نحوه بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی

نحوه بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه کامپیوتر و لپ تاپ پای ثابت تمام خانه‌ها هستند.

در اسباب کشی ادارات و شرکت ها نیز بسته بندی کامپیوترها و لپ تاپ‌ها بسیار حائز اهمیت است. این وسیله اغلب حامل اطلاعات ارزشمندی است.

نحوه بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی

از همین رو با وارد شدن آسیب به آن‌ها، این اطلاعات مهم ممکن است از دست بروند؛ به همین علت بسته بندی این لوازم در هنگام اسباب کشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

علاوه‌ بر اطلاعات مهمی که ممکن است درکامپیوتر و لپ تاپ شما وجود داشته باشد. این لوازم از قیمت بسیار زیادی نیز برخوردارند. از همین رو هرگونه آسیب به آن‌ها می‌تواند خسارت مالی زیادی را به شما وارد کند.

بهترین راه برای بسته بندی صحیح این وسایل سپردن این کار به شرکت‌های باربری است. یکی از خدماتی که شرکت‌های باربری برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند ارائه خدمات بسته بندی است.

آموزش مرحله به مرحله بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی

 

برای بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی بهتر است این کار را به‌صورت مرحله به مرحله و با دقت کافی انجام دهید. به‌ویژه اگر قصد دارید از اداره‌ای به اداره دیگر بروید و چیزی که پیش روی شماست تعداد زیادی کامپیوتر و لپ تاپ است که باید بسته بندی شوند.

مرحله اول:

در ابتدای کار تمام قطعات کامپیوتر نظیر مانیتور، کیس، موس، کیبورد، باندها و … باید جدا شوند. سیم‌ها نیز باید جدا شوند. پس از جدا کردن تمام اجزا از یکدیگر درپوش کیس را بررسی کنید. اگر پیچ‌های آن‌ها شل شده است آن را سفت نمایید.

درنهایت نیز تمام این قطعات را روی میز بچینید تا در هنگام بسته بندی بتوانید آن‌ها را به تفکیک و در بسته‌های مخصوص قرار دهید.

مرحله دوم:

در این مرحله از مراحل بسته بندی لپ تاپ و کامپیوتر در اسباب کشی باید کارتن مناسب را برای این کار بیابید. بهترین روش برای بسته بندی این کالاها استفاده از کارتن خود کامپیوتر است.

استفاده از کارتن مخصوص مانیتور، کیس و کیبورد و … سبب می‌شود تا وسیله در بهترین حالت خود قرار بگیرد و هیچ آسیبی در حین حمل و نقل به آن وارد نشود.

اگر کارتن خود دستگاه را در اختیار ندارید، بهتر است کارتنی را برای بسته بندی آن در نظر بگیرید که از نظر ابعاد و ارتفاع مناسب بسته بندی قطعه مشخصی از کامپیوتر باشد.

بهتر است برای بسته بندی این لوازم از جعبه‌های نو استفاده کنید. جعبه‌های نو مقاوم‌تر هستند و شکل ظاهری آن‌ها نیز برای بسته بندی این لوازم مطلوب‌تر است.

اگر قصد بسته بندی کامپیوتر منزل خود را دارید، بهتر است برای کیس و مانیتور کارتن‌های جداگانه تهیه کنید. می‌توانید مانتیور و باندها یا سایر قطعات را نیز در یک بسته قرار دهید.

نحوه بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی

اما اگر قصد اسباب کشی در ادارات را دارید احتمالاً تعداد کامپیوترهایی که باید بسته بندی کنید بیشتر از یکی است. سعی کنید تعدا زیادی مانیتور را در یک کارتن قرار ندهید . حتی اگر کارتن شما بزرگ است دو مانتیتور برای هر کارتن کافیست.

چراکه یک بسته مقوایی تحمل وزن تعداد زیاد آن‌ها را ندارد. از همین رو ممکن است پاره شود و خسارت ایجاد کند. کیس‌ها را نیز داخل کارتن‌ها جداگانه قرار دهید. کیس‌ها به خودی خود سنگین هستند و قرار دادن آن‌ها در بسته‌های مشترک خطرناک است.

برای قرار دان کیبورد، باند، موس و سیم‌ها می‌توانید از بسته‌های مشترک نیز استفاده نمایید، به شرطی که بسته را زیاد سنگین نکنید. برخی افراد ترجیح می‌دهند تجهیزات مربوط به هر کامپیوتر اعم از مانیتور، موس و کیبورد را در یک بسته قرار دهند، اما به جای این کار بهتر است هر کیس را شماره‎‌گذاری کرده و سپس وسایل مربوط به آن را نیز با همان شماره نشان کنید. سپس هر یک از این لوازم را در بسته‌های جداگانه قرار دهید.

بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی به ظاهر کار بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما اشتباه در انجام آن می‌تواند سبب از دست رفتن بخش مهمی و از اموال و اطلاعات شما شود.

مرحله سوم:

پس از انتخاب کارتن مناسب برای بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی نوبت به بسته بندی می‌رسد. برای بسته بندی این لوازم استفاده از بابل رپ یا پلاستیک حبابدار را فراموش نکنید. این وسیله می‌تواند از کامپیوتر و لپ‌تاپ شما در برابر ضربه محافظت کند.

البته از فوم محکم نیز می‌توان برای بسته بندی موس، کیبورد، مانیتور و … استفاده کرد. با استفاده از یک چسب پهن دور تا دور وسیله را که به وسیله بابل رپ پوشانده‌اید محکم کنید.

مرحله چهارم:

در این مرحله از مراحل بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی نوبت به قرار دادن این لوازم در جعبه مخصوص می‌رسد. برای احتیاط بیشتر می‌توانید دیواره‌های جعبه را با استفاده از بابل رپ یا فوم بپوشانید.

دقت کنید که ته جعبه را حتماً با استفاده از چسب پهن محکم کنید. بسته‌ها را به اندازه کافی سنگین کنید. به‌گونه‌ای که پس از بلند کردن آن‌ها بتوان یک دست را در زیر جعبه قرار داد.

برای قرار دادن سیم‌ها و کابل‌ها در جعبه آن‌ها را تا کنید و با استفاده از سیم یا چسب مخصوص ببندید. سپس روی هر یک از آن‌ها شماره کیسی را که سیم به آن مربوط است ذکر کنید. الیته در بسیاری از موارد می‌توان از این سیم‌ها برای همه کامپیوترها استفاده کرد.

اغلب افراد به بسته بندی سیم‌ها دقت نمی‌کنند از همین رو پس از اسباب کشی متوجه خراب شدن تعداد زیادی از آن‌ها می‌شوند. سعی کنید نقاط حساس سیم را از آسیب محافظت نمایید.

 

نحوه بسته بندی لپ تاپ در اسباب کشی

 

این آموزش مربوط به نحوه بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی است. در بخش‌های قبل به‌طور کامل به بسته بندی کامپیوتر در اسباب کشی پرداختیم. برای بسته بندی لپ تاپ نیز تقریباً روند مشابه است.

نحوه بسته بندی کامپیوتر و لپ تاپ در اسباب کشی

اگر در خانه خود یک یا دو لپ تاپ دارید، بهتر است آن را در کوله پشتی‌های مخصوص لپ تاپ حمل نمایید. در غیر اینصورت می‌توانید از کارتن خود لپ تاپ برای این کار استفاده کنید.

اگر هیچ یک از این دو، در دسترس شما نیست بهتر است آن‌ها را کاملاً با استفاده از بابل رپ بپوشانید و در یک کارتن باریک به‌صورت تکی قرار دهید.

اگر قصد جا به جا کردن لپ تاپ‌های اداره را دارید، بهتر است برای این کار از کارتن مشترک استفاده نکنید. اما اگر از کارتن مشترک استفاده می‌کنید، بهتر است بیشتر از دو لپ تاپ را داخل یک کارتن قرار ندهید. همچنین پیش از قرار دادن آن‌ها روی هم اطراف لپ تاپ را با استفاده از بابل رپ و چسب کیپ کنید.

نکته: درون جعبه‌ای که لپ تاپ، مانیتور و کیس را داخل آن قرار می‌دهید به هیچ عنوان نباید فضای خالی وجود داشته باشد. فضای خالی را با با فوم پرکنید.

نتیجه‌گیری:

بسته بندی لپ تاپ و کامپیوتر در اسباب کشی به ظاهر ساده به نظر می‌رسد، اما برای انجام آن باید دقت زیادی به کار گرفته شود.

اگر قصد اسباب کشی در ادارات را دارید بهتر است این کار را به شرکت باربری محول کنید. شرکت‌های باربری کارتن و ابزار مناسب برای این کار را در اختیار دارند.

کارگران اسباب کشی تخصص و تجربه کافی را در این امر دارند. از همین رو می‌توانند این لوازم را به بهترین شکل ممکن بسته بندی نمایند و آن‌ها بدون بروز آسیب حمل کنند.

اتوبار و باربری دادمان بار یک شرکت باربری معتبر و معروف در تهران به‌ویژه محدوده سعادت آباد و شهرک غرب است. این مجموعه از کارگران متخصص و باتجربه برای حمل و بسته بندی کالاها استفاده می‌کند. اگر قصد اسباب کشی به ویژه اسباب کشی از یک شرکت به شرکت دیگر را دارید می‌توانید در کنار خدمات باربری از خدمات بسته بندی دادمان بار نیز استفاده نمایید.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×