حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری

حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری یکی از کارهایی است که همه ما باید به آن اهمیت دهیم و درمورد نحوه انجام این کار تحقیق و پژوهش کنیم. اما متاسفانه عده بسیار کمی به این موضوع مهم اهمیت می‌دهند.

برخلاف تصور همه اسباب کشی فرآیندی است که می‌تواند آسیب‌های جدی به طبیعت و محیط زیست وارد کند اما اغلب به آن بی‌توجهی می‌شود.

حفظ محیط زیست در اسباب کشی وباربری

اغلب افراد تصور نمی‌کنند که اسباب کشی بتواند خطری برای محیط زیست ایجاد کند. اما این کار یک امر واحد نیست بلکه یک پروسه و فرآیند است. هر یک از مراحل این فرآیند می‌توانند محیط زیست اطراف ما را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

در ادامه با عواملی که در اسباب کشی می‌توانند سبب آسیب رسیدن به محیط زیست شوند، آشنا خواهیم شد. درنهایت نیز راهکارهایی برای جلوگیری از ورود این آسیب‌ها به طبیعت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چه عواملی سبب به خطر افتادن محیط زیست در هنگام اسباب کشی و باربری خواهند شد؟

وقتی صحبت از حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری به میان می‌آید، اغلب افراد حتی نمی‌دانند که چه عواملی در اسباب کشی سبب آسیب رسیدن به محیط زیست خواهد شد. درحالی که جز به جز اسباب کشی می‌تواند باعث صدمه رسیدن به محیط اطراف ما شود.

برای مثال در حین جمع کردن اسباب و اثاثیه بسیاری از وسایل دور ریختنی و بدرد نخور هستند. این موضوع به معنی تولید زباله است و تولید زباله می‌تواند به خودی خود به محیط زیست آسیب جدی وارد کند.

برای بسته بندی وسایل نیز اغلب از تعداد زیادی کارتن استفاده می‌شود. این کارتن‌ها می‌توانند قابل بازیافت یا غیرقابل بازیافت باشند. استفاده از کارتن غیرقابل بازیافت و استفاده از لوازم بسته بندی دیگر مانند جعبه‌های پلاستیکی و رها کردن آن‌ها در طبیعت از عواملی هستند که به شدت به طبیعت آسیب می‌رسانند.

حتی چسب و برچسب‌هایی که از آن‌ها برای نشانه‌گذاری و نوشتن روی بسته‌ها استفاده می‌کنید نیز می‌توانند به طبیعت آسیب برسانند. نایلون‌های حباب‌دار و فوم‎‌ها همگی از موادنفتی تشکیل شده‌اند و تجزیه آن‌ها توسط طبیعت برای مدت زیادی به طول می‌انجامد. موادشوینده و پاک کننده‌ای که برای تمیزکاری منزل استفاده می‌کنید و … همگی برای طبیعت بسیار مضر هستند.

حتماً از ماشین‌های حمل بار برای باربری و جابه جایی لوازم خود استفاده می‌کنید. دود و آلودگی تولید شده توسط این ماشین‌ها نیز برای محیط زیست خطرناک هستند.

بطورکلی فرآیند اسباب کشی از لحظه‌ای که کاغذ و نامه‌ها را برای قرارداد بستن با شرکت باربری امضا می‌کنید به طبیعت ضرر می‌رساند تا زمانی که آخرین وسیله از خانه را در جای خود قرار دهید.

چه راه‌کارهایی برای حفظ محیط زیست در اسباب کشی وجود دارد؟

برای حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری باید رفتار خود را از ابتدای کار کنترل کنید و سعی کنيد هرکاری که انجام می‌دهید، با کمترین آسیب براي محیط زیست باشد. چک لیستی از اولين اقدام خود برای اسباب کشی تا آخرین آن‎‌ها تهیه کنید و سعی کنید برای انجام هر یک از این کارها، راه‌کارهایی را بیابید تا کمترین آسیب به طبیعت وارد شود. چک لیست شما می‌تواند به شرح زیر باشد.

  1. یافتن یک شرکت باربری معتبر و بستن قرارداد

سعی کنيد کارهای یافتن یک شرکت باربری معتبر و بستن قرارداد با آن‌ها را به‌صورت الکترونیکی انجام دهید. این کار نه‌تنها به حفظ محیط زیست کمک می‌کند، بلکه سبب صرفه‌جویی در وقت شما نیز خواهد شد.

