نحوه لغو خدمات باربری

این مقاله را به بررسی و آموزش نحوه لغو خدمات باربری اختصاص داده‌ایم. اگرچه تاریخ اسباب کشی اغلب از قبل مشخص است اما دلایل بسیاری وجود دارند که می‌توانند سبب لغو اسباب کشی شما شوند.

خدمات باربری

مسلماً زمانی که تاریخ اسباب کشی شما به‌طور دقیق مشخص شود؛ اقدام به رزرو یک شرکت باربری برای حمل اثاثیه می‌کنید. اما ممکن است اسباب کشی شما در لحظه آخر کنسل شود یا برنامه‌ریزی شما به هم بریزد.

اگر اسباب کشی انجام نشود؛ مسلماً نیازی به اتوبار نخواهید داشت. از همین رو باید این خدمات را کنسل کنید. برای رزرو خدمات باربری اغلب مبلغی به‌عنوان پیش پرداخت در نظر گرفته می‌شود تا شرکت بتواند عواملی که در روز اسباب کشی به آن نیاز دارید را مهیا کند. این خدمات شامل:

اعزام نیروی مورد نیاز برای اسباب کشی

خرید کارتن و … برای بسته‌بندی لوازم

گرفتن مجوزهای پارکینگ

رزرو کامیون حمل اثاثیه

رزرو آسانسور و …

هستند. این عوامل بسته به محلی که قصد اسباب کشی به آن را دارید یا خدمات موردنیاز شما متغیر هستند. از همین رو مبلغی که به عنوان پیش پرداخت، پرداخت می‌کنید ممکن است متغیر باشد. اما چه قوانینی بر روی لغو این خدمات حاکم است؟

 

برای لغو خدمات باربری چه عواملی باید در نظر گرفته شوند؟

 

لغو خدمات باربری می‌تواند برنامه‌ریزی آن شرکت را به‌طور کامل به هم بریزد. به ویژه اگر لغو در دقیقه نود انجام شود. چراکه پس از رزرو شما، تاریخ اسباب کشی و خدماتی که باید به شما ارائه شود، وارد تقویم باربری خواهد شد.

رزرو عواملی مانند آسانسور، کامیون، کارگر و … باید قبل از روز اسباب‌کشی شما انجام شوند تا در روز باربری کمترین استرس از جانب شرکت باربری به شما وارد شود. بنابراین زمان لغو این خدمات بسیار حائز اهمیت است.

اگرچه قوانین مشخصی بر لغو این خدمات حاکم است؛ اما اغلب شرکت‌های باربری قوانین خاص خود را دارند که آن را به‌طور کامل در قرارداد شرح می‌دهند.

بنابراین بند لغو خدمات در قراردادی که با شرکت باربری تنظیم می‌کنید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. حتی اگر احتمال نمی‌دهید که این خدامت لغو شوند، حتماً این بند را به دقت مطالعه کنید. اگر در  این بند موضوع نامفهومی ذکر شده است؛ حتماً آن را به‌طور کامل پرس‌وجو کنید. برخی شرکت‌های باربری علاوه‌بر پیش پرداخت، خسارتی را نیز به عنوان کنسلی دریافت می‌کنند.

آیا می‌توان درصورت لغو خدمات باربری پیش پرداخت خود را پس بگیریم؟

 

حتماً می‌دانید که پیش پرداخت برای رزرو خدماتی همچون پارکینگ، کارگر حمل بار و … دریافت می‌شود. رزروها حداقل یک هفته قبل از تاریخ اسباب کشی شما انجام می‌شوند. بنابراین با کنسلی شما، شرکت مجبور است هزینه کنسلی این رزروها را پرداخت نماید.

بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که شرکت باربری بدون دریافت هیچ هزینه‌ای خدمات را لغو نماید. علاوه‌بر این موضوع، اگر خدمات باربری لغو شوند، سود خالص شرکت از ارائه خدمات به مشتری نیز از بین خواهد رفت. این در حالی است که شرکت می‌توانست با انجام این خدمات برای یک مشتری دیگر در آن زمان خاص، سود خود را به دست آورد. از همین رو مشتری باید خسارت ناشی از لغو خدمات را به باربری بپردازد.

