چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

یکی از چالش‌های اساسی هنگام اسباب‌کشی، نحوه چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری است. نحوه چیدمان وسایل تا حدود زیادی به نوع بسته‌بندی آن‌ها بستگی دارد. با بسته‌بندی‌های استاندارد، چیدمان به خوبی انجام می‌شود. شرکت باربری دادمان دارای کامیون‌های مخصوصی است که ابعاد متفاوتی دارند. کارکنان ماهر باربری دادمان، وسایل را به درستی در داخل کامیون‌ها جای می‌دهند بسته بندی مبلمان در اسباب کشی.

شرکت دادمان آماده ارائه انواع خدمات باربری است. در این مقاله موارد زیر را توضیح می‌‌دهیم:

 • مزایای چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری
 • چیدمان اثاثیه سنگین در ماشین باربری
 • چیدمان اثاثیه سبک در ماشین باربری
 • چیدمان جعبه‌های شکستنی در ماشین باربری
 • عواقب چیدمان نادرست اثاثیه در ماشین باربری
 • نکته‌های چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

مزایای چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

 • در صورتی که اثاثیه به خوبی و کاملاً صحیح چیده شوند، تعداد کامیون‌های کمتری برای حمل و نقل اثاثیه مورد نیاز است.
 • صرفه‌جویی در هزینه‌های جابجایی
 • جلوگیری از آسیب رسیدن به اثاثیه
 • صرفه‌جویی در زمان، هنگام تخلیه اثاثیه از داخل ماشین باربری

چیدمان اثاثیه سنگین در ماشین باربری

 

چیدمان اثاثیه سنگین در ماشین باربری

چیدمان اثاثیه سنگین در ماشین باربری

هنگام قرار دادن وسایل در داخل کامیون، ابتدا باید وسایل سنگین بارگیری شوند. وسایل سنگین شامل مبلمان، یخچال فریزر، اجاق گاز و… هستند. برای پخش شدن وزن اثاثیه به صورت مساوی در تمام بخش‌های کامیون، نباید یک جهت، سنگین و جهت دیگر خالی باشد‌. هنگام بارگیری برای محافظت از وسایل، بین وسایل از فوم، پتو یا پارچه ضخیم استفاده می‌شود.

برای چیدمان وسایل سنگین در انتهای ماشین، مکانی به کارتن‌ها و جعبه‌های کوچکتر اختصاص داده می‌شود. بعد از قرار دادن اثاثیه سنگین داخل کامیون، باید لوازم سبک‌تر مثل فرش و موکت لول شده داخل ماشین قرار بگیرند. هنگام چیدمان، نباید وسایل را به صورت فشرده در کنار هم قرار داد. همچنین نباید بین وسیله‌ها فضای حالی باقی بماند.

چیدمان اثاثیه سبک در ماشین باربری

پس از چیدمان وسایل سنگین، باید چیدمان اثاثیه سبک و بسته‌بندی‌های کوچک انجام شود. اصطلاحاً به لوازم سبک، خرده ریز می‌گویند. این لوازم را می‌توانیم با خیال راحت بر روی کارتن‌ها و لوازم سنگین قرار دهیم. البته باید بین جعبه‌ها و سقف کامیون را با پتو یا پارچه‌های ضخیم پوشش دهیم. همچنین برای پر کردن فضاهای خالی در داخل کامیون، باید از بسته‌بندی‌های کوچکتر استفاده کنیم ترفندهای اسباب کشی.

چیدمان جعبه‌های شکستنی در ماشین باربری

 

چیدمان جعبه‌های شکستنی در ماشین باربری

چیدمان جعبه‌های شکستنی در ماشین باربری

نیروهای شرکت دادمان برای بسته‌بندی وسایل شکستنی، آنها را در جعبه‌های محکم و مناسب بسته‌بندی می‌کند. همچنین برای اطمینان بیشتر از ایمنی اثاثیه، از پلاستیک‌های حباب‌دار استفاده می‌شود. کارتن‌های شکستنی به هیچ وجه نباید کنار وسایل سنگین قرار بگیرند. بهترین فضا برای قرارگیری کارتن‌های شکستنی، زیر میزها، صندلی‌ها و مکان‌هایی است که امنیت بیشتری دارند.

عواقب چیدمان نادرست اثاثیه در ماشین باربری

در صورت عدم رعایت اصول در چیدمان لوازم، در هنگام تخلیه بار از ماشین باربری دردسر ایجاد می‌شود. علاوه بر این، رعایت نکردن اصول چیدمان می‌تواند باعث گم شدن وسایل شود؛ در این صورت، زمان اسباب‌کشی طولانی‌ می‌شود‌. اگر اثاثیه تا سقف ماشین پر شوند، امکان دسترسی به لوازم بارگیری شده وجود ندارد و ممکن است اثاثیه هنگام جابجایی آسیب ببینند.

چنانچه چیدمان وسایل به صورت فشرده باشد، ممکن است وسایل شکستنی یا لوازم دیجیتالی و برقی دچار آسیب شوند. همچنین اگر قرارگیری جعبه‌ها بر روی هم به صورت نامتعادل باشد، احتمال افتادن آن‌ها بر اثر کوچکترین تکان وجود دارد.

ممکن است بخواهید از ماشین باربری بزرگتری برای جلوگیری از چیدمان فشرده استفاده کنید، اما این کار نیز نادرست است. اگر ماشین باربری برای اثاثیه شما بزرگ باشد و در بین لوازم، فضای خالی وجود داشته باشد، ممکن است وسایل با یکدیگر برخورد کنند و دچار آسیب شوند.

نکته‌های چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

 

نکته_های چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

نکته_های چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری

 • تا حد امکان باید از چیدن جعبه‌ها تا سقف کامیون خودداری کرد.
 • تعادل وزن باید در حین چیدمان لوازم داخل کامیون برقرار شود.
 • بسیار مهم است که کارتن‌های دارای وسایل قیمتی و شکستنی مشخص شوند. در این صورت بر روی آن‌ها وسیله دیگری قرار نمی‌گیرد.
 • باید از فشرده کردن لوازم یا باقی گذاشتن فضا میان اثاثیه‌ها خودداری کرد. شما می‌توانید برای چیدمان اصولی، از خدمات همکاران ماهر باربری دادمان بهره‌مند شوید.
 • بهترین راه جلوگیری از وارد شدن آسیب به اثاثیه، استفاده از پلاستیک‌های حباب‌دار و کاغذ بسته‌بندی همراه با چسب نواری است باربری در مینی سیتی.

جمع‌بندی

یکی از نکات مهم که هنگام اسباب‌کشی باید رعایت شود، چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری است. چیدمان اصولی اثاثیه در کامیون حمل بار، نیاز به تخصص دارد. کارکنان کارآزموده باربری دادمان، در زمینه چیدمان صحیح اثاثیه تخصص دارند. شرکت خدمات باربری دادمان با سالها سابقه، آماده ارائه کلیه خدمات باربری است. در این مقاله سعی کردیم در مورد چیدمان صحیح اثاثیه در ماشین باربری توضیحات مفیدی ارائه دهیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

b2n

rizy

این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

2 Comments

 1. Zahra گفت:

  ممنون از سایت خوبتون من همراه همیشگیتون هستم😍🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09191142248
تماس با ما