نحوه كاهش استرس باربری و اسباب كشی

قصد داريم كه در اين مقاله راه‌كارهايي را براي كاهش استرس باربری و اسباب كشی در اختيار شما قرار دهيم. همگي ما تجربه اسباب كشي يا حمل بار از محلي به محل ديگر را داشته‌ايم.

اين امر همواره با استرس همراه است؛ به‌ويژه اگر بار شما وسایل قیمتی منزلتان باشد. برای کاهش استرس ناشی از اسباب کشی نیز راه‌کارهایی وجود دارند.

نحوه كاهش استرس باربری و اسباب كشی

با به کار بستن این روش‌ها می‌توانید استرس اسباب کشی را تا حد زیادی کاهش دهید.  در ادامه شما را با روش‌هایی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید این استرس را تا حد زیادی کاهش دهید.

روش کاهش استرس باربری و اسباب کشی چیست؟

همانطورکه گفتیم برای کاهش استرس باربری و اسباب کشی راه‌کارهایی وجود دارد. اما در وهله اول باید بدانید که این افکار شما هستند که سبب ایجاد این استرس شده‌اند. افکار خود را سازماندهی کنید. همواره به این نکته بیندیشید که با اسباب کشی به خانه و محله جدید چه چیزهایی را به دست خواهید آورد.

 1. برنامه ریزی کنید.

برنامه‌ریزی درمانی برای آشفتگی است. با این کار می‌توانید کارها و اثاثیه و لوازم خود را سازماندهی کنید. برای یک برنامه‌ریزی دقیق بهتر است که یک چک لیست اسباب کشی برای خود تهیه کئید. کارهایتان را به‌ ترتیب اولویت دسته بندی نمایید. سپس تک تک آن‌ها بر اساس لیستی که تهیه کرده‌اید، انجام دهید.

 1. خود را از آشفتگی و بهم‌ریختگی برهانید.

بهم‌ریختگی خود عاملی استرس زا است. پیش از شروع بسته بندی و اسباب کشی از حجم بهم ریختگی که ممکن است ایجاد شود بکاهید.

پاکسازی کنید. برخی وسایلی را که به آن‌ها نیاز ندارید برای فروش قرار دهید. لباس‌های قدیمی خود را دور بریزید یا اهدا کنید. سعی کنید تمام کارها را بر اساس نظم و به‌صورت اتاق به اتاق انجام دهید و از آشفتگی بپرهیزید.

 1. رزرو خدمات باربری را انجام دهید.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که می‌تواند سبب کاهش استرس باربری و اسباب کشی شود؛ رزرو به‌موقع خدمات باربری است. با این کار تاریخ و روز و ساعت اسباب کشی بطور کامل مشخص خواهد شد.

بهتر است رزرو خدمات باربری را حداقل یک هفته قبل از اسباب کشی انجام دهید تا بتوانید بهترین ساعت روز را برای این کار انتخاب نمایید. اگر زمان اسباب کشی شما در ساعات اولیه روز باشد وقت کافی برای چیدن بخشی از اثاثیه را نیز خواهید داشت.

نحوه كاهش استرس باربری و اسباب كشی

 1. حتماً از بیمه باربری استفاده کنید.

برای اسباب کشی لازم است که تمام دارایی خود را بار یک ماشین کنید؛ بنابراین طبیعتاً نگران آسیب رسیدن به آن‌ها خواهید شد. بیمه باربری می‌تواند به شما در کاهش استرس ناشی از این موضوع کمک کند.

 1. جعبه، روزنامه باطله، بابل رپ، چسب و … را از قبل تهیه کنید.

نداشتن کارتن کافی برای بسته بندی صحیح لوازم، نداشتن بابل رپ برای محافظت از اقلام شکستنی و … همگی می‌توانند استرس زیادی را در روز اسباب کشی تولید کنند. علاوه‌بر استرس، نداشتن این اقلام می‌تواند سلامت کالاهای شما را در حین حمل بار به خطر بیندازد. از همین رو بهتر است پیش از اسباب کشی این اقلام را تهیه کنید.

