نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

 

آشنایی با نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی تنها مختص روز اسباب کشی نیست. بلکه شرکت‌های پخش مبلمان نیز می‌توانند از این آموزش‌ها برای بسته بندی صحیح این وسیله استفاده کنند.

مبلمان منزل یکی از گران‌ترین و حساس‌ترین لوازم منزل است. این وسیله از چوب ساخته شده است. از همین رو دارای قابلیت شکنندکی بسیار بالا است.

نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

برای حمل این وسیله بهتر است آن را کاملاً در برابر ضربه و … ایمن کنید. چراکه چوب به کار رفته در تاج و پایه‌های مبلمان بسیار حساس است و می‌تواند در اثر ضربه و آسیب لب‌پر شود یا بشکند.

پارچه و چرم مبلمان نیز بسیار آسیب‌پذیر هستند. از همین رو می‌تواند در هنگام جا به جایی در اثر برخورد با دیوار یا اجسام نوک تیز و … آسیب ببینند.

بهترین روش برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بسته‌بندی صحیح مبلمان است. اگر مبلمان منزل شما بسیار گران قیمت است، می‌توانید بسته بندی آن را به شرکت حمل بار و باربری بسپارید. کارگران این شرکت‌ها با بسته‌بندی صحیح و اصولی مبلمان، آن را از خطرات و آسیب محافظت می‌کنند. در غیر این‌صورت می‌توانید از روش‌های زیر برای بسته بندی مبلمان استفاده کنید.

 

روش بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

 

برای بسته بندی مبلمان می‌توانید از یک‌سری ابزار و وسایل کمک بگیرید. این وسیله‌ها اغلب در خانه موجود هستند. بنابراین بسته بندی  در اسباب کشی ، هزینه آنچنانی را به دنبال نخواهد داشت.

  1. استفاده از سلفون مخصوص بسته بندی مبلمان

اغلب وقتی مبلمان جدید خریداری می‌کنید، شرکت تولیدکننده مبلمان آن‌ها را با استفاده از این سلفون‌ها آماده باربری می‌کند. استفاده از سلفون مخصوص مبلمان رایج‌ترین روش برای بسته‌بندی این وسیله است.

این سلفون‌ها پهن و دارای حالت چسبی هستند، همچنین از یک پلاستیک ضخیم تشکیل شده‌اند. این نوع سلفون‌ها را می‌توان از مغازه‌های ابزار فروشی تهیه کرد.

استفاده از این سلفون برای محافظت از مبلمان، بیشتر از آن‌ها در برابر کثیف شدن محافظت می‌کند و گزینه خوبی برای ضربه‌گیری نیست. البته اگر حجم زیادی از این پلاستیک برا بسته‌ بندی مبلمان استفاده شود، می‌تواند آن‌ها را به میزان اندک در برابر ضربه نیز محافظت کند.

 

  1. استفاده از پتو و پارچه‌های ضخیم

برای بسته بندی مبلمان در اسباب کشی ، می‌توانید از پتوهای نازک یا پارچه‌های ضخیم بلااستفاده نیز، استفاده کنید. پتوها تا حدودی می‌توانند مانند یک ضربه‌گیر عمل کنند و از مبلمان شما در برابر ضربه محافظت کنند.

روش صحیح پیچیدن پتو و پارچه به دور مبلمان به این صورت است که تمام قسمت‌های مبل اعم از پایه‌ها، تاج، صندلی و … باید کاملا زیر پتو قرار بگیرند.

اگر پتو یا پارچه مورد استفاده شما بلند است؛ می‌توانید آن را تا کنید و سپس به دور مبل بپیچید، این امر سبب می‌شود تا میزان ضربه‌گیری آن نیز افزایش پیدا کند.

پس از قردادن تمام قسمت‌های مبل زیر پوشش پتو بهتر است آن را با استفاده از طناب یا چسب پهن به مبل سفت کنید تا در هنگام جا به جایی تکان نخورد و سبب ایجاد دردسر نشود.

  1. استفاده از موکت در بسته بندی مبلمان

موکت‌ها انعظاف پذیری کمتری نسبت به پتو یا پارچه در بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی دارند؛ اما محافظ خوبی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این لوازم هستند.

برای این کار می‌توانید از موکت‌های کهنه و بلا استفاده کمک بگیرید. نقاط حساس مبلمان را شناسایی کنید. موکت را برای محافظت از آن‌ها قرار دهید و سپس دور آن را با استفاده از سلفون یا بابل رپ بپوشانید.

نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

  1. استفاده از کارتن برای بسته بندی

درنهایت نیز می‌توان برای بسته بندی مبلمان در اسباب کشی از کارتن استفاده کرد. این روش غالباً روشی است که شرکت‌های باربری و حمل بار برای محافظت از مبلمان شما در برابر ضربه استفاده می‌کنند.

کارتن‌های تکه تکه شده را در قسمت‌های حساس مبل قرار دهید؛ سپس با استفاده از سلفون، چسب نواری و … آن را کاملاً به مبل محکم کنید.

کارتن‌ها نیز تقریباً مانند موکت عمل می‌کنند با این تفاوت که کارتن‌ها انعطاف‌پذیری کمتری دارند. از همین رو بسته بندی با استفاده از آن‌ها اندکی دشوارتر است.

 

  1. استفاده از بابل رپ یا پوشش حبابی برای بسته بندی مبلمان

همگی ما با بابل رپ یا همان پوشش‌های حبابی به‌خوبی آشنا هستیم. استفاده از این پوشش به‌منظور جلوگیری از ضربه از دیرباز تاکنون در بین مردم رواج داشته است.

شما می‌توانید یک یا چند رول کامل آن را از مغازه‌های ابزار فروشی تهیه کنید و در هنگام اسباب کشی آن را به ‌دور مبلمان بپیچید. درنهایت نیز آن را با استفاده از چسب نواری سفت کنید تا به هیچ عنوان باز نشود.

استفاده از بابل رپ در بسته بندی مبلمان در اسباب کشی نه‌تنها می‌تواند از مبلمان منزل شما در برابر ضربه محافظت کند، بلکه آن را در برابر کثیف شدن نیز محافظت می‌کند.

 

آشنایی با اصول بسته بندی مبلمان

 

بسته بندی مبلمان در اسباب کشی ، تنها شامل استفاده از لوازم برای جلوگیری از ضربه یا کثیف شدن آن نیست. اگر اقدامات بسته بندی مبلمان به‌صورت اصولی انجام نشود؛ استفاده از بهترین لوازم در بسته بندی آن نیز نمی‌تواند جلوی ضربه و آسیب را بگیرد.

  1. اتصالات مبلمان را باز کنید.

بسیاری از قسمت‌های مبلمان و میز نظیر، رومیزی شیشه‌ای، دسته‌ها، پایه‌ها و … می‌توانند از مبلمان جدا شوند. این بخش‌ها را جدا کنید و آن‌ها را در یک کیسه مخصوص قرار دهید تا گم نشوند. بهتر تشک‌های مبل را نیز جدا کنید تا در هنگام حمل و بسته بندی دچار پارگی و آسیب نشوند.

  1. مبل‌های میزبان و تک نفره را دو به دو بسته بندی کنید.

مبل‌های میزبان یا تک نفره را به‌صورت دو به دو بسته بندی کنید. به این صورت که یکی از آن‌ها برعکس کنید و نشیمن آن را به نشیمن صندلی جلویی تکیه دهید.

سپس این دو مبل را با استفاده از طناب به یکدیگر محکم کنید. درنهایت نیز آن‌ها را با استفاده از یکی از روش‌های بسته بندی مبلمان در اسباب کشی بسته بندی نمایید.

اگر مبل‌های میزبان شما از نوع تاجدار هستند. در این روش تاج مبلی که برعکس شده است در معرض خطر شکستن قرار می‌گیرد. از همین رو بهتر است آن را به‌گونه‌ای محافظت کنید تا با زمین هیچ تماسی نداشته باشد.

نحوه بسته بندی مبلمان در اسباب کشی

نتیجه‌گیری:

 

کار بسته بندی مبلمان در اسباب کشی امری حساس و دشوار است. این امر به‌ویژه برای افرادی که تجربه کافی در انجام این کار را ندارند می‌تواند بسیار دشوار باشد.

برای کاهش سختی و اطمینان از بسته بندی صحیح و اصولی این لوازم بهتر این کار را به یک شرکت باربری معتبر بسپارید. کارگران باربری در بسته بندی لوازم منزل به‌ویژه مبلمان متخصص هستند. از همین رو می‌توانند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

برای استفاده از خدمات باربری و بسته بندی در محدوده شهرک غرب، سعادت آباد و … می‌توانید با شماره تلفن‌های مجموعه دادمان بار تماس بگیرید و از خدمات متخصصین آن که با کمترین هزینه ممکن به مشتری ارائه می‌شود، استفاده کنید.

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

2 Comments

  1. علیرضا خسروی گفت:

    این مطلب خیلی خوب و مفید بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×