نکات طلایی برای کاهش هزینه اسباب کشی

کاهش هزینه اسباب کشی  یکی از دغدغه‌های تمام مستأجران است. حداکثر زمان مجاز برای سکونت در یک خانه استیجاری دو سال است.

از همین رو بسیاری هر مستأجری باید به فکر باربری و هزینه‌های آن باشد. برخی دیگر از مستأجران نیز حتی این فرصت دو ساله را ندارند. از همین رو در زمان کوتاه‌تری مجبور به تعویض خانه خود خواهند شد.

این امر سبب می‌شود تا این افراد مجبور به اسباب کشی مکرر شوند. اسباب کشی می‌تواند بطور کامل توسط شرکت باربری انجام شود.

به‌نحوی که مشتری هیچ دخالتی در آن نداشته باشد. اغلب اتوبار و باربری تهران، نظیر باربری سعادت آباد یا اتوبار شهرک غرب، خدمات کاملی را از بسته بندی گرفته تا چیدمان برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند.

اما قطعاً دریافت این خدمات کامل، پرداخت هزینه کاملی را نیز طلب می‌کند. این امر ممکن است برای خانواده به‌ویژه خانواده‌هایی که به‌صورت مکرر اسباب کشی می‌کنند، اندکی دشوار باشد.

از همین رو بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود هستند. از همین رو ما در تلاشیم تا با نگارش این مقاله نکات طلایی را در اختیار شما قرار دهیم تا از طریق آن‌ها بتوانید هزینه اسباب کشی را کاهش دهید.

 

روش های یک اسباب کشی ارزان

 

اسباب کشی یک فرآیند است. به این معنی که مجموعه‌ای از کارها دست به دست هم می‌دهند تا فرآیند اسباب کشی را شکل دهند. اگر بخواهیم مراحل اسباب کشی را طبقه بندی کنیم می‌توانیم به :

  1. یافتن خانه جدید
  2. رزرو اتوبار و باربری
  3. تمیز کردن و تعمیرات خانه جدید
  4. بسته بندی اثاثیه
  5. بارگیری
  6. حمل بار توسط ماشین باربری به مقصد
  7. و خالی کردن بار در مقصد

اشاره کرد. هر یک از این 7 مرحله نیز خود دارای مراحلی دیگری هستند. برای کاهش هزینه اسباب کشی باید در هر مرحله روش‌هایی را برای صرفه‌جویی در نظر گرفت.

کاهش هزینه اسباب کشی

نقش رزرو باربری در صرفه‌جویی در هزینه باربری

 

باربری و خدمات آن نقش مهمی در کاهش هزینه اسباب کشی دارد. از همین رو باید در رزرو خدمات باربری دقت کافی داشته باشیم.

نکته اول پیدا کردن یک اتوبار و باربری مطمئن و منصف است. بهتر است برای این کار با چند باربری تماس بگیرید و شرایط آن‌ها را بپرسید. سپس باتوجه به توضیحات مناسب ‌ترین آن‌ها را انتخاب نمایید.

دقت کنید که یک باربری معتبر باید با مجوزهای رسمی فعالیت کند. از همین رو موظف است، نرخ حمل بار، کارگر و … را بر اساس نرخ مصوب نهادهای نظارتی دریافت نماید. این امر می‎‌‌تواند از تخلف در هزینه‌ها جلوگیری کند.

هزینه باربری شامل هزینه‌های دستمزد کارگر اسباب کشی، هزینه اجاره ماشین و … است. گاهی اوقات راهنمایی‌های غلط باربری سبب می‌شود تا مشتری هزینه زیادی را برای حمل بار بپردازد.

بسیاری از باربری ها انتخاب ماشین حمل بار و کارگر اسباب کشی را به‌عهده مشتری می‌گذارند. از آنجایی که مشتری اغلب اطلاعات کافی از ماشین مناسب برای حجم بار و … ندارد.

دست به اشتباه میزند و هزینه زیادی را برای خود رقم می‌زند. از همین رو بهتر است با باربری قرارداد ببندید که مشاوره کاملی را به شما ارائه دهد و شما را در انتخاب ها به‌صورت درست و دقیق یاری کند.

 

کاهش هزینه اسباب کشی و بسته بندی

 

بسته بندی یکی از مراحل مهم در اسباب کشی است. برای انجام این امور اغلب به کارتن های متعدد، چسب، بابل رپ و … نیاز است.

هزینه خرید کارتن و سایر لوازم بسته بندی یکی از هزینه‌های سرسام‌آور باربری است. البته بسیاری از افراد برای راحتی در اسباب کشی از کارگر بسته بندی برای این کار استفاده می‌کنند.

همچنین کارتن و سایر لوازم را نیز از باربری تهیه کرده و درنهایت آن را بر روی فاکتور نهایی حساب می‌کنند. اما این مبلغ ممکن است برای برخی خانواده‌ها سنگین باشد.

