباب کشی تعرفه مشخصی وجود دارد اما عوامل زیادی هستند که این تعرفه مشخص را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

بهترین راه برای کنترل هزینه دستمزد کارگر اسباب کشی باربری در نظر گرفتن جزییات قرار داد است. بنابراین بهتر است جزییات کار را به دقت بررسی نمایید و مواردی همچون افزایش قیمت به ازای هر طبقه یا هر ساعت اضافه کار را از قبل مشخص کنید.

دستمزد کارگر اسباب‌ کشی

استفاده از شرکت‌های باربری معتبر، برای حمل بار می‌تواند تا حد زیادی به هزینه‌ها و ایمنی لوازم شما کمک کند. چراکه یک شرکت متعهد همواره به فکر رضایت مشتری خواهد بود.

مجموعه دادمان بار یک شرکت باربری معتبر در تهران است. این مجموعه کادری مجرب و دلسوز را برای انجام امور بسته‌بندی و حمل بار استخدام کرده است. با استفاده از خدمات این مجموعه می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای معقول، از تجربه یک اسباب کشی راحت و بی‌دردسر لذت ببرید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×