نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی

نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی موضوعی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. ترس و استرس از آسیب دیدن وسایل منزل در زمان اسباب کشی همیشه بین تمام اعضای خانوده وجود دارد.

افراد همواره به دنبال راه حل‌هایی برای حل این مشکل هستند. امروزه با وجود شرکت‌های باربری و اتوبار حرفه‌ای و با سابقه این استرس و ترس از آسیب دیدن لوازم در افراد کاهش یافته است. این شرکت‌های باربری نیروهایی متخصص در زمینه بسته‌بندی لوازم برقی را دارند که در کار خود بسیار چیره دست هستند و به گونه‌ای لوازم برقی را بسته بندی می‌کنند که حتی کوچک‌ترین آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

اما پیدا کردن شرکت‌های باربری مطمئن نیز کار دشواری است. یکی از شرکت‌ها مطمئن و دارای صلاحیت بابری غرب تهران است که دارای خدمات متنوعی نیز است. حتی افرادی که تصمیم به جا به جایی در خارج شهر را دارند نیز می‌توانند از خدمات این مجموعه بهره ببرند. این روش یعنی استفاده از یک باربری بهترین روش در اسباب کشی است زیرا دیگر شما هیچ استرس و سختی‌ای را متحمل نخواهید شد و به راحتی یک اسباب کشی بی دردسر را تجربه خواهید کرد.

در ادامه نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی و ترفندهای مختلفی در این زمینه را ذکر خواهیم کرد. ترفندهای همچون بسته بندی  یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و … را که بسیار کاربردی هستند.

بسته بندی لوازم برقی در اسباب کشی

لوازم برقی منزل جز گران‌ترین و ارزشمندترین لوازم منزل هستند، در حمل و نقل این لوازم باید جوانب احتیاط را جز به جز و با دقت رعایت کرد تا اتفاقی برای لوازم برقی شما پیش نیاید که باعث ناراحتی گردد. بسته بندی هر وسیله‌ای برای اسباب کشی اصول و قوائدی دارد، برای مثال نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی باعث می‌شود تا آسیبی به لوازم نرسد.

توصیه می‌شود برای بسته بندی لوازم از یک شرکت باربری کمک بگیرید؛ اما اگر خودتان تصمیم به این کار را دارید برای بسته بندی لوازم برقی به روش‌های زیر عمل کنید.

بسته بندی یخچال در اسباب کشی

یکی از لوازم گران قیمت و محبوب خانواده‌ها یخچال است. دغدغه بسیاری از خانواده‌ها در روز اسباب کشی بسته بندی یخچال فریزر است. در ادامه نکاتی در رابطه با حمل و بسته بندی یخچال ذکر خواهیم کرد.

  1. خالی کردن یخچال

قبل از حرکت دادن یخچال هر چیزی که در آن است را خالی کنید و مطمئن شوید که یخچال و فریزرتان از مواد غذایی،ادویه جات، قطعات یخ و یا هر چیز دیگری که ممکن است در آن سرو صدا ایجاد کند یا باعث سنگینی یخچال شود را خالی کنید. توصیه ما این است که همه چیز را از یخچال خارج کنید. اگر مواد غذایی در یخچال فریزتان است یا آن‌ها را مصرف نمایید و یا درون یخچال‌های مسافرتی قرار دهید و با خود به خانه جدید ببرید. اما داخل خود یخچال چیزی نگذارید.

  1. همه قفسه‌های یخچال را خارج کنید

نحوه بسته بندی لوازم برقی در اسباب کشی نیازمند حوصله زیادی است به خصوص در زمینه جا به جایی یخچال فریزر که بزرگ‌ترین وسیله برقی در خانه است.

هر جزئی از یخچال که امکان جدا شدن و جا به جایی را دارد از آن خارج کنید. این اجزا شامل قفسه‌ها، سینی‌ها و دیگر اجزای متحرک آن هستند. جهت سالم ماندن و آسیب ندیدن قفسه‌ها در زمان اسباب کشی بهتر است ابتدا آن‌ها را درون حوله قرار دهید و سپس لیبل‌ها را وصل کنید و با دقت آن‌ها را جابه جا نمایید.

می‌توانید به جای خارج کردن قفسه‌ها از یخچال آن‌ها را با چسب نواری فیکس کنید. اما بهتر است آن‌ها به صورت جداگانه در آورده و فیکس کنید.

اگر یخچال شما نوعی است که قفسه‌های آن ثابت است یا درآوردن آن‌ها سخت است در این شرایط بهتر است آن‌ها را از یخچال خارج نکنید. این کار از آشفتگی بیشتر در حمل و نقل جلوگیری می‌کند.

  1. یخچال را خاموش کرده و سیم برق را بکشید

بهتر است سیم برق یخچال را دو روز قبل از باربری بکشید و با طناب یا کشی آن را ثابت کنید.

  1. در صورت لزوم فریزر را یخ‌زدایی کنید.