البته با امتحان این روش می‌فهمید که هزینه آن تفاوت چندانی با بسته بندی شخصی وسایل ندارد و شما می‌توانید با پرداخت هزینه حداکثر یک و نیم برابری از دردسر بسته بندی خلاص شوید.

اما بطورکلی برای کاهش هزینه اسباب کشی در این روش بهتر است از روش‎های بسته بندی وسایل بدون کارتن استفاده نمایید.

سعی کنید برای بسته بندی اسباب و اثاثیه از پتو، ملافه و ساک و چمدان موجود در منزل استفاده نمایید. به‌ویژه اگر قصد شما باربری در مسافت کوتاه برای مثال باربری سعادت آباد به شهرک غرب است. این روش می‌تواند برای کاهش هزینه‌های شما مناسب باشد.

 

تأثیر ماشین باربری در کاهش هزینه اسباب کشی

 

ماشین باربری مناسب یکی از اصلی‌ترین ارکان اسباب کشی است. مسلماً هر چقدر ماشین باربری کوچک‌تر باشد هزینه اجاره آن نیز کمتر خواهد بود.

اما این به این معنی نیست که برای کاهش هزینه باربری باید، ماشین کوچکتری را انتخاب کرد. در بسیاری از موارد صاحب بار با انتخاب ماشین نامناسب مجبور به اجاره ماشین‌های بیشتر و پرداخت هزینه هنگفت برای اسباب کشی شده است.

بهترین راه این است که به پیشنهاد متخصصین اتوبار و باربری یک ماشین باربری مناسب را انتخاب نمایید تا بتوانید تمام اثاثیه خود را در همان ماشین انتقال دهید.

یک روش دیگر برای کاهش هزینه باربری نیز، استفاده از ماشین شخصی خود برای حمل بار است. برای مثال شما می‌توانید تعدادی از خرده‌ریز و لوازم آشپزخانه و تو کابینتی را با ماشین شخصی خود به منزل جدیدتان حمل نمایید.

این کار باعث می‌شود تا بتوانید این لوازم را قبل از اسباب کشی در جای خود بچینید. همچنین هزینه کمتری را برای اجاره ماشین بزرگتر بپردازید.

کاهش هزینه اسباب کشی

تأثیر بارگیری لوازم و کارگر اسباب کشی در کاهش هزینه‌ها

 

یکی دیگر از روش‌ها برای کاهش هزینه باربری کارگر اسباب کشی است. دستمزد کارگر اسباب کشی به ازای هر سه ساعت ثابت است و پس از آن با افزایش زمان کارکردن به ازای هر ساعت کار افزایش می‌یابد. همچنین تعداد طبقات نیز در هزینه این دستمزد تأثیرگذار است. بسیاری از افراد برای کاهش هزینه اسباب کشی کارگر استخدام نمی‌کنند.

اما این کار به شدت اشتباه است. زیرا در این صورت اسباب کشی زمان زیادی به طول می‌انجامد. همچنین مشکلاتی نظیر کمردرد ناشی از اسباب کشی نیز گریبان‌گیر ما خواهد شد.

بهترین راه برای صرفه‌جویی در این هزینه‌ها، انجام اموری نظیر رزرو آسانسور و جا به جایی لوازم کوچک و خرده ریز با ماشین شخصی پیش از اسباب کشی است.

توصیه می‌شود برای صرفه جویی در هزینه‌ها از تعداد کارگران بیشتری استفاده کنید. زیرا درصورتی که تعداد کارگران کمتر از میزانی باشد که در اختیار دارید باید به ازای هر ساعت به کارگر پول بپردازید. این امر سبب بیشتر شدن هزینه‌های شما خواهد شد.

 

نتیجه گیری:

کاهش هزینه‌ها در هر مرحله از اسباب کشی امکان‌پذیر است. تنها باید بدانید که به کدام خدمات نیاز دارید و کدام خدمات برای شما هزینه‌بر است.

بطورکلی نمی‌توان اهمیت شرکت باربری را در صرفه‌جویی در هزینه‌ها نادیده گرفت. از همین رو بهتر است در ابتدا یک اتوبار و باربری مطمئن را بیابید که بتواند شما در انجام امور اسباب کشی بطور کامل و دقیق راهنمایی کند.

اتوبار و باربری دادمان بار یکی از باربری ها مطمئن و قدیمی شهرک غرب و سعادت آباد است. این باربری سالها است که با مجوزهای لازم در زمینه حمل بار فعالیت می‌کند. از همین رو تمام هزینه‌ها را بر اساس نرخ مشخص دریافت می‌کند.

همچنین با ارائه مشاوره‌های تلفنی رایگان به مشتریان خود آنان را در امر انتخاب ماشین باربری و کارگر و … راهنمایی می‌کند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×