 1. از لوازم با ارزش خود محافظت کنید.

یکی از عوامل استرس زا در روز اسباب کشی، نگرانی درمورد لوازم با ارزش است. از همین رو یکی از کارهایی که می‌توانید برای کاهش استرس باربری و اسباب کشی انجام دهید، محافظت از این لوازم است.

این لوازم می‌توانند موارد متعددی را شامل شوند. برای مثال، پول، طلا، سند املاک، پاسپورت، مدارک شناسایی و … از این دست لوازم هستند. برای نگهداری از آن‌ها می‌توانید از یک کوله پشتی یا کیف کمری استفاده کنید. این کوله پشتی یا کیف کمری را همواره همراه خود نگه دارید.

 1. ضرب العجل تعیین کنید.

برای مثال اگر قرار است ساعت 9 صبح روز جمعه اسباب کشی کنید. برای مرتب کردن و بسته بندی لوازم و … برای خود ضرب العجل مشخص کنید. برای مثال به خود و اعضای خانواده بگویید که تمام کارها باید تا ساعت 10 شب قبل از اسباب کشی تمام شوند.

با این کار می‌توانید در روز قبل از اسباب کشی به میزان کافی بخوابید و استرس ناشی از مرتب و جمع نکردن وسایل را نیز نداشته باشید.

 1. اقلام مهم را قبل از هرکاری بسته بندی و جمع نمایید.

برای مثال کار جمع کردن مدارک، لپ تاپ، شارژر و … را به لحظه آخر موکول نکنید. جای مشخصی را برای این اقلام درنظر بگیرید و آن‌ها را در ابتدای کار جمع و جور کنید.

 1. کار بسته بندی و حمل بار را به دیگران بسپارید.

از خدمات شرکت‌های باربری می‌توان به خدماتی همچون بسته بندی و حمل بار اشاره کرد. استفاده از این خدمات می‌تواند ماتع از خستگی شما در روز اسباب کشی شود و کاهش میزان خستگی نیز خود از عوامل کاهش استرس باربری و اسباب کشی است.

 1. استراحت در حین کار

کارکردن یکسره و بدون استراحت نه‌تنها سبب آسیب‌های جسمی می‌شود، بلکه میزان استرس را نیز در روز اسباب کشی افزایش می‌دهد. از همین رو بهتر است ساعاتی را در حین کار برای استراحت در نظر بگیرید.

 1. نوشتن بر روی جعبه‎‌ها

نوشتن محتویات و محل قرارگیری جعبه بر روی آن می‌تواند از آشفتگی روز اسباب کشی بکاهد. از فرد حمل کننده بار بخواهید جعبه را به اتاق موردنظر شما منتقل کند.

نحوه كاهش استرس باربری و اسباب كشی

نتیجه گیری:

استرس روز اساب کشی تنها ناشی از بی‌نظمی و تفکرات منفی است. بنابراین برای کاهش استرس باربری و اسباب کشی ، کافیست کارهای خود را از یک هفته یا 10 روز قبل شروع کنید.

اگر زمان کافی برای انجام بسته بندی و … ندارید و عجله سبب افزایش استرس شما شده است؛ بهتر است کار بسته بندی و حمل کالاها را نیز به شرکت باربری طرف قرارداد خود بسپارید.

شرکت اتوبار و باربری دادمان بار یک مجموعه معتبر در غرب تهران و سعادت آباد است. این مجموعه با ارائه کلیه خدمات باربری با استفاده از تجهیزات کامل درنظر دارد تا بتواند شرایطی را برای مشتریان خود فراهم کند تا استرس آن‌ها به حداقل برسد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
این مقاله را برای دوستان خود ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09191142248
تماس با ما 
×