شما می‌توانید بسته به میزان پیش پرداخت اندکی از آن را پس بگیرید یا همه پیش پرداخت را بابت خسارت پرداخت کنید. به‌طور کلی هزینه لغو خدمات باربری به شرح زیر است:

  1. اگر خدمات باربری را ده روز قبل از اسباب کشی کنسل کنید. هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و پیش پرداخت شما به‌طور کامل عودت داده خواهد شد. البته برگرداندن پیش پرداخت به خدمات رزرو شده توسط باربری و بندهای ذکر شده در قرارداد شما بستگی دارد.
  2. اگر 5 تا 10 روز قبل از اسباب کشی تصمیم به لغو این خدمات بگیرید؛ هزینه‌ای معادل 30 درصد پیش پرداخت شما کسر خواهد شد.
  3. اگر تاریخ اسباب کشی شما در کمتر از 5 روز کاری پیش از وقوع آن لغو شود؛ شما موظف خواهید بود، هزینه‌ای معادل 60 درصد مبلغ کل خدمات را به شرکت باربری پرداخت نمایید.
  4. اگر خدمات باربری تنها 24 قبل از اسباب کشی لغو شوند؛ شما موظف خواهید بود تا مبلغی معادل 75 درصد از کل قرارداد را به شرکت باربری پرداخت نمایید.
  5. اگر این خدمات در روز اسباب کشی، چند ساعت قبل از آن یا در حین انجام کار لغو شوند؛ مشتری وظیفه دارد کل هزینه باربری را پرداخت نماید.

 

لغو بیمه باربری

 

بیمه باربری نیز از خدمات اتوبارها محسوب می‌شود. وقتی که تصمیم به اسباب کشی می‌گیرید، در حقیقت تمام لوازم و دارایی خود را برای جابه‌جایی بار یک ماشین می‌کنید.

اتومبیل‌ها همواره در معرض تصادف، آتش سوزی و … قرار دارند. پس لازم است برای محافظت از لوازم خود چاره‌ای بیندیشید. بهترین راه برای این کار، استفاده از بیمه‌های باربری است.

درصورت استفاده از بیمه باربری، شرکت موظف است تا خسارت‌های وارده به اموال شما را پرداخت نماید. برای خرید بیمه باربری باید هزینه‌ای جدا از هزینه قرارداد پرداخت شود.

اگر قصد لغو خدمات باربری را دارید؛ دیگر نیازی به استفاده از بیمه نخواهید داشت. بنابراین باید خدمات بیمه را نیز کنسل نمایید.

اما اگر قصد دارید که خدمات باربری را برای مدتی به تعویض بیندازید. نیازی به کنسلی کامل آن نیست؛ بلکه می‌توانید با مذاکره با شرکت باربری زمان استفاده از خدمات بیمه را نیز به تعویق بیندازید.

هزینه کنسلی بیمه بسته به قرارداد شما متغیر است. گاهی اوقات پس از کنسلی هزینه‌ای که برای خرید آن پرداخت کرده‌اید به‌طور کامل سوخت می‌شود و گاهی نیز بخشی از آن یا تمام هزینه بیمه عودت داده خواهد شد.

 

نحوه کنسل کردن خدمات باربری

 

در هنگام بستن قرارداد با یک شرکت باربری، فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد. درون این فرم خدمات درخواستی شما به‌طور کامل قید خواهد شد. سپس براساس خدمات موردنیاز، شما مبلغی را به‌عنوان پیش پرداخت، پرداخت خواهید کرد.

درصورت لغو خدمات باربری، اغلب بخشی از این پیش پرداخت به عنوان خسارت کسر خواهد شد. مبلغ آن نیز به فاصله زمانی کنسل کردن قرارداد تا روز اسباب‌کشی بستگی دارد.

در هنگام کنسلی نیز فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که بر اساس آن درخواست کنسلی خود را مطرح می‌کنید. شرایط و ضوابط کنسل کردن در این فرم نیز به‌صورت کامل شرح داده شده است.

 

نتیجه‌گیری:

 

لغو خدمات باربری امری ناممکن نیست. اما تا حد زیادی به قوانین حاکم بر شرکت باربری و قرارداد شما بستگی دارد. بنابراین بهتر است در هنگام امضای قرارداد آن را به‌طور کامل و دقیق مطالعه نمایید.

بهتر است پیش از امضای هرگونه قرارداد تمام بندهای آن را به دقت مطالعه نمایید تا درصورت ایجاد چنین شرایطی مجبور به پرداخت هزینه هنگفت به شرکت باربری نشوید.

انتخاب یک شرکت باربری خوب و معتبر نیز تا حد زیادی به این موضوع کمک می‌کند و می‌تواند جلوی ضرر و زیان شما را بگیرد. دادمان بار یک شرکت باربری معتبر در تهران است که وظیفه خدمات‌رسانی در محدوده‌های شهرک غرب، سعادت آباد و … را برعهده دارد. قوانین این مجموعه به‌گونه‌ای تنظیم شده است تا کمترین خسارت به مشتری وارد شود.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×