نحوه انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار

انتخاب ماشین مناسب باربری و حمل بار از کارهای ضروری برای اسباب کشی است. انتخاب صحیح اتوبار در هنگام اسباب کشی می‌تواند صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌ها باشد.
در عین حال انتخاب غلط این ماشین نیز می‌تواند شما را در هنگام حمل بار و اسباب کشی به دردسر بیندازد. همچنین سرعت عمل در حمل بار و جا به جایی نیز به شدت تحت تأثیر ماشینی است که برای این کار انتخاب می‌کنید.


برای انتخاب صحیح ماشین باربری در ابتدا باید با تعریف این نوع ماشین آشنا بود. سپس انواع این ماشین‌ها را شناخت و مزایا و معایب استفاده از هر یک از آن‌ها در اسباب کشی را بررسی کرد. سپس فاکتورهایی را که باید برای انتخاب این ماشین در نظر گرفت بررسی کرد و پس از آن به انتخاب صحیح یک ماشین باربری مطمئن پرداخت.

ماشین مناسب باربری و حمل بار چیست؟

صفت ماشین مناسب باربری و حمل بار به اتوباری اتلاق می‌شود که از همه نظر برای حمل بار و اثاثیه ما مناسب باشد. حال، بار و اثاثیه ما می‌تواند اثاثیه و لوازم منزل یا محل کار ما یا سایر لوازم دیگر باشند.
همچنین یک اتوبار مطمئن و مناسب اتوباری است که بتوان در عین پرداخت یک هزینه مناسب برای اجاره آن، از به سلامت رسیدن لوازم و اثاثیه منزل به محل نیز مطمئن بود.
در حقیقت هزینه‌ای که ما برای کامیون یا سایر وسایل حمل بار در اسباب کشی پرداخت می‌کنیم؛ هزینه‌ای برای اجاره این وسیله است. از همین رو اگر اتوبار انتخابی شما نیسان یا وانت باشد، قطعاً هزینه اجاره آن بسیار کمتر از هزینه رزرو کامیون یا کامیونت خواهد بود.

انواع ماشین مناسب برای باربری و حمل بار

ماشین مناسب باربری و حمل بار بسیار زیاد است. این ماشین‌ها بطورکلی دارای دو صندلی و قسمت مخصوصی برای قرار دادن بار هستند و بطور اختصاصی برای حمل بار طراحی شده‌اند.

می‌توان این نوع ماشین‌ها را از نظر حجم و اندازه به سه دسته کلی تقسیم کرد.
1. اتوبار و ماشین باربری سبک
2. اتوبار و ماشین باربری نیمه سنگین
3. اتوبار و ماشین باربری سنگین
ماشین‌های باربری سبک شامل خودروهای کوچک و شهری مانند وانت، پراید وانت و نیسان هستند. این ماشین‌ها برای حمل بار طراحی شده‌اند اما نسبت به سایر ماشین‌ها کم جا هستند و مصرف سوخت کمتری نیز دارند.
ماشین‌های نیمه سنگین نیز شامل خودروهایی نظیر کامیون، خاور، هیوندا، ایسوزو و کامیونت هستند. بخش زیادی از کار حمل اثاثیه و باربری به وسیله این ماشین‌ها انجام می‌شود.
ماشین‌های سنگین نیز شامل تریلی، ترانزیت، ده تن، کفی، ترانزیت یخچالی، 20 تن، چادری سه محور، کفی، کمپرسی و … هستند. این ماشین‌ها اغلب برای حمل بار در مسافت‌های طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و سوخت مصرفی آن‌ها نیز گازوئیل است.