وقتی یخچال روشن است روزانه مقدار قابل توجهی یخ در فریزر ساخته می‌شود. که قبل از شروع باربری در غرب تهران باید آن را یخ زدایی کنید. این فرایند بین 6 تا 8 ساعت زمان می‌برد. بهترین زمان برای این کار شب قبل از جا به جایی است.

  1. درب‌ها را بسته و ایمن نگه دارید.

در نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی مهم‌ترین رکن حفظ ایمنی است. با کمک یک طناب مقاوم یا یک کابل لاستیکی درب یخچال را محکم ببندید، اگر یخچال شما دارای دو درب است دستگیره‌ها را به یکدیگر محکم ببندید.

  • نکته: مراقب باشید به درب‌های یخچالتان فشار زیادی وارد نشود زیرا ممکن درب‌ها از هم ترازی خارج شوند.

به طور کلی توصیه می‌شود در جا به جایی لوازم از جمله یخچال از یک باربری در غرب تهران کمک بگیرید زیرا باربری‌ها صفر تا صد حمل بار را به‌ عهده می‌گیرند و به صورت کاملاً تخصصی انجام می‌دهند.

بسته بندی اجاق گاز

قبل از بسته بندی اجاق گاز ابتدا آن را با شوینده‎‌های مخصوص تمیز نمایید تا چربی و روغن گاز پاک شود و بسته بندی را کثیف نکند. قدم دوم برای بسته بندی اجاق گاز جدا کردن تمام قطعاتی که امکان جا به جایی را دارند جدا کنید.

در رابطه با جدا کردن شلنگ گاز اگر مهارت ندارید از تکنسین کمک بگیرید تا حادثه غیر منتظره‌ای پیش نیاید، سیم برق، فر اجاق را نیز خوب بپیچانید و در یک گوشه جمع کنید، تا در حین اسباب کشی آسیب نبیند. بهتر است برای بسته بندی گاز ازکارتن اولیه آن استفاده کنید.

این مسئله طبیعی است که اغب افراد بخاطر نداشتن جا کارتن اجاق گاز خود را دور انداخته باشند، در این صورت بهتر است از خدمات بسته بندی یک شرکت باربری حرفه‌ای در غرب تهران کمک بگیرید.

بسته بندی ماشین ظرفشویی

برای بسته بندی ماشین ظرفشویی که در برخی از آشپزخانه‌ها وجود دارد، ابتدا باید مخزن دستگاه را خالی کنید. زیرا مخزن جدا از خود دستگاه برقی بسته بندی می‌شود.

بهتر است دستگاه را قبل از بسته بندی تمیز و خشک نمایید کار شما بعد از جا به جایی و هنگام باز کردن اثاثیه از کارتن‌ها و چیدنشان راحت‌تر بشود.

بسته بندی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی جز لوازم برقی است که در تمام خانه‌ها وجود دارد و کمتر خانه‌ای را می‌توان بدون ماشین لباسشویی یافت، ماشین لباسشویی جز کاربردی‌ترین لوازم منزل محسوب می‌شود. از آن جایی که این دستگاه با آب و برق به صورت همزمان کار می‌کند، باید هنگام بسته بندی آن از تکنسین ماهری کمک گرفته شود.

باید مطمئن باشید که حتی یک قطره آب در ماشین لباسشویی باقی نمانده است و بهتر است با پارچه یا حوله‌ای از وجود آب یا عدم وجود آن مطمئن شوید. توصیه می‌شود حتماً راهنمای نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی را پیش از حمل بار مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

حدوداً اکثر لوازم منزل با برق کار می‌کنند اما اصلی‌ترین لوازم برقی منزل شامل یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و .. می‌شوند. نحوه بسته بندی درست لوازم برقی در اسباب کشی بسیار مهم است زیرا با کوچک‌ترین اشتباه در نحوه بسته بندی ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به لوازم وارد شود.

بنابراین بهتر است برای حمل اثاثیه و اسباب کشی از شرکت باربری دادمان بار استفاده کنید. این مجموعه دارای سال‌ها سابقه در زمینه حمل بار و بسته بندی است. به عبارت دیگر شما می‌توانید صفر تا صد اسباب کشی خود را به این شرکت بسپارید و نگران هیچ چیزی نباشید.

بسته بندی لوازم برقی یک کار تخصصی است و مطمئناً شما دارای چنین تخصصی نیستید. دادمان بار همواره به دنبال متدهای جدید برای بسته بندی لوازم برقی است. دانش تکنسین‌های این مجموعه در طول سال به‌روزرسانی می‌شود تا بهترین خدمات به مشتری ارائه گردد.

لازم به ذکر است این مجموعه دارای انواع خودروهای باربری مثل خاور، نیسان، وانت بار و … است که متناسب با بار و درخواست شما به محل مورد نظر اعزام می‌شوند. همچنین تمامی خدمات این مجموعه با بیمه و ضمانت همرا است. کافیست با مجموعه دادمان بار جهت مشاوره و رزرو تماس حاصل نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×