چگونه از کمردرد در هنگام اسباب کشی جلوگیری کنیم؟

 

برای جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی چه کارهایی می‌توان انجام داد؟ اگر از آن دسته افرادی هستید که کمردرد را در حین اسباب کشی تجربه کرده‌اید؛ احتمالاً به دنبال راه‌کاری برای جلوگیری از ایجاد آن هستید.

کمردرد نه‌تنها سبب ناراحتی افراد می‌شود، بلکه کارهای اسباب کشی را نیز برای مدت زیادی به تعویق می‌اندازد. از همین رو با به کار بستن راه‌کارهایی می‌توانید از ناراحتی ناشی از کمردرد جلوگیری کنید و از طرف دیگر نیز می‌توانید با آرامش خیال به کارهای اسباب کشی بپردازید.

چگونه از کمردرد در هنگام اسباب کشی جلوگیری کنیم؟

برای اینکه بدانید چطور می‌توان از ایجاد کمردرد در حین اسباب کشی جلوگیری کرد، ابتدا باید علت ایجاد آن را بدانید. کمردرد ناشی از اسباب کشی، پیر و جوان ندارد و همه اعضای خانواده ممکن است به آن دچار شوند. پس از فهمیدن علت ایجاد کمردرد در اسباب کشی، می‌توانید راه‌کارهایی را برای جلوگیری از این عارضه به کار ببنیدید.

علت ایجاد کمردرد در حین اسباب کشی چیست؟

کمردردی که در اثر اسباب کشی ایجاد می‌شود سن و سال نمی‌شناسد. هر فردی در زندگی خود حتماً یک بار پس از اسباب کشی دچار کمردرد شده است. اما علت ایجاد این درد چیست؟ مهم‌ترین گام برای جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی دانستن علت ایجاد آن است.

  1. نداشتن تحرک کافی

اگر فردی در زندگی روزمره خود تحرک کافی نداشته باشد قطعاً در حین اسباب کشی دچار کمردرد خواهد شد. چراکه وقتی اسباب کشی می‌کنید حجم زیادی از فشارها به‌طور ناگهانی به عضلات بدن شما وارد می‌شود از همین رو دچار کمردرد خواهید شد.

  1. استفاده از کارتن و بسته بندی نامناسب

گاهی اوقات کارتن یا وسیله‌ای که بلند می‌کنید برای بدن شما مناسب نیستند. برای مثال شما کوچک و کوتاه هستید و کارتنی که برای جا به جایی انتخاب کرده‌اید بزرگ است و با جثه شما متناسب نیست.

  1. عدم استراحت در طول اسباب کشی

وقتی در حال اسباب کشی هستید، قطعاً بدن شما مقداری انرژی از دست خواهد داد. وقتی استراحتی در حین انجام کار نداشته باشید، بدن فرصت کافی برای ریکاوری و تأمین انرژی موردنیاز شما را نخواهد داشت.

  1. نداشتن خواب کافی

نداشتن خواب کافی به‌طورکلی یکی از نشانه‌های خستگی است. وقتی بدن خسته باشد؛ در حین باربری دچار کمردرد خواهید شد.

  1. درگیری فکری

ذهن و مغز شما کنترل کل بدن را به عهده دارد. وقتی ذهن درگیر و خسته است نمی‌تواند بر روی انجام امور تمرکز کند. از همین رو بدن نیز دچار خستگی شده و آسیب خواهد دید.

  1. عدم آشنایی با نحوه صحیح برداشتن وسایل

هر یک از وسایل چه سنگین و چه سبک باید به روش اصولی از روی زمین برداشته شوند.

روش جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی چیست؟

1) برای جلوگیری از کمردر در هنگام اسباب کشی باید اشتباهاتی را که سبب ایجاد این موضوع می‎شوند انجام ندهیم. برای مثال اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که تحرک کافی ندارید، بهتر است کار اسباب کشی را از چند هفته قبل شروع کنید و به  جای اینکه این کار بزرگ و پردردسر را در یک روز انجام دهید؛ آن را به روزهای متوالی تقسیم کنید.

