وظایف شرکت باربری

وظایف شرکت باربری چیست؟

اغلب ما کار اسباب کشی را به یک شرکت باربری می‌سپاریم. اما آیا تاکنون به این موضوع اندیشیده‌اید که وظایف شرکت باربری چیست؟

یک شرکت باربری معتبر در مقابل مشتری خود دارای وظایفی است که متعهد به انجام آن‌ها است. بسیاری از شرکت‌های باربری ممکن است در انجام وظایف خود سهل‌انگاری کنند و آن را از سر بازکنند.

وظایف شرکت باربری

اگر چنین مسئله‌ای اتفاق بیفتد، قطعاً آن شرکت باربری انتخاب خوبی برای حمل بار و اثاثیه شما نخواهد بود. اما در ابتدا باید بدانید که این وظایف کدامند تا بتوانید تشخیص دهید که آیا درمورد انجام آن‌ها سهل انگاری شده است یا نه؟

از همین رو قصد داریم که در این مقاله شما را با مفهوم باربری آشنا کنیم و وظایف یک شرکت باربری معتبر را به‌طور کامل شرح دهیم.

 

باربری چیست؟

 

نام باربری به جابه‌جایی بار از نقطه‌ای به نقطه دیگر اتلاق می‌شود. این بار می‌تواند اسباب و اثاثیه یا دستگاه‌های مکانیکی، تراکتور و ماشین و … باشد. جابه‌جایی نیز می‌تواند از محله‌ای به محله دیگر، از شهری به شهر دیگر یا حتی از یک کشور به کشور دیگر صورت پذیرد.

امروزه اغلب از واژه اتوبار و باربری به جای یکدیگر استفاده می‌شود. اما این دو تفاوت بسیار جزیی با یکدیگر دارند. باربری‌ها می‌توانند خدمات بیشتری را نسبت به اتوبار ارائه دهند.

 

از خدمات باربری علاوه‌بر حمل اثاثیه منزل می‌توان برای حمل دستگاه‌ها، شن، ماسه، مواد معدنی و … استفاده کرد. شرکت‌های باربری در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهند، دارای وظایفی هستند که باید آن را به‌درستی انجام دهند.

 

وظایف شرکت باربری

 

وظایف شرکت باربری باید به‌درستی انجام شوند تا مشتری درنهایت بتواند ار خدمات ارائه شده رضایت داشته باشد و بتواند برای دفعات بعدی نیز از خدمات این شرکت استفاده نماید. بنابراین انجام صحیح این وظایف در امر جذب مشتری بسیار تأثیرگذار است.

  1. شفاف سازی در مورد هزینه باربری

در بسیاری از موارد پیش آمده است که شرکت باربری وظیفه شفاف سازی هزینه‌ها را به‌درستی انجام نداده است. در چنین شرایطی درنهایت شما مجبور به پرداخت هزینه اضافی خواهید شد.

درحالی که وظیفه شرکت باربری این است که با توجه به حجم بار شما، مسافت منزل قدیمی تا منزل جدید، تعداد طبقات، وزن وسایل و … هزینه باربری را به‌طور دقیق به مشتری ابلاغ کند تا مشتری درنهایت بداند که دقیقاً چه مبلغی را باید پرداخت کند.

 

  1. ارائه توصیه‌هایی برای تعیین ساعت و روز اسباب کشی

شما همواره در حال اسباب کشی نیستید؛ بنابراین طبیعتاً زمان مناسب برای انجام این کار را نمی‌دانید. یکی از وظایف شرکت باربری راهنمایی درست و دقیق و شما درمورد زمان انجام اسباب کشی است. برای مثال روزهای تعطیل اغلب شلوغ و پر رفت و آمد هستند از همین رو برای اسباب کشی مناسب نیستند. کارگران حمل بار نیز در ساعات اولیه روز، انرژی بیشتری برای انجام کار دارند.

 

  1. راهنمایی در مورد ماشین موردنیاز

هزینه حمل بار توسط نیسان و وانت کمتر از کامیون‌ها است. از این رو بسیاری از افراد بدون درنظر گرفتن حجم و حساسیت بار، این نوع ماشین‌ها را برای جا به جایی انتخاب می‌کنند. این در حالی است که یک شرکت باربری معتبر موظف است تا به مشتری خود درمورد انتخاب ماشین مناسب راهنمایی بدهد و خطرات ناشی از استفاده از وسیله نقلیه برای این کار را کاملاً برای او شرح دهد.

در عین حال اگر می‌توان این وسایل را با ماشین‌های سبک‌تری مانند وانت و نیسان حمل کرد، باز هم وظیفه شرکت حمل بار است که بدون درنظر گرفتن سود خود این موضوع را با مشتری مطرح کند.

