نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی

بسیاری از افراد وقتی تصمیم به حمل بار می‌گیرند یکی از دغدغه‌هایشان نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی است.

اکثر خانواده‌ها در منازل خود آکواریوم‌های تزئینی دارند که در آن‌ها ماهی‌هایی زینتی زندگی می‌کنند. این آکواریوم‌ها فضای و جلوه خانه یا محل کار‌ را چندین برابر می‌کند و باعث طراوت و شادابی محیط می‌شود.

آکواریم یکی از وسایلی است که بسته بندی آن نیاز به مهارت و تمرکز دارد همچنین با دشواری‌های زیادی نیز همراه است. اصولاً کسانی که ماهی و آکواریوم در خانه دارند ماهی‌ها را دوست دارند و دلشان نمی‌خواهد کوچک‌ترین آسیبی به آن‌ها برسد.

بخاطر اینکه ماهی‌ها موجودات زنده‌ای هستند و حق حیات دارند در هنگام جا به جایی باید حواسمان باشد تا مبادا آسیبی به خانه و خودشان وارد شود.

از این رو بهتر است آکواریوم را مرحله به  مرحله با دقت بسیار جمع و بسته بندی کنید و براساس اصول درست و صحیح می‌توانید ماهی‌ها و آکواریم را به راحتی و سالم انتقال دهید، حتما باید نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی را با دقت زیادی انجام دهید .

مراحلی که در جا به جایی آکواریوم مهم  است

همانطور که گفتیم آکواریوم بسیار ظریف است و باید در حمل آن دقت کرد. از این رو باید با نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی آشنا شوید.

آماده سازی ماهی‌ها

ماهی‌ها هم باید برای اسباب کشی آماده شوند. بهتر است یک تا دو روز پیش از اسباب کشی به ماهی‌ها غذا ندهید، تا تمام غذتاهایی که ماهی‌ها تا آن زمان خورده‌اند از بدنشان خارج شود. لازم به ذکر است که جای نگرانی نیست ماهی‌ها تا یک هفته بدون غذا می‌توانند زنده بمانند. البته بهتر است آن دسته از ماهی‌هایی که کم یاب و گران قیمت هستند را با کمک یک متخصص عمل نمایید.

حفظ اکوسیستم

با توجه به اندازه ماهی‌ها ظرف‌های مناسبی را انتخاب کرده و استفاده کنید. بهتر است تعداد ظروف انتخابی بیشتر باشد تا صدمه کمتری به ماهی‌ها وارد شود.

لازم به ذکر است که ماهی‌ها اگر بدون مقدمه سازی از یک مکان به مکان دیگر منتقل شودند دچار اختلال فیزیکی می‌شوند. برای اینکه اکوسیستم ماهی دچار مشکل نشود، بخشی از محتویان آکواریوم را در ظرف‌های تهیه شده بریزید. ماهی ‌ها را با تور ماهی‌گیری به داخل ظرف انتقال دهید و از ابزار دیگری استفاده نکنید یکی از روش‌های نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی است.

جداکردن وسایل داخل آکواریوم

در زمان نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم باید محتویات داخل آن را نیز تخلیه کنید. پس در زمان انتقال محتویات داخل آکواریوم مراقب باشید که آن‌ها خراب، کثیف و آلوده نشوند زیرا آن‌ها بخشی از اکوسیستم ماهی‌ها هستند.

پمپ، فیلترها، لوله‌ها، چیلرها، چراغ‌ها و … از آکواریوم خارج کنید. آ‌ن‌ها را خشک نمایید و در کارتن‌ها قرار دهید درب‌کارتن‌ها را محک ببنیدید. حتماً یادتان باشد که عبارت شکستنی را روی کارتن یادداشت نمایید.

اگر از یک شرکت باربری و حمل بار کمک بگیرید دیگر نیازی نیست حتی شما در این رابطه کوچک‌ترین کاری انجام دهید و پرسنل باربری خودشان تمام مراحل جمع‎آوری آکواریوم را انجام می‌دهند.

تخلیه آب

در نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی حتماً باید آب آکواریوم را تخلیه نمایید. برای تخلیه آب آکواریوم، آن را با آب شیر پر کنید. سپس به ازای هر 20 لیتر آب، یک لیوان سرکه به آب آکواریوم اضافه کنید. پس از گذشت نیم تا یک ساعت آب را با استفاده از شلنگ سیفون تخلیه کنید. حتماً پس از انجام کار تخلیه آکواریم، شیشه بیرونی آن را با استفاده از محلول‌های مخصوص ضد عفونی و تمیز نمایید.