بسیاری از شرکت‌های باربری نظیر دادمان بار ارائه خدمات به مشتریان را بر بستر وب گسترس داده‌اند؛ به‌گونه‌ای که تنها با یک جستجو ساده می‌توان به خدمات آن‌ها دست یافت.

  1. فروختن لوازم اضافی

گفتیم برای حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری باید میزان تولید زباله را به حداقل رساند. یکی از راه‌کارهای کاهش زباله‌ها فروختن لوازم اضافی به جای دور ریختن آن‌ها است. با این راه‌کار نه‌تنها به حفظ محیط زیست کمک می‌شود، بلکه درآمد اندکی نیز از فروش این لوازم کسب خواهید کرد. اگر نیازی به پول ندارید می‌توانید آن‌ها را به خیریه‌های آنلاین کمک کنید.

  1. سعی کنید تا جای ممکن از روش‌های بسته بندی بدون کارتن استفاده نمایید.

شما می‌توانید به جای استفاده از کارتن از ساک‌ها، چمدان‌ها، کوله پشتی، پتو، ملافه و … براي بسته بندی لوازم و وسایل خود استفاده کنید.

  1. از جعبه‌های قابل بازیافت استفاده کنید.

شما می‌توانید برای بسته بندی لوازم از جعبه‌های قابل بازیافت استفاده کنید، به‌شرطی که به جای انداختن آن‌ها در سطل‌های زباله این وسایل را به مراکز بازیافت تحویل دهید.

  1. کارتن دست دوم قرض کنید.

یکی‌دیگر از راه‌کارهای حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری استفاده از کارتن دست دوم یا قرض کردن کارتن است. برخی از ایستگاه‌های بازیافت کارتن‌های مقوایی قرض می‌دهند یا کارتن‌های قابل بازیافت را به فروش می‌رسانند.

  1. از خدمات شرکت باربری برای بسته بندی استفاده کنید.

شرکت‌های باربری با بسته بندی صحیح لوازم، از کارتن کمتری برای این کار استفاده می‌کند. برای بسته بندی لوازم خود می‌توانید از خدمات شرکت باربری دادمان بار استفاده نمایید.

حفظ محیط زیست در اسباب کشی وباربری

  1. از برچسب کاغذی برای مشخص کردن محتویات بسته استفاده کنید.

برخی از برچسب‌هایی که برای مشخص کردن محتویات بسته مورد استفاده قرار می‌گیرند پلاستیکی هستند. بهتر است برای حفظ محیط زیست در اسباب کشی از برچسب‌های کاغذی استفاده شود.

  1. موادغذایی خراب شدنی را دور نریزید.

اگر موادغذایی خراب شدنی دور ریخته شوند، تولید زباله خواهند کرد. اگرچه این زباله‌ها می‌توانند تجزیه پذیر باشند، اما عمل تجزیه نیز زمان‌بر است. بهتر است این موادغذایی را به افراد نیازمند ببخشید.

  1. تمیزکاری را با استفاده از مواد غیرشیمیایی انجام دهید.

یکی از کارهایی که پس از باربری به خانه جدید انجام می‌شود، تمیزکاری است. این فرآیند اغلب با موادشوینده شیمیایی انجام خواهد شد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست بهتر است که این کار را با استفاده از شوینده‌های طبیعی مانند لیمو و جوش‌شیرین انجام دهید.

نتیجه گیری:

اگر دوست‌دار محیط زیست هستید؛ حتماً در هر شرایطی اولویت را بر مبنای حفظ و نگهداری از آن قرار می‌دهید. بخشی از فرآیند حفظ محیط زیست در اسباب کشی و باربری برعهده خود فرد است.

اما با انتخاب یک شرکت باربری معتبر و مناسب می‌توان بخش زیادی از خسارات وارده به محیط زیست را جبران کرد. اتوبار و باربری دادمان همواره در تلاش است تا با سرویس کردن ماشین های حمل بار از وارد کردن آسیب به محیط زیست جلوگیری کند.

همچنین همواره در تلاش است تا است تا با بسته بندی صحیح لوازم، میزان استفاده از جعبه‌های کاغذی را به حداقل برساند یا از کارتن‌های قابل بازیافت برای این کار استفاده کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×