نحوه بسته بندی لباس در اسباب کشی

نحوه بسته بندی لباس در اسباب کشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چراکه لباس‌ها بخش زیادی از لوازمی را که باید به خانه جدید منتقل کنیم؛ شامل می‌شوند.

هر چقدر تعداد افراد ساکن در یک خانه بیشتر باشد، تعداد لباس‌های آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. حمل این لباس‌ها در اسباب کشی بسیار مهم است.

چراکه کثیف شدن یا چروک شدن آن‌ها سبب می‌شود تا به حجم کارهای پس از حمل بار به منزل جدید افزوده شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر، بسته بندی صحیح آن‌ها است.

برخی از لباس‌ها نیازی به اتوکشی ندارند. این لباس‌ها شامل لباس‌های دم دستی هستند که اغلب در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسته بندی این لباسها با لباس‌هایی که برای استفاده در بیرون از منزل کاربرد دارند متفاوت است.

 

نحوه بسته بندی لباس‌ های راحتی در اسباب کشی

اسباب کشی

برای بسته بندی لباس‌ های معمولی که نیازی به اتو ندارند، روش‌های مختلفی همچون استفاده از ساک و چمدان، استفاده از کارتن، استفاده از بقچه و … وجود دارد. در بسته بندی این نوع لباس‌ها تنها باید به یک نکته توجه داشت، آن هم کثیف نشدن آن‌ها در حین اسباب کشی است.

اگر این لباس‌ها کثیف شوند، لازم است حجم زیادی از لباس پس از جا به‌ جایی شسته شوند. این امر بسیار سخت و وقت گیر خواهد بود. از همین رو بسته بندی این لباس‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

استفاده از ساک یا چمدان برای بسته بندی لباس در اسباب کشی

 

برای بسته بندی لباس اسباب کشی ، استفاده از ساک و چمدان بهترین گزینه است. چراکه این دو وسیله اساساً برای حمل لباس‌ها طراحی شده‌اند و از کثیف شدن و آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

برای اینکه لباس‌ها جای کمتری در چمدان بگیرند؛ بهتر است آن‌ها را به‌صورت لوله‌ای تا کنید. این امر سبب می‌شود تا نه‌تنها جای کمتری در چمدان اشغال شود؛ بلکه لباس‌ها چروک و دفرمه نشوند.

 

استفاده از بقچه برای بسته بندی لباس راحتی در اسباب کشی

هر خانواده تعداد معینی ساک و چمدان دارد و هیچگاه تعداد کافی چمدان برای حمل تمام لباس‌ها وجود ندارد. از همین رو می‌توان از بقچه‌های زیپ‌دار برای این کار استفاده کرد.

بهتر است بقچه‌هایی با ابعاد متوسط را در تعداد زیاد تهیه کنید. چراکه هر چقدر بقچه مورد استفاده بزرگتر باشد، تعداد بیشتری لباس درون خود جای خواهد داد. از این رو، سبب سنگینی بقچه و دشواری در حمل آن خواهد شد. همچنین می‌توانید برای بسته بندی لباس های زیر از بقچه‌های زیپ‌دار مخصوص همین لباس‌ها استفاده کنید.

برای بسته بندی لباس در اسباب کشی ، می‌توان بجای بقچه‌های زیپ دار از بقچه‌های معمولی نیز استفاده کرد. به این صورت که لباس‌ها را داخل یک روسری بزرگ چهار گوش تا کنید و سپس چهارگوشه روسری را به یکدیگر گره بزنید. امکان چروک شدن لباس‌ها در این روش بسیار زیاد است.

استفاده از کارتن مناسب برای بسته بندی لباس

 

استفاده از کارتن از روش‌های دیگر بسته بندی لباس در اسباب کشی است. اگر قصد دارید که از کارتن برای بسته بندی لباس‌ ها استفاده کنید؛ باید دقت کنید که داخل آن کاملاً تمیز باشد.

همچنین کارتن‌های لباس نباید خیلی سنگین باشند. چراکه ممکن است در حین جا به ‌جایی چسب آن باز شود و لباس‌ها بریزند. اما نباید کارتن‌های خیلی کوچک را نیز برای این کار در نظر گرفت. بهترین راه برای چیدن لباس در کارتن تا کردن آن‌ها است.

 

 نحوه بسته بندی لباس‌هایی که نیاز به اتوکشی دارند

 

لباس‌هایی که برای رفتن به محل کار، دانشگاه و مهمانی از آن‌ها استفاده می‌کنیم اغلب نیاز به اتوکشی دارند. این لباس‌ها ممکن است به‌صورت روزانه چندین و چندبار مرود استفاده قرار بگیرند. در حالی‌که پس از نقل مکان به یک خانه جدید تا جا به جایی کامل وسایل امکان شستشو اتوکشی آن‌ها وجود ندارد.

از همین رو، این لباس‌ها باید به گونه‌ای بسته بندی شوند که اتو و تمیزی خود را از دست ندهند. این موضوع، بسته بندی لباس در اسباب کشی را سخت‌تر می‌کند. برای بسته بندی این نوع لباس‌ها می‌توان از کیسه زباله یا کارتن‌های رگال‌دار و کمدها استفاده کرد.

 

استفاده از کمد لباس برای بسته بندی لباس‌هایی که نیاز به اتوکشی دارند.

 

اگر در خانه خود از کمدهای قابل حمل استفاده می‌کنید دیگر نگران چروک شدن لباس‌ها نباشید. تنها کاری که باید بکنید این است که با استفاده از پوشش‌های نایلونی یا کاورها از کثیف شدن این لباس‌ها در هنگام اسباب کشی جلوگیری نمایید. پس از کاور کردن لباس‌ها در کمد را با چسب بچسبانید تا در هنگام جابه‌جایی باز نشوند و لباس‌هایتان آسیب نبینند.

 

استفاده از کیسه زباله برای بسته بندی لباس‌ هایی که نیاز به اتوکشی دارند

 

برای بسته بندی لباس در اسباب کشی می‌توان از کیسه زباله استفاده کرد. به این صورت که سوراخی در قسمت انتهایی کیسه زباله که پرس شده است ایجاد کنید و سر چوب لباسی را از آن عبور دهید.

هرچقدر سوراخ ایجاد شده بزرگتر باشد تعداد بیشتری لباس در آن جای می‌گیرد. سپس قسمت سر کیسه زباله که باز است را گره بزنید تا از ورود گردوخاک به آن جلوگیری کنید.

 

استفاده از کارتن‌های رگال‌دار برای بسته بندی لباس هایی که نیاز به اتوکشی دارند

 

کارتن‌های رگال‌دار برای همین منظور طراحی شده‌اند. نحوه استفاده از این کارتن‌ها دقیقاً مانند یک کمد لباس است. لباس‌ها را همان‌گونه که در کمد قرار دارند به این کارتن‌ها منتقل کنید و آن‌ها را به خانه جدیدتان ببرید.

نتیجه گیری:

برای بسته بندی لباس در اسباب کشی آن‌ها را به دو دسته تا کردنی و اتوکردنی تقسیم کرده و یکی از روش‌های فوق را برای بسته بندی آن استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که درب چمدان، کارتن و … را به‌خوبی چسب‌کاری کنید تا باز نشوند. همچنین هرگز این بسته‌ها را به قدری سنگین نکنید تا پاره یا باز شوند.

بهتر است لباس هر شخص را در جعبه و چمدان مخصوص قرار دهید تا پیدا کردن آن‌ها در شلوغی اسباب کشی ساده‌تر باشد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×