چند کاری که باید قبل از باربری انجام دهید

 

کارهایی که باید قبل از باربری انجام دهید، آشنایی با این کارها و لیست کردن آن‌ها کمک مهمی برای اسباب کشی است. به عبارتی آشنایی با این کارها می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی درست و دقیقی برای انجام یک اسباب کشی آسان داشته باشید.

اسباب کشی یک فرآیند است. منظور از فرآیند مجموعه کارهای مرتبط با یکدیگر است. این کارها باید قبل از اسباب کشی به نحوی دسته بندی و انجام شوند که کمترین فشار را به افراد یک خانواده وارد کند.

باربری یا اسباب کشی از یک محل به محل دیگر شامل رزو شرکت و خدمات باربری نظیر کارگر اسباب کشی ماشین و … است.

همچنین فرآیند بسته بندی، نظیر بسته بندی لباس، بسته بندی موادغذایی و … را نیز شامل می‌شود. همچنین روز اسباب کشی و انتقال لوازم به ماشین باربری و … نیز دارای سختی‌های خاص خود است. در این بخش به بررسی مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از اسباب کشی انجام شود خواهیم پرداخت.

 

مهم‌ترین کارهای قبل از باربری

 

عده‌ای تصور می‌کنند که کارهایی که باید قبل از اسباب کشی انجام شود تنها شامل رزرو خدمات باربری یا بسته بندی لوازم است. اما این موارد تنها اموری نیست که باید قبل از باربری انجام داد.

حتی باربری سعادت آباد به شهرک غرب که دو محله نزدیک به یکدیگر هستند نیز سختی‌های خاص خود را دارد. به‌ویژه اگر کودکان کوچک و مدرسه‌ای دارید.

قبل از باربری

  • روحیه خانواده را برای اسباب کشی آماده کنید.

یکی از کارهایی که باید قبل از باربری انجام شود، آماده سازی روحیه خانواده، به‌ویژه روحیه کودکان مدرسه‌ای برای اسباب کشی است. بهتر است، قبل از انجام این کار کودک خود را با محیط جدید آشنا کنید و حتی‌المقدور به او فرصت دهید تا دوستانی را در محل جدید پیدا کند.

 

  • رزرو خدمات باربری

رزرو خدمات باربری را انجام دهید. حتی اگر قصد باربری در مسافت های کوتاه مانند باربری شهرک غرب به سعادت آباد و برعکس را دارید، حتماً خدمات باربری را از چند هفته قبل رزرو کنید تا بتوانید در روز و ساعت مشخص اسباب کشی نمایید.

  • نوشتن چک لیست اسباب کشی

نوشتن چک لیست اسباب کشی نیز یکی از اقدامات مهم قبل از باربری است. این چک لیست شامل تمام مواردی است که باید بسته بندی نمایید یا در روز اسباب کشی به خاطر داشته باشید. از همین رو نوشتن چک لیست برنامه منظمی را در طول اسباب کشی در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

  • تهیه کارتن و سایر لوازم اسباب کشی

قبل از اسباب کشی حتماً کارتن، بابل رپ و سایر لوازمی را که برای بسته بندی نیاز دارید، تهیه نمایید. این کار به شدت سبب صرفه‌جویی در وقت شما خواهد شد.

  • بسته بندی صحیح لوازم

امروزه اغلب کار بسته بندی لوازم و اثاثیه به باربری ها سپرده می‌شود. اما اگر خودتان این کار را انجام می‌دهید. بهتر است در بسته بندی دقت کافی نمایید. برای مثال سعی کنید تا گوشه‌های مبلمان یا دراور را با یک پارچه بپوشانید تا در اثر اصابت با دیوار و … خراب نشوند.

 

  • کیف مشخصی برای قرار دادن مدارک تعیین کنید.

مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، پول و سایر لوازم ارزشمند باید در جای بخصوصی قرار گیرند. جای این وسایل را از قبل از اسباب کشی تعیین نموده و آن را همراه خود حمل نمایید.

  • قبل از باربری شرایط منزل جدید خود را مهیا کنید.

قبل از باربری به منزل جدید خود بروید. درصورتی که منزل جدید شما نیاز به تمیزکاری یا تعمیرات دارد، آن را قبل از اسباب کشی انجام دهید.

  • هماهنگی با مدرسه بچه‌ها

اگر قصد باربری در مسافت های کوتاه نظیر باربری در محدوده سعادت آباد، باربری در محدوده شهرک غرب یا محله‌های اطراف آن را دارید، بهتر است مدرسه بچه‌ها را تغییر ندهید.

در غیر اینصورت بهتر است پیش از اسباب کشی کودک خود را در مدرسه جدید ثبت نام نموده و حتی‌المقدور یک هفته قبل از اسباب کشی او را با محیط جدید مدرسه آشنا نمایید.

 

  • جابه جایی لوازم ضروری

چک لیستی از لوازم ضروری که باید قبل از اسباب کشی به منزل جدیدتان انتقال داده شوند را تنظیم نمایید. سپس سعی کنید این لوازم را در صورت امکان حداقل یک روز قبل از باربری در محل جدید مستقر نمایید. برای مثال بهتر است یخچال خود را پیش از اسباب کشی به محل جدید منتقل نمایید.

 

  • جمع کردن شارژر، لپ تاپ و گوشی تلفن در یک کیف مشخص

شارژر، لپ تاپ، هندزفری و تمام وسایل این چنینی از لوازم ضروری هستند که همواره به آن‌ها نیاز است. همچنین این لوازم خیلی سریع دور از چشم قرار می‌گیرند و گم می‌شوند.

از همین رو بهترین کار در نظر گرفتن محلی مشخص برای قرار دادن تمام لوازم این چنینی اعضای خانواده است. بهتر است هر یک از اعضا کیفی مشخص را برای این کار در نظر بگیرند یا یک کیف مشترک برای قرار دادن این لوازم در نظر گرفته شود.

قبل از باربری

نتیجه گیری:

 

بطورکلی کارهای که باید قبل ار باربری انجام شوند، امری نسبی هستند. به این صورت که در هر خانواده‌ای باتوجه به محل و مسافت اسباب کشی، این موضوع متغیر است.

به همین رو توصیه می‌شود برای راحت‌تر شدن امور قبل از اسباب کشی چک لیستی را تهیه و آن را به سه بخش کارهای قبل از اسباب‌کشی، کارهای حین اسباب کشی و کارهای پس از اسباب کشی تقسیم بندی نمایید.

البته بسیاری از امور اسباب کشی امروزه به عهده اتوبار و باربری است. اتوبار و باربری دادمان بار نیز یکی از مراکز معتبر باربری در سعادت آباد، شهرک غرب و شمال تهران است.

این مرکز تمام خدمات باربری از بسته بندی گرفته تا چیدمان بار را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از همین رو با استفاده از خدمات دادمان بار می‌توانید تجربه یک اسباب کشی راحت و بی‌دردسر را داشته باشید.

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×