بسته بندی آکواریوم

این مرحله در جا به جایی آکواریوم بسیار مهم و با اهمیت است. پس از اینکه آب آکواریوم را تخلیه نمودید و آکواریوم کاملاً خشک شد  اقدام به بسته بندی آن نمایید. اگر آکواریوم کوچکی دارید بهتر است پلاستیک حباب دار تهیه کنید و دور تا دور آن را بپوشانید.

برای ایمنی بیشتر در حمل آکواریوم، بهتر است با یک شرکت باربری هماهنگ نمایید یا از آن‌ها در این رابطه کمک بگیرید. باربری شهرک غرب همواره نیروهای متخصصی دارد که می‌توانند بدون اینکه کوچک‌ترین آسیبی به آکواریوم و ماهی‌ها برسد به راحتی آن‌ را بسته بندی کند.

جا به جایی ماهی‌ها

بعد از اینکه ماهی‌ها را به ظروف دیگری انتقال دادید روی ظروف را به واسطه درپوش‌هایی ببندید تا ماهی‌ها به بیرون نپرند. اگر از باربری و خودروهای سنگین برای حمل بار استفاده می‌کنید بهتر است ماهی‌ها را به واسطه ماشین شخصی به محل جدید انتقال دهید..

توجه داشته باشید که ماهی‌ها زنده هستند و باید به گونه‌ای آرام و با احتیاط رانندگی نمایید که به آن‌ها شوکی وارد نشود. اگر شرایط استفاده از ماشین شخصی را ندارید یکی از کارگران حمل بار را مأمور محافظت از ماهی‌ها کنید. لازم است به راننده یادآوری کنید که آهسته برود و مراقب ناهمواری‌ها باشد تا در نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی تداخلی پیش نیاید.

آکواریوم در منزل جدید

پس از جا به جایی آکواریم در اسباب کشی و انتقال آن به محل سکونت جدید باید محل قرارگیری آن را مشخص نمایید. پس از قرار دادن آکواریوم در محل جدید لوازم آن را داخل آن قرار دهید و هر چیز را در جای درست آن بگذارید.

لوازم تزئینی را نیز آن طور که باب میلتان است در جای خود قرار دهید. آب تصویه شده را در داخل آکواریوم بریزید. در این مرحله باید میزان دما و پی اچ آب را اندازه‌گیری نمایید. گیاهان، مرجان‌ها و … داخل آب قرار دهید.

در انتها ماهی‌ها را با احتیاط از داخل ظروف به داخل آکواریوم انتقال دهید. بهتر است تا سه روز پس از انتقال ماهی‌ها وضعیت سلامت آن‌ها را مرتباً چک نمایید.

خدمات جا به جایی آکواریم در باربری

اگر از باربری برای حمل آکواریوم خود کمک می‌گیرید جای هیچ نگرانی و استرسی نیست. زیرا تکنسین‌های باربری به طور میانگین هفته‌ای 5 تا 6 بار عمل بسته بندی و جا به جایی آکواریم را انجام می‌دهند.

از این رو مهارت کافی را برای انجام این کار دارند و به راحتی می‌توانند صفر تا صد حمل و جا به جایی آکواریم را انجام دهند بدون کوچک‌ترین آسیبی به ماهی‌ها و سایر لوازمی که در آکواریوم است یکی از رمز‌های باربری صحیح و نحوه صحیح جا به جایی آکواریوم در اسباب کشی همین مسئله است.

نتیجه گیری

دادمان بار یک باربری با سابقه و مورد اعتماد بین مردم است. این مجموعه تمامی خدماتی که در روز اسباب کشی نیاز است را به مشتریان خود ارائه می‌کند.

کیفیت کار این مجموعه زبان زد است. در دادمان بار افراد متخصص و با سابقه در حال ارائه خدمات هستند. تمامی این افراد هر سال دوره‌هایی رار پشت سر می‌گذارند تا دانششان در رابطه با اصول جدید اسباب کشی به روز شود.

یکی از انواع خدمات این مجموعه نحوه صحیح جا به جایی اکواریوم در اسباب کشی است. که این کار را نیز مانند سایر خدمات با تخصص انجام می‎‌دهند. برای برقراری ارتباط با این مجموعه کافیست با یکی از شماره تلفن‌های دادمان بار تماس حاصل نمایید و از کمک مشاورین نیز بهره ببرید مشاوران حتی در زمینه انتخاب خورو نیز راهنمایی می‌کند مثلاً در رابطه با انتخاب نیسان بار، وانت بار و…

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×