مزایا و معایب استفاده از انواع ماشین سبک، سنگین و نیمه سنگین در اسباب کشی

استفاده از ماشین‌های سبک برای اسباب کشی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به‌صرفه است. این نوع ماشین‌ها حجم و مصرف سوخت کمتری دارند، از همین رو هزینه اجاره آن‌ها برای حمل بار بسیار کمتر از سایر خودروها است.
اما این ماشین‌ها اغلب برای باربری و حمل اثاثیه مناسب نیستند؛ مگر اینکه اثاثیه منزل شما بسیار کم و مختصر باشد تا بتوانید از این نوع ماشین‌ها برای حمل آن‌ها استفاده نمایید.
ماشین‌های نیمه سنگین بهترین انتخاب برای اسباب کشی درون شهری هستند. این نوع ماشین‌ها اغلب فضای کافی برای لوازم و وسایل شما را دارند، به‌گونه‌ای که فضای اضافی برای افتادن و جابه جا شدن بار وجود ندارد و در عین حال نیز از کمبود فضا برخوردار نیستند. دیواره‌ها و سقف این ماشین‌ها نیز اغلب به وسیله موکت عایق کاری شده و آن‌ها را برای حمل بار و اثاثیه منزل و ادارات مناسب می‌سازد.
ماشین‌های سنگین دارای انواع و مدل‌های مختلف هستند که هر یک برای کاربردی خاص طراحی شده‌اند. برخی از انواع این ماشین‌ها نیز گزینه خوبی برای حمل بار به‌ویژه حمل بار به شهرستان هستند. توصیه می‌شود تنها درصورتی برای اسباب کشی درون شهری از این ماشین‌ها استفاده کنید که حجم اثاثیه و لوازم شما خیلی زیاد باشد.

چه فاکتورهایی را باید برای انتخاب ماشین باربری و حمل بار درنظر گرفت؟

در ابتدا برای انتخاب ماشین باربری و حمل بار باید فاکتورهایی مانند نوع و حجم بار در نظر گرفته شوند. این فاکتور را می‎‌توان یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب اتوبار مناسب دانست.
مسافتی که باید برای حمل بار طی شود نیز حائز اهمیت است. برای مثال برای حمل بار به شهرستان اغلب از ماشین‌های سنگین استفاده می‌شود اما برای حمل بار در داخل شهر می‌توان از ماشین‌های سبک‌تر نیز استفاده کرد.
مسیر رفت از محله قدیمی به محله جدید نیز یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب اتوبار مناسب است. برای مثال اگر مسیر رفت از داخل مناطق شهری عبور می‌کند باید از خودروهای سبک‌تری برای این کار استفاده شود.
برای انتخاب ماشین باربری و حمل بار باید به فصل اسباب کشی نیز توجه شود. برای مثال در فصل‌هایی که احتمال بارندگی در آن‌ها وجود دارد، باید از اتوبار های سرپوشیده استفاده کرد.
اگر قصد استفاده از ماشین‌های سبک را دارید، حتماً وزن بار را درنظر بگیرید. حداکثر وزن مناسب برای بار وانت 750 کیلوگرم، حداکثر بار برای نیسان 1800 کیلوگرم و حداکثر وزن بار برای کامیونت‌های سقف‌دار مخصوص اسباب کشی 6000 کیلوگرم است.
بودجه شما نیز در انتخاب اتوبار مناسب تأثیرگذار است. اغلب افراد تصور می‌کنند که وقتی بودجه کمتری دارند باید اتوبار سبک را برای اسباب کشی در نظر بگیرند؛ اما اگر حجم اثاثیه شما بیشتر از ظرفیت آن اتوبار باشد، مجبور به صرف هزینه بیشتر برای اسباب کشی خواهید شد.

نتیجه‌گیری:

انتخاب ماشین باربری و حمل بار مناسب به عوامل متعددی بستگی دارد. اصولی‌ترین روش برای انتخاب یک اتوبار مناسب این است که آن را متناسب با حجم بار و اثاثیه خود در نظر بگیرید. البته نوع بسته بندی نیز در این موضوع مؤثر است. بهتر است یک شرکت باربری مطمئن را برای ارائه خدمات باربری بیابید و انتخاب ماشین حمل بار را به آن بسپارید.
اتوبار و باربری دادمان بار یک شرکت حمل بار معتبر در محدوده سعادت آباد و شهرک غرب است. یکی از ویژگی‌های این مجموعه ارائه مشاوره‌های تلفنی رایگان به مشتری است. شما می‌توانید از کارشناسان این مرکز بخواهید برای حمل بار بهترین و ارزان‌ترین ماشین را به شما پیشنهاد دهند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×