روش های یک اسباب کشی راحت چیست؟

این سؤال حداقل یک مرتبه در ذهن هر فرد ایجاد شده است. حمل اثاثیه منزل یا اسباب کشی پدیده‌ای است که هر فرد حداقل یک بار در زندگی با آن مواجه می‌شود.

این امر یک فعالیت بزرگ و طاقت فرسا است. بنابراین هر فرد، قصد دارد تا با به کار بستن روش‌هایی، آن را برای خود و خانواده ساده‌تر کند.

حمل اثاثیه منزل

اسباب کشی و باربری از جمله کارهای سخت و طاقت فرسایی است که با برنامه‌ریزی و انجام اصولی آن می‌توان به‌راحتی از شدت سختی آن کاست.

به همین خاطر سعی داریم در این مطلب روش‌هایی را به شما آموزش دهیم تا با تکیه‌بر آن‌ها بتوانید یک اسباب کشی ساده و راحت را تجربه کنید.

 

آموزش ترفندهایی برای اسباب کشی راحت و کاهش حجم کار

 

همانطورکه گفته شد، فوت و فن‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان حجم کار اسباب کشی را کاهش داد و آن را به امری ساده و راحت بدل کرد.

  1. دقیقه نودی نباشید.

یکی از مهم‌ترین راه‌کارها برای انجام یک اسباب کشی راحت شروع به‌موقع جمع کردن وسایل است. اگر می‌دانید که به زودی یک اسباب کشی بزرگ در پیش رو دارید.

کار جمع کردن وسایل را از همین حالا شروع کنید. کار بسته‌بتدی وسایل را با ابزارها و لوازم کوچکتر که احتیاج چندانی به آن‌ها ندارید شروع کنید.

برای مثال می‌توانید این کار را با ظروف چینی که به‌ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند آغاز کنید. اتاقی را برای قرار دادن وسایل بسته‌بندی شده در آن انتخاب کنید و این وسایل را پس از بسته‌بندی به اتاق مذکور منتقل کنید.

  1. لیستی از وسایل خود تهیه کنید.

بسیاری از وسایل موجود در یک خانه بلااستفاده هستند. لیستی از کلیه لوازم و وسایل خود تهیه کنید. این کار می‌تواند از فراموش کردن وسایل جلوگیری کند. همچنین با در دست داشتن لیستی از لوازم منزل خود می‌توانید آن‌ها در دسته‌های ضروری و غیرضروری قرار دهید.

برای مثال اگر قصد دارید که به یک جای کوچکتر بروید، بهتر است از شر لوازم زائد و بلااستفاده خود خلاص شوید. مثلاً اگر دوتا تلویزین دارید، یکی را به‌صورت اینترنتی بفروشید.

سپس با توجه به این لیست، اقلام ضروری و غیرضروری را از یکدیگر تفکیک کنید. اقلامی را که در خانه جدید بیشتر به آن‌ها احتیاج است در یک پک قرار دهید.

  1. اقلامی که قرار است آن‌ها را در انبار قرار دهید، مشخص کنید.

بخشی از وسایل منزل کاملاً بلااستفاده نیستند. اما به‌ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهتر است این اقلام را در انبار آپارتمان قرار داده تا در مواقع لزوم بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. لیستی از این وسایل تهیه کنید.

برای یک اسباب کشی راحت کافیست این وسایل را در یک کارتن مخصوص قرار داده و بدون آنکه درب آن را باز کنید؛ این بسته را به انبار منزل جدید خود منتقل نمایید.

  1. انتخاب یک باربری یا اتوبار مطمئن برای حمل وسایل

حتماً این جمله را شنیده‌اید که سه بار اسباب‌کشی به اندازه یک آتش‌سوزی خسارت به بار می‌آورد. یکی از دلایل این امر انتخاب ناصحیح، اتوبار یا باربری مناسب است.

انتخاب یک باربری مطمئن و خوب، می‌تواند وسایل شما را از آسیب و خسارت در امان نگه دارد. بنابراین پیش از  حمل اثاثیه منزل، یک باربری مطمئن را برای انجام این کار انتخاب نمایید.

  1. اسم محل قرارگیری و محتویات داخل جعبه را روی آن بنویسید.

