اسباب کشی

لوازمی که در روز اسباب کشی فراموش می شوند

 

فراموش کردن تعدادی از لوازم و وسایل در روز اسباب کشی، امری بسیار طبیعی است. چراکه حتی اگر، تمام لوازم منزل را به دقت جمع کنید بازهم تعدادی وسیله هستند که تا آخرین لحظه به آن‌ها نیاز دارید.

از همین رو نمی‌توان این وسایل را بسته‌بندی کرد. این امر احتمال فراموش کردن وسایل در حین باربری و اسباب کشی را افزایش می‌دهد.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که وجود این لوازم را در لحظه آخر بررسی نماییم.

برای این کار باید لیستی از لوازمی که ممکن است فراموش شوند در دسترس داشته باشیم تا درنهایت با مراجعه به این لیست بتوانیم وجود آن‌ها را بررسی نماییم.

اما چه لوازمی ممکن است در روز اسباب کشی فراموش شوند؟

 

لوازمی که در روز اسباب کشی فراموش می‌شوند کدامند؟

 

لوازمی که در روز اسباب کشی فراموش می‌شوند، زیاد نیستند؛ اما احتمالاً از ضروری‌ترین لوازم هستند. به همین دلیل است که تا لحظه آخر مورد استفاده قرار می‌گیرند و همین امر سبب فراموش کردن آن‌ها خواهد شد. این وسایل کدامند؟

در ادامه با وسایلی که ممکن است در روز اسباب کشی فراموش شوند و نحوه جلوگیری از فراموشی آن‌ها آشنا خواهیم شد.

  1. شارژر لپ تاپ و گوشی تلفن همراه

تلفن همراه و لپ تاپ شما وسایلی هستند که تا لحظه آخر قبل از اسباب کشی به آن‌ها نیاز دارید. برای جلوگیری از فراموش کردن این وسایل در حین اسباب کشی، بهتر است جایی مشخص را برای آن‌ها در نظر بگیرید.

برای مثال می‌توانید از کیف لپ تاپ خود برای این کار استفاده کنید. به این صورت که پس از هر بار استفاده از شارژر لپ تاپ یا شارژر موبایل آن را داخل کیف قرار دهید.

با این روش، از فراموش کردن این وسایل جلوگیری کرده‌اید و همچنین آن‌‌هااها را در منزل یا دفترکار جدید خود به‌راحتی در دسترس دارید.

  1. داروها

داروها از دیگر وسایلی هستند که ممکن است در حین اسباب کشی فراموش شوند. برخی از داروها باید در ساعت و زمان مشخص مصرف شوند. بنابراین در دسترس بودن آن‌ها در خانه جدید و خانه قدیمیان ضروری است.

برای این منظور می‌توانید یک جعبه نگهداری دارو برای خودتان پیدا کنید. ترجیحاً تعداد کمی از داروهایی که باید هر روز مصرف شوند را بردارید. به یاد داشته باشید که مقدار آن برای مدت اسباب کشی و چیدمان وسایل کافی باشد.

این مقدار دارو را در یک جعبه مخصوص قرار داده و آن را در کیف دستی که همواره به همراه دارید جای دهید. سایر داروهایی که دوره مصرف آن‌ها تمام شده است را در بسته‌های دیگر جای داده و همراه خود ببرید.

بهترین راه برای فراموش نکردن داروها، استفاده از یک جعبه کمک‌های اولیه است. یک جعبه کمک‌های اولیه شامل، باند و چسب و … را نزدیک خود قرار دهید تا درصورت بروز حادثه در حین اسباب کشی، بدون استرس بتوانید جراحت ایجاد شده را کنترل کنید.

  1. ظروف

ظروف دم دستی شما از جمله لوازمی هستند که می‌توانند در حین باربری و اسباب کشی، فراموش شوند. چراکه احتمالاً تا آخرین لحظه برای صرف غذا از آن‌ها استفاده می‌کنید.

توصیه ما به شما این است که تمام ظروف را داخل بسته بندی قرار داده و در بازه جا به جایی و اسباب کشی از ظروف یکبار مصرف استفاده کنید. در این‌صورت ظرف کثیفی برای شستشو وجود ندارد؛ همچنین احتمال فراموش کردن این ظروف نیز به صفر خواهد رسید.

  1. لوازم حمام و سرویس بهداشتی

لوازم حمام و دستشویی از آخرین وسایلی هستند که در هنگام باربری و اسباب کشی جمع می‌شوند. تنها راه برای فراموش نکردن این وسایل جمع کردن آن‌ها در لحظه آخر است.

سعی کنید یک جعبه مخصوص این لوازم در دسترس خود قرار دهید و نیم ساعت پیش از مراجعه اتوبار به منزل، آن‌ها را جمع نموده و در کنار سایر وسایل قرار دهید.

  1. تحویل گرفتن وسایلی مانند، لباس و … از خشکشویی و سایر مغازه‌های خدماتی

اگر قصد جا به جایی منزل را دارید؛ حداقل یک هفته قبل هیچ وسیله‌ای را برای تعمیر و … به بیرون از منزل نفرستید. اگر لباسی در خشک‌شویی محل دارید یا وسیله‌ای را برای تعمیر داده‌اید، تاریخ تحویل آن را در یادداشت‌های روزانه خود قرار دهید.

  1. اسناد

باربری

اسناد شامل مواردی همچون، شناسنامه، گواهینامه، کارت ملی، گذرنامه و … هستند که ممکن است تا لحظه آخر قبل باربری و اسباب کشی به آن‌ها احتیاج داشته باشید.

برای اطمینان از جمع کردن اسناد مهم، کارتنی را برای این کار در نظر بگیرید و آن را در جایی مشخص قرار دهید. اما درب آن را نبندید. در نهایت نیز تمام مدارک را داخل آن بیندازید و حتی‌المقدور این جعبه را با وسیله نقلیه شخصی خود حمل نمایید.

 

نتیجه‌گیری:

 

شما می‌توانید برای جلوگیری از فراموش کردن لوازم در روز اسباب کشی، چک لیستی از لوازمی مانند داروها، شارژرها و … که همواره به آن‌ها نیاز دارید تهیه نمایید و درنهایت طی یک بررسی سریع از جمع کردن آن‌ها مطمئن شوید.

اما ممکن است این کار را در حین عجله و شلوغی فراموش کنید. از همین رو بهتر است هیچ‌کاری را به دقیقه نود موکول نکنید و تمام این موارد را نیز حداقل نیم ساعت قبل از رسیدن اتوبار جمع کنید.

جهت انجام هر گونه مشاوره با دادمان بار تماس بگیرید

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×