چیدمان بار در ماشین باربری

اغلب اغراد تصور می‌کنند که نحوه چیدمان بار در ماشین باربری اهمیتی ندارد؛ اگر ماشین باربری بزرگ و جادار باشد نحوه چیدمان اهمیت نخواهد داشت.

اما باید بدانید که تمام مراحل باربری حتی نحوه بارگیری در به سلامت رسیدن بار به مقصد تأثیر دارد. به همین علت است که اغلب این کار را به یک متخصص واگذار می‌کنند.

یکی از دلایل مهمی که باعث می‌شود اغلب افراد در روز باربری و اسباب کشی از خدمات کارگر اسباب کشی استفاده کنند همین موضوع است.

چیدمان بار در ماشین باربری

البته برای به سلامت رسیدن بار به مقصد و چیدمان صحیح آن تنها دقت و توجه کارگر اسباب کشی کافی نیست؛ بلکه صاحب وسیله نیز باید دقت کافی برای انجام این کار را داشته باشد.

در بعضی موارد افراد برای کاهش هزینه اسباب کشی و حذف هزینه دستمزد کارگر اسباب کشی این کار را با کمک دوستان و آشنایان خود انجام می‌دهند.

اگر قصد دارید کار حمل و چیدمان بار را خودتان انجام دهید، باید نکاتی را در حین حمل و چینش بار رعایت کنید. دانستن این نکات سبب می‌شود تا حتی اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید با ارتکاب اشتباه سبب از بین رفتن لوازم و وسایل خود نشوید.

روش‌ چیدمان بار در ماشین باربری چیست؟

بهترین روش برای چیدمان بار در ماشین باربری این است که چک لیستی را از نحوه قرار گرفتن بار در ماشین تهیه کنید و در روز باربری بسته‌های مربوط به هر وسیله را به نحوی در کنار هم بچینید که به ترتیب برنامه‌ریزی شما حمل شوند.

  1. لوازم سنگین در اولویت‌اند.

شاید تصور کنید که وزن لوازم چه تأثیری در جابه جایی و چیدمان آن‌ها در ماشین حمل بار دارد. اما باید بدانید که در اولویت قرار دادن لوازم سنگین نکته‌ای است که حتماً باید آن را در روز باربری رعایت نمایید.

در ابتدای کار هیچ یک از افرادی که در حمل بار کمک می‌کنند خسته نیستند؛ از همین رو برای حمل این وسایل دقت و انرژی بیشتری را صرف می‌کنند.

علاوه‌بر این موضوع این لوازم و وسایل باید به نحوی در ماشین حمل بار چیده شوند که وزن آن‌ها در همه جای اتوبار پخش شود.  این کار وقتی ماشین خالی است و هنوز تعداد زیادی لوازم و وسایل در آن انباشته نشده‌اند بهتر انجام می‌شود.

  1. لوازم بلند‌تر باید پس از لوازم سنگین بارگیری شوند.

قسمت‌های جداشده تخت، مبلمان، کمدها، تشک و فرش لول شده جزو لوازم بلند محسوب می‌شوند که تقریباً وزن سنگینی نیز دارند.

بهترین روش برای چیدمان آن‌ها در ماشین باربری قرار دادن آن‌ها در جهت طول ماشین است. این کار در زمانی که ماشین خالی‌تر است و هنوز بخش‌های زیادی از  آن پر نشده است؛ بسیار راحت‌تر انجام خواهد شد.

بهتر است تشک، فرش و … در دوطرف ماشین قرار بگیرند و مبلمان میان آن‌ها قرار داده شود. بسیاری از افراد فرش‌ها را در کف ماشین یا روی لوازم دیگر قرار می‌دهند، این امر سبب شکستن فرش می‌شود. بهتر است این کار را انجام ندهید.

  1. برای انتقال جعبه‌ها از جعبه‌های بزرگ و سنگین شروع کنید.

برای چیدمان بار در ماشین باربری بهتر است از جعبه‌های سنگین‌تر و بزرگتر شروع کنید. این جعبه‌های بزرگ و سنگین را در کف ماشین باربری قرار دهید تا بتوانید جعبه‌های سبک‌تر را روی آن‌ها قرار دهید.