یکی از عوامل مهم برای انجام یک اسباب کشی راحت، نظم است. اسم محل قرار دادن بسته‌ها و محتویات آن را روی بسته بنویسید. با انجام این کار، می‌توانید از فرد باربر بخواهید، محتویات مربوط به هر بخش را در همان بخش قرار دهد. برای مثال اگر بسته‌ای متعلق به اتاق خواب است؛ آن را از همان ابتدا در اتاق خواب قرار دهید.

یادداشت کردن محتویات بسته روی آن نیز به شما کمک می‌کند؛ بسته‌های مهم‌تر را اول و بسته‌های غیرضروری را دیرتر باز کنید. این امر از هرج و مرج و شلوغی خانه جلوگیری خواهد کرد.

  1. یک فرد را مسئول راهنمایی کارگران کنید.

در هنگام حمل اثاثیه منزل، یک فرد را مسئول راهنمایی کارگران کنید تا جعبه‌ها  تا جایی که ممکن است در محل مربوط به خود قرار گیرند.

  1. اول برنامه‌ریزی بعد چیدمان

همانطور که برای جمع کردن منزل قبلی برنامه‌ریزی کردید. برای چیدمان وسایل خود نیز برنامه‌ریزی کنید. اول محلی را که بیشتر از همه جا مورد استفاده قرار می‌گیرد بچینید.

بهتر است کار چیدمان را با آشپزخانه شروع کنید. وسایل بزرگتر مانند، گاز، یخچال و لباسشویی را وصل کنید. پس از انجام این کار می‌توانید به سراغ کابینت‌ها بروید. اگر وقت کافی برای چیدمان کابینت‌ها ندارید یا می‌خواهید آن را با دقت بیشتری انجام دهید، وسایل مربوط به کابینت‌ها را داخل آن‌ها قرار داده تا بسته‌ها جای کمتری بگیرند. سپس کار چیدمان را به بعد موکول کنید.

  1. پیش از حمل اثاثیه منزل، خانه جدید را تمیز نمایید.

بزرگترین اشتباه این است که نظافت منزل جدید را به بعد از اسباب کشی موکول کنید. برای انجام یک اسباب کشی راحت، حداقل یک یا دو روز قبل خانه جدید را گردگیری نمایید.

پس از حمل اثاثیه منزل، برای رفت و آمد از دمپایی روفرشی استفاده کنید. محل قرارگیری کارتن‌ها را با پهن کردن یک پارچه مشخص کنید. این امر سبب می‌شود تا خاک موجود در ماشین حمل بار یا راهرو و سایر قسمت‌های ساختمان، به داخل منزل شما نفوذ نکند.

  1. چیدمان اثاثیه بزرگتر مانند مبل و … را به آخر کار موکول کنید.

قبل از حمل اثاثیه منزل، محلی را برای قرار دادن مبل و لوازم بزرگتر، مشخص کنید. آن‌ها را نزدیک به هم قرار دهید تا فضای کمتری را اشغال کنند. چیدمان این وسایل بزرگ را به آخرین مرحله از جا به جایی موکول کنید.

حمل اثاثیه منزل

نتیجه‌گیری:

نکات فوق ترفندهایی برای یک اسباب کشی راحت است. اگر بخواهیم تمام این نکات را در قالب یک نتیجه‌گیری عنوان کنیم، تنها به کلمه برنامه‌ریزی خواهیم رسید.

اگر قصد حمل اثاثیه منزل خود به یک مکان جدید را دارید، بهترین راه برای شما برنامه‌ریزی دقیق و جز به جز کارهایی است که می‌خواهید انجام دهید.

شما می‌توانید کارگران حمل بار و افرادی را کمک حال شما هستند بر اساس برنامه‌ریزی منظم خود هدایت نمایید . این کار نه تنها موجب کاهش اتلاف وقت می‌شود، بلکه از آشفتگی ذهن شما و خستگی نیز جلوگیری خواهد کرد.

در کنار برنامه‌ریزی هرگز انتخاب یک باربری خوب برای حمل و نقل اثاثیه را از یاد نبرید. چراکه این عامل در محافظت از وسایل شما و اجرای برنامه‌ریزی مدنظرتان تأثیر مستقیم دارد. مهم‌ترین ویژگی یک باربری خوب، وقت شناس بودن آن است.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×