وظایف شرکت باربری

  1. ارائه خدماتی همچون کارگر حمل بار، بسته بندی و …

یک شرکت باربری معتبر تنها وظیفه حمل بار را بر عهده ندارد. ارائه خدماتی همچون کارگر حمل بار و بسته بندی نیز از وظایف شرکت باربری است.

این مجموعه وظیفه دارد تا دستمزد کارگر باربری را به‌طور کامل به مشتری شرح دهد و شرایط خاص آن را نیز بیان کند. برای مثال اگر به ازای هرطبقه مبلغی به دستمزد کارگر اضافه می‌شود؛ شرکت باربری باید این موضوع را در ابتدای کار به مشتری ابلاغ کند.

بسیاری از شرکت‌های باربری کارگر مورد نیاز برای بسته بندی را نیز به محل اعزام می‌کنند. اما بعضاً این موضوع که وظیفه تهیه کارتن و چسب و … به عهده خود مشتری است به او ابلاغ نمی‌شود. این موضوع می‌تواند در روز اسباب کشی سبب سردرگمی مشتری شود.

 

  1. نوشتن یک قراداد شفاف و کامل با مشتری

از دیگر وظایف شرکت باربری معتبر نوشتن یک قراداد کامل با مشتری است. به این‌صورت که تمام بندها و اساس‌نامه‌های باربری در این قراداد باید به‌طور کامل به مشتری ابلاغ شود. همچنین یک شرکت باربری معتبر موظف است که به مشتری گوشزد که پس از مطالعه کامل قرارداد آن را امضا نماید.

  1. عدم تأخیر در ارائه خدمات و اعزام نیروی باربری

تمام شرکت‌های باربری موظف هستند در ازای هزینه‌ای که دریافت می‌کنند، خدمات موردنیاز مشتری را در ساعت و زمان مشخصی به آن ارائه دهند. زیرا عدم انجام به‌موقع وظایف توسط باربری سبب به هم ریختن برنامه مشتری خواهد شد.

 

  1. حفظ و سیانت از اموال مشتری

یکی از وظایف شرکت باربری که بسیار حائز اهمیت است، حفظ صحیح اموال مشتری است. این شرکت وظیفه دارد که بار مشتری را در صحت و سلامت کامل به مقصد برساند.

 

  1. استفاده از نیروی‌های متخصص و دارای توان کافی

مجموعه‌ای که خدمات باربری را ارائه می‌دهد، موظف است که از نیروی متخصص در این زمینه استفاده کند تا بتواند امانت دار خوبی برای مشتری باشد. نیروی کارگر و راننده هردو باید تخصص و تجربه کافی در زمینه حمل بار و اثاثیه را داشته و قابل اعتماد نیز باشند.

 

  1. ارائه بیمه باربری

اگرچه حمل صحیح بارها از وظایف شرکت باربری است، اما حادثه امری طبیعی است که احتمال دارد در هر زمان اتفاق بیفتد. از همین رو شرکت باربری موظف است با ارائه بیمه معتبر در ابتدای کار، این احتمال را نیز در نظر بگیرد.

 

  1. داشتن اخلاق حرفه‌ای و آشنایی با اصول مشتری مداری

یکی از ویژگی‌های مهم یک شرکت باربری معتبر داشتن اصول اخلاق و مشتری مداری است. پاسخگویی مناسب به مشتری، راهنمایی کامل و دقیق آن و … از این اصول هستند.

نتیجه گیری:

 

اگر برای شما مهم است که وظایف شرکت باربری به درستی اجرا شود، باید وظیفه حمل بار و اثاثیه خود را به یک نمایندگی معتبر بسپارید که تمام ویژگی‌های فوق را داشته باشد.

این شرکت باید راحتی مشتریان را نیز در نظر بگیرد و راه‌های ارتباطی آن‌ها با شرکت را افزایش دهد. همچنین با تلاش برای ارائه خدمات مناسب به مشتری و حفظ صحیح اموال آن، وظیفه خود را به‌درستی به جا آورد.  شرکت‌های باربری معتبر اغلب از سابقه و آوازه خوبی نیز برخوردار هستند.

اتوبار و باربری باربری دادمان بار یک شرکت باربری معتبر است که در زمینه حمل بار در مناطق سعادت آباد، شهرک غرب و … فعالیت می‌کند. این مجموعه یکی از باسابقه‌ترین مراکز حمل بار و اثاثیه در تهران است.

دادمان بار برای ارائه خدمات بهتر به مشتری،  فعالیت خود را بر بستر وب نیز گسترش داده تا مشتریان بتوانند دسترسی راحت‌تری به خدمات این مجموعه داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×