2) کارتن اسباب کشی باید متناسب با قد و چثه شما انتخاب شود. ممکن است بتوانید در یک کارتن بزرگ تعداد بیشتری وسیله جای دهید اما وقتی این امرسبب ایجاد مشکلات جسمی برای شما شود فایده‌ای ندارد.

چگونه از کمردرد در هنگام اسباب کشی جلوگیری کنیم؟

3) یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی داشتن استراحت در حین انجام این کار است. اسباب کشی را به یک روز تعطیل موکول کنید و حتی‌المقدور روز بعد آن را مرخصی بگیرید. در حین اسباب کشی فاصله‌های کوتاه زمانی را به‌عنوان تایم استراحت در نظر بگیرید و درصورت امکان یک نوشیدنی حاوی قند بنوشید.

4) دقیقه نودی اسباب کشی نکنید. سعی کنید کارها را از قبل هماهنگ کنید تا بتوانید در روز قبل از اسباب کشی استراحت کافی داشته باشید. انجام امور روی برنامه و نظم نیز می‌تواند استرس ناشی از اسباب کشی را در شما کاهش دهد و در حین انجام کار درگیری ذهنی نداشته باشید.

5) نحوه بلندکردن اصولی اجسام را یاد بگیرید.

 

نحوه بلند کردن اصولی اجسام در هنگام اسباب کشی چگونه است؟

یادگیری نحوه صحیح بلندکردن اجسام یکی از اصولی است که با یادگیری آن، جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی بسیار ساده خواهد شد.

  1. برای بلند کردن اجسام نباید از کمر خود استفاده کنید. وزن وسیله نباید روی کمر شما قرارگیرد.
  2. برای بلند کردن اصولی یک جسم از روی زمین باید روی زانوهای خود بنشینید.
  3. سپس دو طرف جسم را بگیرید و آن را از روی زمین بلند کنید.
  4. سعی کنید برای بلند شدن از عضلات کمر خود استفاده نکنید. در چنین شرایطی فشار باید بر روی پای شما پخش شود. عضلات پا برای انجام این کار است؛ نه عضلات کمر

نکته: اگر برای بلند کردن جسم دولا شوید و سپس سعی کنید که بدنتان را صاف کنید؛ فشاری برابر با چند برابر وزن آن جسم به کمر و ستون فقرات شما وارد خواهد شد.

نکته: روش فوق برای بلند کردن اجسام سبک کاربردی است. بهنر است اجسام سنگین را از جای خود بلند نکنید و برای جابه‌جایی آن را هل دهید.

نکته: کارگرهای باربری برای مدت زیادی این شغل را انجام می‌دهند؛ آن‌ها می‌دانند که چطور وزن جسم سنگین را روی پاها و قسمت بالایی بدن خود پخش نمایند. به‌گونه‌ای که کمر درگیر نباشد. بنابراین خود را با آن‌ها مقایسه نکنید.

بهترین شیوه برای حمل بار در اسباب کشی چیست؟

بهترین شیوه برای جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی سپردن این کار به یک مرکز معتبر برای ارائه خدمات است. شما ممکن است بتوانید با روش‌های گفته شده بسته‌های کوچک را جا‌به‌جا کنید؛ اما هرگز توانایی بلند کردن اجسام سنگین را ندارید و با این کار تنها به عضلات کمر و پاهای خود آسیب خواهید رساند.

مجموعه دادمان بار یک مرکز باربری معتبر در غرب تهران است که تمام خدمات مورد نیاز برای یک اسباب کشی آسان را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

علاوه‌بر خدمات باکیفیت، قیمت خدمات نیز در این مجموعه بسیار مناسب است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت با شماره تلفن‌های این مجموعه تماس بگیرید و از کارشناسان آن مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

نتیجه‌گیری:

جلوگیری از کمردرد در هنگام اسباب کشی مستلزم داشتن تحرک کافی، آرامش فکری و روانی و تجربه لازم است. با توجه به حجم فشار کار در روزهای قبل و بعد از اسباب کشی تو.صیه می‌شود که برای انجام این کار از خدمات باربری دادمان استفاده نمایید.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×