می‌توانید از فضای داخلی یا صندلی مبل‌ها نیز برای قرار دادن این لوازم وسایل استفاده کنید. دقت کنید که این کارتن‌ها نباید حاوی لوازم شکستنی منزل باشند.

  1. بارگیری کارتن‌های سبک‌تر

در این مرحله می‌توانید کارتن‌های سبک‌تر را به ماشین باربری منتقل کرده و آن‌ها بر روی کارتن‌های بزرگتر قرار دهید. اگر ماشین باربری شما خاور مسقف است می‌توانید جعبه‌های را بر روی یکدیگر تا سقف ماشین بچینید و فضای خالی بین جعبه و سقف را نیز کاملاً با پارچه پرکنید تا جعبه‌ها از جای خود تکان نخورند.

شما می‌توانید این جعبه‌های سبک را بر روی یخچال یا گاز یا هر وسیله دیگری قرار دهید؛ اما بیاد داشته باشید که فاصله سقف ماشین باربری تا جعبه‌ها باید حتماً پر شوند . در غیر اینصورت در اثر یک ترمز کوچک، تمام جعبه‌ها بر روی زمین می‌افتند.

نحوه بارگیری لوازم شکستنی چگونه است؟

اگرچه چیدمان بار در ماشین باربری از  اهمیت زیادی برخودار است؛ اما نحوه بارگیری لوازم شکستنی از چیدن هر باری در ماشین باربری با اهمیت‌تر است.

اغلب افراد در روز باربری نگران لوازم شکستنی خود هستند؛ چراکه این لوازم بسیار آسیب‌پذیر ترند و اغلب گران قیمت نیز هستند. بهتر است بارگیری جعبه‌های حاوی لوازم شکستنی را در آخر کار انجام دهید.

چراکه اگر در ابتدا کار آن‌ها را به ماشین باربری انتقال دهید ممکن است زیر دست و پا قرار بگیرند و بشکنند. بهترین محل برای قرار دادن لوازم شکستنی زیر صندلی‌ها و میزها است.

چراکه در این‌صورت در ارتفاع بالا نیستند و احتمال افتادن آن‌ها کم است. همچنین اگر در طول مسیر وسیله‌ای از ارتفاع سقوط کند، روی این وسایل نمی‌افتد.

بهترین روش برای چیدمان بار در ماشین باربری

اگر می‌خواهید چیدمان بار در ماشین باربری بطور صحیح انجام شود؛ بهتر است که از خدمات یک شرکت باربری معتبر و خدمات یک کارگر اسباب کشی باتجربه استفاده نمایید.

چیدمان بار در ماشین باربری

این کارگران با تجربه و تخصصی که دارند، می‌توانند چیدمان بار را به نحوی انجام دهند که تا آخر مسیر بدون هیچ‌گونه نگرانی از شکستن و آسیب دیدن آن‌ها با خیال راحت به امور اسباب کشی بپردازید.

البته ایمنی اتوبار نیز تا حد زیادی در سلامت اثاثیه و لوازم تأثیر دارد. باربری و اتوبار دادمان بار یک مرکز معتبر در زمینه باربری در محدوده سعادت آباد و شهرک غرب است.

این مجموعه با عایق کاری کامیون‌های مسقف مخصوص خود با موکت آن‌ها را برای حمل بار ایمن می‌سازد و همواره در تلاش است تا با بکارگیری کارگران باتجربه برای این کار، سلامت بار شما را تا مقصد تضمین نماید.

نتیجه گیری:

نحوه چیدمان بار در ماشین باربری در تعداد دفعات رفت و آمد کارگران و هزینه باربری تأثیرگذار است. همچنین این عامل تضمینی برای به سلامت رسیدن بار شما به مقصد است.

از همین رو همواره باید نکات لازم را در چیدمان اثاثیه در ماشین باربری رعایت کرد تا بارگیری و تخلیه بار به ساده‌ترین صورت و در کوتاه‌تری زمان ممکن انجام شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×